Slapen bij het kruispunt van wateren ,C=lok Middelburgse kraai komt Strao van Burgh trekt veel kijkers \UbOO i1 1 4 I Maandag 23 februari 2009 PZC pl^CWIU) 3^ \\)V foto Lex de Meester Volop belangstelling voor de nieuwe slaaphuisjes die vanaf mei op het strand bij Vrouwenpolder komen te staan. 25 nieuwe strandhuisjes op het strand bij Vrouwenpolder. door Emile Calon VROUWENPOLDER - los de Hoogh wijst in de richting van het strand van Zoutelande. „Het heeft wel wat om daar op de kruising van Noordzee, Oosterschelde en Veer- se Meer iets bijzonders te doen." Zolang het maar kleinschalig is, is daar niets mis mee, vervolgt de stafmedewerker van de gemeente Breda. Dat 'bijzonders', dat komt daar: 25 strandhuisjes waarvan twee toegankelijk voor rolstoelers. Gashaarden, radiatoren, HR- ketels en onderhoudscontracten! WARMTE LOODGIETERSWERKEN Alles op maat: net als uw offerte! De initiatiefnemers Arjan ]eras, Jan de Visser en Hubert Wattel wa ren zaterdag te vinden bij een van de huisjes die ze vanaf mei verhu ren. Het demonstratiemodel stond gewoon langs de Fort de Haakweg en heel wat nieuwsgierigen kwa men even kijken naar het nieuw ste product om toeristen en recre anten naar Zeeland te lokken en in Zeeland te houden. De drie on dernemers zijn maar wat trots op hun huisjes. Ze bezweerden dat het blijft bij het aantal van 25. Vol gens hen is er bestemmingsplan- matig niet eens ruimte voor méér. Maar ze willen ook dat het een bij zonder product blijft. Bij Dom BURGH-HAAMSTEDE - Een aangena me temperatuur en op het juiste moment een zonnetje maakten de Strao van Burgh-Haamstede afgelo pen zaterdag aangenaam. Rond 12.30 uur vertrokken 99 paarden richting strand voor de traditione le wassing van de paardenbenen. Het geplons door het water trok heel veel kijkers. Voor het eerst werd een stop gemaakt bij pavil joens bij de trap in Westenschou- wen. Daar rustten de kletsnatte paarden en de ruiters even uit. De tocht ging daarna verder naar Burghsluis om daarna onder bege leiding van de muziek van De Wit te van Haemstede terug te keren in het dorp. burg en Vlissingen staan immers ook al die strandslaaphuisjes. Met trots vertelden de onderne mers dat het gelukt is om hun plan in nog geen 2,5 jaar te realise ren. „Maar bijna iedereen werkte dan ook zeer positief mee", aldus Wattel. De enige die echt wat be denkingen had dat was de wel standscommissie, vult De Visser aan. „Maar uiteindelijk ging die ook om." Slaaphuisjes op het strand bij Vrouwenpolder worden in mei in gebruik genomen "Hairs tudio hairexlensions j hairweaving dames heren mode! knippen Model knippen 10,- Yjïl Volledige i iklV haarverlenging l vanaf 200,- 1 i 1 Ukunt zonder afspraak bij Hairstodio "Siesoo" Kanaalstraat 69,4388 BK Oost-Souburg 0118-436389 hairstudio-siesoo.hyves.nl Half december kregen ze definitief toestemming om hun ideeën uit te voeren. Net te laat om al in april, bij de start van het seizoen, alles gereed te hebben. Ze verwach ten echter dat het lukt om op 1 mei alle huisjes klaar te hebben zo dat vanaf dat moment er ook gesla pen kan worden op 'het mooiste strand van Nederland'. Krista Menkler en haar man Wal ter lieten zich zaterdag rondleiden door de modelwoning. De twee in woners van een dorpje bij Aken gaan hun Duitse vrienden en ken nissen zeker attent maken op de nieuwe kansen die er zijn om te verblijven op Walcheren. Want vooral voor gezinnen met kinde ren is een dergelijk huisje 'toch ide aal'. Maar ook voor anderen, vult De Hoogh aan. Hij vindt het een meer dan goed initiatief en het laat volgens hem zien dat er in Zoutelande ondernemers zitten die toekomstgericht denken. Fabian Naerebout van de plaatselij ke kitesurfschool weet zeker dat heel wat van zijn klanten gebruik zullen maken van de mogelijkheid om enkele dagen daar zo'n huisje te huren. „Want je hoeft het strand niet meer af', aldus De Vis ser. „Als het moet brengt de plaat selijke supermarkt namelijk alles wat aan eten en drinken nodig is." Vogel opgenomen in Natuurhistorisch Museum in Rotterdam. MIDDELBURG - De Middelburgse tamme kraai krijgt een 'leven na de dood'. Het dier dat enkele weken geleden vooral in en om de Scholekster straat en in de wijk Klarenbeek mensen lastig viel wordt door het Natuurhistorisch Museum in Rot terdam opgenomen in de collectie 'vogels met een verhaal'. De kraai komt daar te staan naast bijvoorbeeld de dominomus. Dat bewuste vogeltje werd op 14 no vember 2005 doodgeschoten in het Frisian Expo Centre in Leeuwarden toen daar de voorbe reidingen bezig waren voor Domi no Day 2005. Dat musje vloog toen 23.000 van de 3,5 miljoen op gestelde dominosteentjes omver waarna het diertje met behulp van een windbuks werd geveld om te voorkomen dat er nog meer blok jes zouden vallen. De Middelburgse kraai werd 7 fe bruari van dit jaar door buurtbe woners gevangen waarna de die renambulance die vogel naar op vangcentrum De Mikke bracht. Het dier bleek echter zo gedragsge stoord dat het na overleg met de Algemene Inspectiedienst werd ge dood. Het ging namelijk om een tamme kraai die niet meer voor zichzelf kon zorgen en agressief was geworden. Volgens Coby Lou- werse van de Mikke is de kraai al ruim een week geleden naar Rot terdam verhuisd en ook opgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16