24 uur spinnen op Boulevard voor MS SrMMrH -0ELOK Grandioze Verbouwingsopruiming naast de dominomus Legende Clearwater op festival Beroepszeilvaart tegen privatisering havens SPECIAALZAAK Bisschop geeft lezing in Heinkenszand Simon heeft slips, slips en nog eens slips! Dames rio, mini, midi en maxi slips Nu 1,95 Restanten kinderondergoed Nu 1,95 Restanten heren ondergoed Nu 1,95 Dames kant slips en strings van 3,95 tot 12,95 Slips Nu 3,95 of 3 voor 10,- Strings Nu 2,95 of 3 voor 5,- B.H's restantenkorting tot meer als 70% B.H's Nu 6,95 of 2 voor 10,- Jongens en meisjes pyama's Nu 4,95 Dames nachthemden en pyama's Nu 4,95 Heren Merk Boxershorts Ten Cate, BonGiorno, Fila 2 stuks voor 15,- KLOKSTRAAT 21, GOES www.speciaalzaaksimon.nl PZC Maandag 23 februari 2009 1 5 Rotaryclub Vlissingen wil met evenement 75 mille ophalen. door Emile Calon VLISSINGEN - Een fietsevenement van jewelste. Zo noemde voorzit ter Frans van Spaandonk van de Rotaryclub Vlissingen De 24 uur van de Boulevard. Met dat evenement hoopt zijn or ganisatie in het weekeinde van 20 en 21 juni maar liefst 75.000 euro op te halen voor onderzoek naar de ziekte Multiple Sclerose (MS). Er wordt van zaterdag 20 juni 15.00 uur een etmaal lang gefietst op tachtig spinfietsen op de Boule vard ter hoogte van de Leeuwen- trap. Van Spaandonk liet zaterdagmid dag, tijdens de officiële bekendma king van het evenement al weten dat er tot op dat moment al twin tig spinfietsen waren 'verhuurd'. Iedereen die wil, kan met een groepje een dergelijke fiets 'huren'. Hij of zij moet dan wel vijfhon derd euro aan de organisatie over maken ten bate van de stichting MS-Research en ook beloven dat er 24 uur lang gefietst wordt. Ver volgens is het de bedoeling dat die huurder zelf sponsors zoekt om aan extra geld voor het onderzoek naar MS te komen. Volgens Van Spaandonk wordt De 24 uur van de Boulevard geen wed strijd. Het maakt hem niet uit wel ke afstand de fietsers afleggen. Des ondanks heeft hij een beetje zitten rekenen en hij vermoedt dat er dat etmaal wel eens zo'n 40.000 kilo meter oftewel een 'rondje aarde' af gelegd zou kunnen worden. De voorzitter hoopt wel dat de deelnemers het ophalen van spon sorgeld wel als een soort wedstrijd zien. Want er is volgens hem nog steeds veel geld nodig voor onder zoek naar MS. Dat werd bevestigd door voorzit ter Dorinda Roos van de stichting MS-Research. Onderzoek is vol gens haar- nu meer dan ooit nodig omdat nu duidelijk is geworden dat kinderen ook vatbaar zijn voor deze ernstige aandoening van het centrale zenuwstelsel. Twee jaar geleden bleek dat 22 kin deren die ziekte hadden. Vorig jaar kwamen daar nog eens 155 bij. De jongste is nu drie. Onderzoek is jTIj De ziekte Multiple Sclerose komt volgens de Nederlandse overheid te weinig voor om financiering te krijgen voor wetenschappelijk onderzoek. Ligplaatsen verdwijnen door privatisering en vertraagd onderhoud. door Dewi Gigengack NEELTJE JANS - Dertien schippers van charter-zeilschepen hebben de belangenorganisatie 'Zeilschepen in de Zuid-Hollandse en Zeeuwse wateren' opgericht. Samen strij den ze tegen de privatisering van havens en pleiten ze voor betere voorzieningen bij ligplaatsen. „Doordat watersportverenigingen en commerciële jachthavenbedrij- ven steeds vaker de kans krijgen vooral ook nodig omdat MS bij kinderen anders verloopt dan bij volwassenen. Roos is zeer blij met de steun van de Vlissingers en hoopt dat het een geslaagd evenement wordt. Van Spaandonk denkt dat het mo gelijk is om die 75.000 mille bij el kaar te krijgen. Ondanks de econo mische crisis zijn de eerst reacties van het bedrijfsleven en particulie ren zeer bemoedigend, zo vertelde hij. Het ligt in de bedoeling dat rond om die '24 uur' nog andere evene menten worden georganiseerd. Daarbij moet volgens de voorzitter van de Rotary gedacht worden aan muzikale optredens. Zo treedt de vrijdagavond voor het evene ment de Portugese fadozangeres Christina Branco op in de Sint Ja- cobskerk. Volgens Roos is een evenement als de '24 uur' zeer hard nodig omdat volgens de regering MS in Neder land te weinig voortkomt waar door er vanuit de overheid geen geld wordt gegeven voor onder zoek. Dankzij particuliere giften en eve nementen kan haar organisatie al leen al in Nederland 99 weten schappers onderzoek laten doen naar die ziekte. Wandclosets, baden en alle andere sanitaire materialen! WARMTE LOODGIETERSWERKEN Alles op maat: net als uw offerte! HEINKENSZAND - Bisschop Hans van den Hende houdt donderdag in het dekenaal centrum aan de Kerkdreef in Heinkenszand een le zing met als thema 'Op weg met het Woord in het hart.' In zijn voordracht gaat de bis schop onder meer in op de pel grimstocht van het Volk van God in de Bijbel en bedevaarten naar Lourdes. De aanvang is om 19.30 uur. Veel bluesgeweld uit Amerika op 17e editie van Bluesfestival. KWADENDAMME - De 74-jarige blueslegende Eddy 'The Chief Clearwater is een van de pu bliekstrekkers op de zeventiende editie van het Bluesfestival in Kwa- dendamme op 9 en 10 mei. De linkshandige Amerikaanse gita rist staat bekend om zijn vinnige en vurige interpretatie van de Chi- cagoblues. In Kwadendamme wordt hij begeleid door The Juke joints. Ook de Amerikaanse mond- harmonicaspeler James Harman doet Kwadendamme aan. Het voormalige bandlid van The Blas ters bestijgt het podium onder an deren met een andere ex-Blaster: pianist Gene Taylor, die ook furore maakte met onder meer Canned Heat, The Red Devils en The Fabu lous Thunderbirds. Organisatoren Peter Kempe en Kees Wielemaker hebben verder het Britse Nine Below Zero (met Brendan O'Neill en Gery Mc Avoy uit de band van wijlen Rory Gal lagher), Amerikaanse Boo Boo Da vis, Franse Big Dez en de Ier Eam- mon McCormack vastgelegd. Het programma is nog niet compleet. om havens te kopen, verdwijnen voor ons steeds meer geschikte lig plaatsen", stelt schipperTeter Ver boom uit Bruinisse. Hij is één van de initiatiefnemers van de belan gengroep. „Onze schepen zijn tot wel dertig mëter lang, en daar zijn ligplaatsen van watersportvereni gingen vaak niet op berekend." Langs de Oosterschelde zijn bijna geen ligplaatsen meer, zegt Ver boom, en ook in de rest van de provincie is het beeld somber. „Af meren bij Neeltje lans is bijvoor beeld voor ons niet meer mogelijk sinds ze vorig jaar een steiger heb ben weggehaald." De kraai is gevangen. foto Lex de Meester Vanaf heden maandagmiddag geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17