Zeeland Buren HKPD blij verrast 'Wie niet durft komt niet in aanraking' WALCHEREN 19 13 15 Infinite Mind wint voorronde van RegioRuis Oude en nieuwe muziek ontmoeten elkaar in Zodiac Maandag 23 februari 2009 Ondanks vijf inbraken zijn buurtbewoners niet ontevreden. door Emile Calon vlissingen - Buurtbewoners zijn blij verrast over de geringe overlast die de gebruikers van het HKPD in de Dr. Stavermanstraat in Vlis singen veroorzaken. Eind vorig jaar verhuisde het Huis kamerproject voor Drugsgebrui kers van de Coosje Buskensstraat naar de Dr. Stavermanstraat. Buurt bewoners werden voor een vol dongen feit geplaatst en vreesden grote overlast. Om die reden ver zetten ze zich fel tegen de komst van het project. Tot nu toe gaat het goed, zo viel za terdag te horen bij de leden van de wijkvereniging Singel onder de To ren en bij individuele buurtbewo ners. Ze vinden wel dat er iets meer afval in hun buurt ligt zoals plastic bekertjes en bierblikjes. Ze zijn zeer benieuwd hoe het gaat met hun buurt als het minder koud is. Ze vrezen dat de gebrui kers van het project, als het weer wat warmer is, in hun straten blij ven rondhangen waardoor er meer overlast ontstaat en er in hun buurt gedeald zal worden. Zaterdag spraken buurtbewoners met burgemeester Wim Dijkstra, de top van Emergis en de politie over de resultaten van de eerste maanden. Volgens alle partijen gaat het goed. Tijdens die bijeen komst bleek wel dat er de afgelo pen maanden vijf keer is ingebro ken in hun buurt. Een keer bij het HKPD zelf, een keer bij de dieren arts en drie keer in een woning. De politie heeft echter geen aan wijzingen dat die inbraken iets te maken hebben met de aanwezig heid van het Huiskamerproject in de Dr. Stavermanstraat. Volgens een inspecteur wordt er momen teel veel ingebroken in Vlissingen en 'wippen' die inbrekers als het Omwonenden van het Huiska merproject in Vlissingen wachten in spanning of het ook bij zomerse temperaturen nog steeds rustig is in hun buurt. 02 Open dag van Vlissings Huiskamerproject trekt veel bezoekers. door Emile Caion vlissingen - Er was zaterdag enige overlast, parkeeroverlast, rondom het Huiskamerproject voor Drug gebruikers in de Dr. Staverman straat in Vlissingen. Buurtbewo ners, rechters, politici, medici en tal van andere nieuwsgierigen wa ren op de open dag van het HKPD afgekomen. En niet iedereen had zijn auto precies in de vakken ge zet. Ook op de stoep voor het HKPD was er zo nu en dan sprake van 'rondhangen'. Nicotine-ver- slaafde belangstellenden voor die open dag stonden daar te praten over nut en noodzaak van een huiskamerproject zoals dat in Vlis singen. Wie je ook sprak, iedereen was er van overtuigd dat zo'n pro ject absoluut nodig is. De 42-jarige Ivonne uit Sas van Gent bijvoor beeld. Haar broer is cliënt bij het HKPD. Ondanks carnavalszaterdag was ze toch door de Westerschel- detunnel gekomen om te zien waar haar broer 'geholpen wordt'. Tegelijkertijd prees ze de gemeen te Vlissingen die die durf heeft zo'n centrum in stand te houden. „Welke gemeente zou het anders doen?" Ditty Smit is al jaren als arts ver bonden aan het HKPD. Ondanks haar wantrouwen tegenover de media, 'veel te negatief en te sensa tiebelust als het gaat om het HKPD', praatte ze met passie over haar werk. Die 74 cliënten van het project zijn volgens haar veelal echt bijzondere mensen. Het zijn durvers, het zijn mensen die de grenzen opzochten en opzoeken. Spinnen voor het goede doel in Vlissingen Tip? walcheren@pzc.nl ware van buurt naar buurt. Woord voerder Karin Vodegel van de buurtvereniging vindt het wel vreemd dat die inbraken nooit zijp doorgegeven aan de media. Ze heeft een beetje het idee dat er op de een of andere manier gepro beerd wordt die inbraken in hun buurt stil te houden. Volgens Dijkstra noch Emergis noch de po litie is er een bewust beleid om cri minaliteit in de omgeving van het HKPD achter te houden. Om iets aan het inbraakrisico te doen gaat de gemeente de brand gangen afsluiten en meer verlich ting plaatsen. Volgens Dijkstra kost dat nog wat tijd omdat die maatregelen gebonden zijn aan tijdrovende procedures. renesse - De Zeeuws/Brabantse band Infinite Mind heeft vrijdaga vond de derde voorronde van Re gioRuis gewonnen. De groep kwam in De Stulp in Renesse als beste beginnende band uit de bus. De viermansformatie Infinite Mind debuteerde met een eigen in vulling van progressieve rock. Uit gesponnen nummers, opmerkelij ke zangpartijen en een eigenzin nige presentatie konden de jury be koren. De bandleden van Infinite Mind komen uit Tholen en Ber gen op Zoom. De publieksprijs ging naar een debuterende band uit Bruinisse. Deze band is nog zo nieuw dat de naam pas bij het optreden in Renesse bekend werd: The Chim ney. De band heeft nog geen bas sist, maar ook zonder dit instru ment was het optreden impone rend. The Chimney speelt een mix van britrock en jaren tachtig rock. De overige twee deelnemers (Capi tal Sentimental en Scarabee) wa ren volgens de jury ook zeker 'fina le-waardig' maar haalden het uit eindelijk niet. RegioRuis is een ta- lentenstrijd op Schouwen-Duive- land voor beginnende bands. In Vlissingen banden auto's lek gestoken vlissingen - In de omgeving van de Bloemenlaan in Vlissingen zijn van verschillende personenauto's banden lekgestoken. Dit is vermoedelijk gebeurd in de nacht van zaterdag op zondag. Agenten stelden na melding een onderzoek in. Zij troffen in de Bloemenlaan één auto met lekke banden. In de Margrietenlaan ble ken de banden van tien auto's te zijn lekgestoken en in de Paul Kru- gerstraat ook nog eens de banden van vijf auto's. De politie is op zoek naar getui gen. Wie meer informatie heeft kan contact opnemen met de poli tie in Vlissingen of bellen met het servicecentrum van de Zeeuwse politie op nummer 0900-8844. In de gebruikersruimte van het HKPD liggen pijpjes, spuiten en zilverpapier klaar zodat de cliënten materiaal hebben om te gebruiken, foto Lex de Meester „Want wie dat niet durft, dat niet doet, komt niet in aanraking met harddrugs." Smit is maar wat blij dat het HKPD is verhuisd naar de Dr. Sta vermanstraat. Dat pand aan de Coosje Buskenstraat, waar het pro ject veel te lang zat omdat het maar niet lukte iets anders te vin den, was volgens haar echt veel te oud en vooral ook veel te vies. Het nieuwe, dat bevalt volgens haar veel beter. Daar is bijvoorbeeld ook een ruimte waar elke gebrui ker even afzonderlijk met een hulpverlener kan praten. ZEEUWSE Meer Tip? redactie@pzc.nl Het echtpaar uit Zeeland wilde tijdens zijn vakantie in Israël een boottochtje maken op het Meer van Tiberias. „Wat kost zo'n trip je?", vroegen zij aan de kapitein. „Dat kost tweeduizend piasters", antwoordde de gezagvoerder. Het paar was niet blij met dit antwoord. „Schandalig, dat is pu re afzetterij!", riepen de twee in koor. Ja, maar", voerde de kapi tein ter verdediging aan, „dit is het meer dat Jezus te voet is over gestoken....!" Het maakte niet heel veel indruk op de Zeeuwen, want de mannelijke helft van het echtpaar gaf de kapitein bits ten antwoord: „Geen wonder dat hij te voet ging als je met zulke tarie ven geconfronteerd wordt!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15