Brocante bij Buitengewoon in Brouw Gratis m f Pitbulls terug naar Vlissinger waardebepaling voor uw woning? Kans op trein richting Gent INTER BORG KEUKENS OP MAAT Juridisch advies over Polen PZC Mbezorgers.nl pzc Zaterdag 21 februari 2009 27 In de winkel van Annette Broekhuizen kunnen klanten hun hart ophalen aan allerhande meubels en accessoires. foto Dirk-Jan Gjeltema Webwinkel Annette Broekhuizen boekt over de één miljoen hits. door Esme Soesman BROUWERSHAVEN - Tot grote verba zing van Annette Broekhuizen ko men mensen soms voor vier eetka- merstoelen vanuit Groningen naar Brouwershaven gereden. Terwijl in Zeeland daarentegen lang niet iedereen van het bestaan van haar brocantewinkel Buitengewoon in de smalstad weet. Met dank aan de website, die Broekhuizen begin 2007 compleet vernieuwd heeft. Sinds dat mo ment is het snel gegaan: het aantal hits is inmiddels de miljoen gepas seerd. Gaat de verkoop van Buiten gewoon via internet het hele jaar door, de winkel in Brouwershaven is 's winters gesloten. Vorige week is het pand aan de Brouwse Zuid- dijkstraat weer open gegaan. Broekhuizen begon haar zaak in huis- en tuindecoraties in 2000 in Ellewoutsdijk. Een dikke drie jaar geleden verhuisde ze naar een oud pakhuisje in Brouwershaven. De schots en scheve muren en oude balken passen prima bij de waren die bij Buitengewoon verkocht worden. „Oude spulletjes. Geen antiek, maar wel uit grootmoeders tijd. Het liefst nog met de origine le verf en in de originele kleur. Maar wél bruikbaar." Zo past ze (de overigens wel écht oude) artikelen aan de wens van haar klanten aan door de verf nog even door te schuren. Of de boel een ander kleurtje te geven. „Het leukste vind ik de originele kleur. Maar wit blijft populair. Hoeveel li ters wit ik er al niet op heb ge smeerd", lacht Broekhuizen. Het mooist zijn de spullen waar het verleden nog altijd zichtbare sporen op nagelaten heeft. Zoals een roomwitte boerentafel, die compleet met kaalgesleten plek ken en butsen in de winkel staat. „Daar hebben de Fransozen heel wat stokbroden op kapot gesne den", vermoedt de voormalig eta- leuse. Van jongsaf aan had Broekhuizen iets met interieurs. Niet alleen het oude spul, ze is evengoed in mo- 'De Fransozen hebben hier heel wat stokbroden op kapot gesneden' dern design geïnteresseerd. Sterker nog: Broekhuizen is gek op het combineren van die twee uiter sten. Met decoreren kan ze uren bezig zijn. „Om een kast er heel an ders uit te laten zien door anders te combineren." De stap om een ei- Hotel houdt ruilbeurs voor voetbalplaatjes BURCH-HAAMSTEDE - Verwoede ver zamelaars van de voetbalplaatjes van Albert Heijn kunnen op zon dag 1 maart terecht in het Duinho tel in Nieuw-Haamstede. Het hotel houdt vanaf 12.00 uur een ruilbeurs voor kinderen en hun ouders om de verzameling compleet te krijgen. Het Duinhotel ligt aan de Toren- weg in Nieuw-Haamstede Rondleiding in museum Terra Maris OOSTKAPELLE - In museum Terra Maris bij Oostkapelle is zondag 1 maart een rondleiding. Die begint om 13.00 uur en voert de bezoekers door het hele natuur museum. Er wordt onder meer wat verteld over de honderd verdronken Zeeuwse dorpen. Maar ook over de rijk gevarieerde natuur in Zee land. Vij'f jaar Papas Tapas in Westenschouwen WESTENSCHOUWEN - Restaurant Pa pas Tapas in Westenschouwen be staat vijf jaar. Dat wordt gevierd met kortingsbonnen voor bezoe kers, bekenden en 'leden' op Hy- ves. Daarnaast rekent het restau rant voor enkele gerechten dezelf de tarieven als vijf jaar geleden. Paola en Ramon van Gilst zijn de langstzittende ondernemers op het horecaplein Westenschouwen. Vlissings bedrijf verkoopt noodpakket VLISSINGEN - Medisol in Vlissingen verkoopt sinds kort noodpakket- ten. Het gaat om de goedgekeurde noodpakketten van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Medisol is een webwinkel die zich richt op medische spullen zoals AED's, ver- bandkoffers en hulpverleningskle- ding. Eigenaren zijn Edwin Roelse en Pieter Joziasse. Beiden hebben ervaring op de ambulance. Beachdub Perry's weer open na verbouwing scharendijke - Beachdub Perry's bij de Brouwersdam is na een ver bouwing weer open. Vorig jaar heeft een klein brandje gewoed in de keuken. Vanaf januari is daar om de boel verbouwd. Het hele keukendeel is weggesloopt en op nieuw opgebouwd. Het restaurant- deel is wel blijven staan. De keu ken voldoet nu weer aan alle eisen van deze tijd. Waterschap kiest voor lokale bedrijven terneuzen - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen zal de komen de jaren - op zijn minst tot de fu sie in 2011 - nadrukkelijk kiezen voor het inschakelen van lokale be drijven bij het uitvoeren van pro jecten van het schap. Dit stelt het nieuwe waterschapsbestuur in het strategisch beleidsplan 2009-2011. Met dat beleid wil het de regionale economie een impuls geven. gen zaak te beginnen was dan ook eigenlijk zo vreemd nog niet. Het betekende in het begin vooral heel hard zoeken naar mooie spullen. „Dat is de grootste sport. De ene keer kom je teleurgesteld thuis. De andere keer moet je echt het laat ste mandje nog in de bus duwen. Maar het is zó geweldig als je scoort: als je bus op weg naar huis helemaal vol zit." Inmiddels heeft de Brouwse een netwerk opgebouwd: krijgt ze soms een seintje vanuit Frankrijk als er wat leuks te krijgen is. Ze wijst op een nachtkastje dat ooit naast het bed van een non heeft gestaan. Het laatste stuk van de in boedel van een klooster. „Dat was een mooie partij." Nog zo'n hebbe ding: een Villeroy en Bochservies uit grootmoeders tijd. „Oud maar in hele goede staat. Dat geeft me echt de kriebels." www.buitengewoon-brocante.nl middelburg - Een 35-jarige Vlissin- ger had het er gisteren bij de poli tierechter maar moeilijk mee. Twee pitbulls, die hij als zijn kinde ren beschouwde, waren bijna een jaar geleden ergens in den lande 'opgeslagen'. De officier van justi tie eiste dat de reu een spuitje zou krijgen. En het teefje moest ook bij een ander baasje worden onder gebracht omdat de Vlissinger niet goed voor zijn dieren zou zorgen. Tevens eiste de officier nog een boete van 350 euro. Eind februari vorig jaar waren de beide honden aan de aandacht van de vriendin van de Vlissinger ontsnapt en gingen er vandoor. Na enige tijd kregen ze een kat in de gaten en beten het dier dood. ■Na dat incident nam de politie bei de honden in beslag. Gelukkig voor de Vlissinger is de betreffen de wet veranderd en is het bezit van een pitbull niet meer straf baar. Hij krijgt de honden terug. T 0113 - 227788 www.kuubmakelaars.nl terneuzen - De roep om een reizi gerstrein in de Kanaalzone wordt luider. De Belgische vakbonden, de burgemeesters van Zelzate en Wachtebeke en het Havenbedrijf Gent pleiten voor reizigersvervoer via de bestaande goederenspoor lijn Gent en Zelzate. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen volgt de ontwikkelingen op de voet. Hij lanceerde al eerder het plan om zogenoemde light trains (een kruising tussen trein en tram, een soort sneltram) in te zet ten in de Kanaalzone. Lonink: „Ik zie legio mogelijkheden voor een dergelijke verbinding." Lonink vindt dat bij de geplande verdub beling van de Tractaatweg reke ning moet worden gehouden met het spoortracé. MEUBELMAKERIJ Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere kapelle - De gemeente Kapelle heeft de huisadvocaat gevraagd of het juridisch mogelijk is op te tre den tegen de huisvesting van Pool se en Litouwse arbeiders in een woning in Kapelle. Dit gebeurt op aandrang van omwonenden die zeggen overlast te hebben van de buren. Die wonen met z'n zessen of zevenen in een huis. Zij zijn er gehuisvest door een uitzendbu reau. De arbeiders werken bij het distributiecentrum van Sligro in Biezelinge. Kapelle heeft makelaars gevraagd geen woningen meer te verhuren aan uitzendbureau's. of bel 0800 - 022 27 10 ffi-yNieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83