PZC Tekort lifeguards' niet opgelost VLA j 19 13 14 Meisje (13) gewond na aanrijding Oude en nieuwe muziek ontmoeten elkaar in Zodiac Maandag 23 februari 2009 Snelle sloop van ex-bejaardenhuis LindenhofZuiddorpe Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gefaseerde openstelling zwembaden gemeente Terneuzen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Ondanks een actieve werving kan de gemeente Terneu zen voor de maanden mei en juni niet genoeg 'lifeguards' krijgen om alle openluchtbaden gelijktijdig open te stellen. De vijf gemeentelij ke buitenbaden gaan daarom noodgedwongen gefaseerd open. „We willen de zwembaden alleen openen als we kunnen garanderen dat er voldoende toezicht is", zegt wethouder Adhemar van Waes. „Veiligheid, daar mogen we niet op toegeven." Vorig jaar had Ter- neuzen ook al moeite om genoeg 'lifeguards' te krijgen, maar dit jaar is dat extra moeilijk omdat de schoolvakanties laat vallen. De openluchtbaden in Axel en Sas van Gent zijn dit jaar dagelijks geo pend vanaf zaterdag 2 mei tot maandag 14 september. Het open- luchtbad in Terneuzen gaat in de periode van 2 mei tot 29 juni open op woensdagmiddag en in de weekenden. Op deze dagdelen wordt het binnenbad gesloten voor recreatief zwemmen. Tijdens de zomervakantie zijn er wel genoeg toezichthouders inzet baar. Daarom gaan de zwembaden in Zaamslag, Koewacht en Terneu zen dagelijks open van maandag 29 juni tot maandag 14 september. In die periode is het Sportcentrum Vliegende Vaart gesloten. IRW Omdat er niet genoeg toezicht- houders beschikbaar zijn kunnen in de gemeente Terneuzen alleen de buitenbaden in Axel en Sas van Gent begin mei open. Als er zich tussentijds extra op roepkrachten aandienen of gewor ven kunnen worden wordt de openstelling van de baden in Zaamslag, Koewacht en Terneu zen meteen verruimd. Alle open luchtbaden zullen om die reden dan ook per 2 mei operationeel zijn. De baden in Zaamslag en Koe wacht worden echter pas met wa ter gevuld als zeker is dat er vol doende toezicht gegarandeerd kan worden en de openstelling verant woord is. dit om 'wild zwemmen' te voorkomen. Volgens van Waes komt de ge meente nu acht tot tien 'life guards' tekort om alle baden vanaf mei open te houden. De baden in Koewacht, Zaamslag en Terneuzen zouden overigens wel eerder open kunnen als sport centrum de Vliegende Vaart eer der gesloten wordt. Dan kan er ei gen personeel vrijgemaakt wor den. Dit heeft echter tot gevolg dat wekelijks 750 kinderen en volwas senen geen zwemles meer kunnen volgen en een tiental zwemvereni gingen en drie scholen geen ge bruik meer zouden kunnen ma ken van het overdekte zwembad. SAS VAN GENT - In Sas van Gent vinden ze dat val vol bewondering over de kleurrijke praal- regen. Toen de deelnemers aan de optocht Hij doet dit al 44 jaar en kreeg daarvoor zater- ze de 'mooiste optocht van Zeeland en om- wagens en fraai uitgedoste groepen. zich gingen opstellen was het echter droog, dag tijdens de boerenmaaltijd een speciale on streken' hebben. In de ochtenduren keken de Betekoppen nog Voor stoetopsteller Rudi Samijn kon de dag derscheiding. Het talrijke publiek was gisteren in ieder ge- wat zprgelijk vanwege de neerdalende miezer- niet stuk. foto Peter Nicolai Hulstenaar 'vliegt' 173 kilometer per uur RITTHEM - Een 29-jarige automobi list uit de gemeente Hulst reed op de Sloeweg Noord bij Ritthem met een gecorrigeerde snelheid van 173 kilometer per uur langs de politieradar. Op deze weg geldt een maximum snelheid van 100 ki lometer per uur. De man kon met een zijn rijbewijs bij de politie inle veren. Tegen hem is tevens pro- ces-verbaal opgemaakt voor deze forse snelheidsovertreding. Carnavalvierder achter stuur met teveel op eede - Een 24-jarige Belgische car navalvierder uit Eeklo is in de nacht van zaterdag op zondag om ongeveer 02.00 uur door de politie in Eede betrapt op het rijden on der invloed. De man was in het be zit van een Belgisch oefenrijbe wijs, dat alleen op Belgisch grond gebied geldig is. Uit de ademanaly se op het bureau bleek dat hij zes keer teveel had gedronken. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. Kandidaatstelling voor stadsraad Axel AXEL - Belangstellenden die lid wil len worden van de stadsraad Axel kunnen zich tot 1 april kandidaat stellen. De kandidaatstelling moet schriftelijk gebeuren en moet door minstens tien volwassen inwoners worden gesteund. De stadsraad kan maximaal bestaan uit vijftien personen. Informatie bij voorzitter Pierre Eijsackers (0115-565119) of bij secretaris Johan Hessing (0115-566303). TERNEUZEN - De politie zoekt getui gen van een ongeluk in Terneuzen waarbij afgelopen vrijdag een der tienjarig meisje uit Terneuzen ge wond raakte. De bestuurster van de bestelauto die het meisje raakte is na het ongeluk doorgereden. Het ongeluk gebeurde in de bocht Guido Gezellestraat/Axelsestraat. De auto kwam uit de richting van de Bomenbuurt. Het meisje kwam bij de aanrijding ten val en toen zij opstond was ze gewond aan haar been en klaagde over misselijkheid en duizeligheid. Hierdoor kwam zij bijna opnieuw ten val, aldus de politie. De bestuurster van de be stelauto draaide haar raam open, riep tegen het meisje dat ze moest uitkijken en reed door. De politie vraagt getuigen of mensen die meer kunnen vertellen over de be stelauto zich op het bureau in Ter neuzen te melden of te bellen met het servicecentrum van de Zeeuw se politie op nummer 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29