Snelle sloop Lindenhof Zuiddorpe Carnavalsoptochten trekken duizenden toeschouwers 1 4 Maandag 23 februari 2009 pzc Z Gemeente wil samen met Woongoed wozoco realiseren. door Eugène Verstraeten ZUIDDORPE - Het bouwvallige voor malige bejaardenhuis de Linden- hof in Zuiddorpe wordt nog de eerste helft van dit jaar gesloopt. De gemeente Terneuzen heeft overeenstemming bereikt met de huidige eigenaar om het pand te kopen. Na de sloop wordt het ter rein weer doorverkocht aan Woon goed Zeeuws-Vlaanderen. Die wil er alsnog woonzorgwoningen reali seren. Na de sluiting van het asielzoekers centrum in de Lindenhof kwamen er plannen om op het terrein een woonzorgcomplex (wozoco) en woningen te bouwen. Maar tot nu toe bleef het bij plannen. Reden voor Woongoed om zich uit het project terug te trekken. Inmiddels ziet ook de eigenaar er geen heil meer in. „We zijn een jaar of zes bezig ge weest om op die locatie iets voor elkaar te krijgen", zegt wethouder Co van Schaik. „We hebben gecon cludeerd dat het allemaal veel te lang duurt. Als de gemeenteraad er mee in stemt kopen we als ge meente de Lindenhof en gaan we samen met Woongoed proberen er toch iets moois te realiseren. Maar het belangrijkste is dat het ge bouw snel gesloopt wordt, dan is die ergernis alvast weg. Die invul ling komt wel. We hebben nu ein delijk een doorbraak." Van Schaik heeft er vertrouwen in dat er nu wel iets van de grond komt. „We hebben het nu zelf in de hand. We zitten samen met Woongoed om de tafel en dat is toch anders dan met een project ontwikkelaar." „We proberen het zelfde plan te realiseren dat we twee jaar geleden al hadden", zegt directeur Kees Reinhoudt van Woongoed. „Een onderzoek is wat veel gezegd, maar we gaan wel con tact opnemen met de mensen die toen gereageerd hebben. Om te kij ken of ze nog steeds belangstelling hebben. Want we willen natuur lijk niet voor leegstand bouwen." De rest van het terrein wordt mo gelijk opgesplitst in bouwkavels. Wafelactie Koewacht door muziekvereniging koewacht - Muziekvereniging EMM uit Koewacht houdt zater dag 28 februari de jaarlijkse wafel- bakactie. De leden van EMM ne men de bestelling bij de winwo- ners op en die worden dan zater dag thuis bezorgd. De inwoners kunnen zaterdag vanaf 10.00 uur ook zelf wafels komen kopen in- het repetitielokaal van EMM. De opbrengst is voor het instrumen ten en uniformenfonds. Toots Thielemans na 25 jaar weer op Proms antwerpen - Toots Thielemans is de eerste naam op de affiche van het muziekevenement Night of the Proms dit najaar in Antwer pen. Meteen is de link naar de 25e editie van Night of the Proms ge legd, want deze 86-jarige wereldbe roemde jazzmuzikant was er ook de allereerste editie bij. Voorlopig zijn er acht uitvoeringen gepland. Meer informatie en kaartverkoop via www.sportpaleis.be. Lezing 'dodendraad' in Kaaie Philippine philippine - Prof dr. A. Vaneste houdt dinsdag 3 maart een lezing over 'Den dodendraad', de afslui ting van de grens tussen Neder land en Belgie tijdens de Eerste Wereldoorlog, in de Kaaie in Phi lippine. De tachtig minuten duren de lezing, aangevuld met stilstaan de en bewegende beelden, is geor ganiseerd door de Vereniging tot Behoud van de Historie van Philip pine. De toegang is gratis. Openbare bijeenkomst van Stadsraad Axel axel - De Stadsraad Axel houdt donderdag 26 februari om 20.00 uur een openbare vergadering in cultureel centrum de Halle in Axel. Er is gelegenheid tot het stel len van vragen door belangstellen den. Onderwerp van gesprek is ver der de verkeersdruk op de Nieuw- er.dijk. Het bestuur en de verschil lende commissies rapporteren over actuele zaken en ook politie- aangelegenheden komen aan bod. ZEEUWSE Meer Het echtpaar uit Zeeland wilde tij dens zijn vakantie in Israel een boottochtje maken op het Meer van Tiberias. „Wat kost zo'n tripje?", vroegen zij aan de kapitein. „Dat kost 2000 piasters", antwoordde de gezag voerder. Het paar was niet blij met dit antwoord. „Schandalig, dat is pure afzetterij!", riepen de twee in Kudde swingvogels in Graauw. v-. ts foto Wim Kooyman In veel plaatsen in Zeeuws- Vlaanderen is afgelopen weekeinde het carnaval in volle hevigheid gevierd. Duizenden toeschouwers stonden langs de routes van de optochten. Anderen haakten aan in de polonaise. door Eugène verstraeten Gemeente Hulst be dankt, gemeenschap be dankt, sponsors be dankt. Dat is de bood schap die de wagenbouwers uit de gemeente Hulst dit weekeinde tij dens de optochten uitdragen. Vo rig jaar brandde net voor carnaval de bouwloods in de Magdalenast- raat in Heikant af Acht praalwa gens gingen verloren. Dit jaar zijn, de bouwploegen terug. Met schitte rende wagens. Met dank aan ieder een die hen in moeilijke tijden heeft gesteund. In Hulst wordt zaterdagochtend nog koortsachtig gewerkt om met behulp van eert hoogwerker de stadhuistoren in een nieuwe kiel te hijsen. De oude kiel ging vorig jaar ook verloren bij de brand in de Magdalenastraat. Het nieuwe zeildoek is zes meter breed en zo'n twintig meter lang. De Vos sen kunnen de toren weer aankle den dankzij een gift van 4.000 eu ro van de Oost-Zeeuws-Vlaamse horecaondernemer?. Ook in Sas van Gent is er zaterda gochtend nog volop bedrijvigheid. Medewerkers van de gemeente moeten nog ijlings wat bomen snoeien om de optocht van zon dag vrije doorgang te geven: Prins Michelangelo I wordt zaterdag tra ditiegetrouw met een koets opge haald om op het voormalig stad huis de stadssleutel in "ontvangst te nemen van burgemeester Jan Lonink. Koetsier Mark van Assel krijgt de Zilveren Beet omdat hij dat al 22 jaar doet. Later op de dag krijgen ook de voorzitter Leo De- zutter en vice-voorzitter Brian Maesen de Zilveren Beet en krijgt burgemeester Lonink een bak steen. De eerste steen voor het nieuwe onderkomen voor de Sas- se wagenbouwers. In Sint-Jansteen worden de neu zen van de toeschouwers tijdens de optocht soms geprikkeld door de geur van verse verf Tot pp het laatste moment is er gewerkt om de praalwagens tot in de puntjes af te werken. De resultaten mogen er zijn. Een groep 'koks' van Stichting Tra gel deelt zelf gebakken koekjes, cakejes en kletskoppen uit aan het publiek. Ze doen ieder jaar mee met de Steense optocht en genie ten ook nu weer zichtbaar. Twee Wandelende puntzakken met 'kre dietfriet' vragen aandacht voor de kredietcrisis. Tijdens de zuurkool maaltijd in Hulst worden Jacqueli ne van de Vöorde, Miel Buijsse, Leo Fermont en Miel Eggermont zaterdag door prins Carolus X on derscheiden als Ridder in de orde van de Leut. Zij namen het initia tief om na de brand van vorig jaar een benefietavond te beleggen. Sa men met andere acties werd er uit eindelijk 35.000 euro bijeen ge bracht. Tijdens de prinsenreceptië op zondag wordt Ben Boidin gerid derd tot grootste boer van Ulst voor zijn velee verdiensten voor het carnaval en het verenigingsle ven. In Aardenburg breekt de de carna valsoptocht zaterdag een record. Met de muziekgezelschappen, de raad van elf en de jeugdraad erbij wordt voor het eerste de grens van 1000 deelnemers overschreden. Tipredactie@pzc.nl koor. „Ja, maar", voerde de kapi tein ter verdediging aan, „dit is het meer dat Jezus te voet is overgesto ken....!" Het maakte kennelijk niet heel veel indruk op de Zeeuwen, want de mannelijke helft van het echtpaar gaf de kapitein bits ten antwoord: „Van geen wonder dat hij te voet ging als je met zulke ta rieven geconfronteerd wordt!" foto Camile Schelstraete De Jong Bareëlen op de prinsenwagen passeren de sta<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30