WiFi moet haven op de kaart zetten Meelaopdagen Middelburg: samen de crisis bestrijden O LOKKER Herbouw van oud Middelburg makelaar M2Makelaars.nl 10en12 MAART Trek je stoute schoenen aan en kom! JPZC Zaterdag 21 februari 2009 25 Meer dan 25 jaar een begrip ~Stukadoorsbedrijf~Z^? Kwaliteit, zekerheid en vaktechnische uitvoering van uw opdracht. Specialist in sierpleisterv;erk, gipsomamenten en alle soorten stucwerk Breeweg 5a 4335 AN Middelburg Tel. 0118 - 615688 b.g.g. 06 - 5396 2728 Info: lokkerstukadoor@zeelandnet.nl j Vraag gratis offerte j Gemeente wil aantal passanten opkrikken en verblijf verlengen. door Piet «leemans ZIERIKZEE - Het aantal passanten opkrikken en watersporters verlei den om langer te blijven in de jachthaven van Zierikzee. Dat doel hoopt de gemeente Schou- wen-Duiveland te kunnen berei ken door in de jachthaven een sys teem aan te leggen voor draadloos internet. De Zierikzeese jachthaven is toe aan een reconstructie, maar de eerstkomende jaren zit dat er nog niet in. De gemeenteraad heeft er voor gekozen de herinrichting en kele jaren uit te stellen. Dat bete kent voor het college niet dat er he lemaal niet aan de haven gesleu teld kan worden. Er is volgens B en W financiële ruimte voor klei ne verbeteringen. Deze kunnen be taald worden uit het budget dat oorspronkelijk bedoeld was voor een vervolgonderzoek voor de her inrichting. Het installeren van een mobiel in- ternet-netwerk - WiFi - is zo'n kwaliteitsverbetering voor de ge bruikers van de haven. Met WiFi kunnen booteigenaren en passan ten vanaf hun schip met een lap top draadloos verbinding maken met internet. Watersporters ge bruiken - zo is de ervaring elders - internet vaak om relevante infor matie over vaarwegen en het weer op te zoeken. Veel jachthavens rondom Zierikzee hebben deze voorziening al en het is volgens het college de hoogste tijd dat WiFi ook in de Zierikzeese jacht haven zijn intrede doet. „Zierikzee moet zijn leidinggeven de positie als drukste passantenha ven blijven behouden en deze voorziening ook aan zijn gasten Een reconstructie laat nog even op zich wachten maar de gebrui kers van de jachthaven van Zie rikzee krijgen wel de beschikking over draadloos internet. aanbieden." Dat betekent in de praktijk dat er in de haven naast de hoofdzender twee steunzen- ders komen om in de hele haven dekking te hebben. Het is de be doeling dat de hoofdzender op de lichtmast naast het havenkantoor komt. Op zich, beseft het college, niet fraai. „Maar beter dan een aparte paal bij het havenkantoor waar de zender op gezet wordt." Eén steunzender komt aan het ein de van de passantensteiger, de an dere bij WSV Zierikzee. Omdat twee van de drie masten in beschermd stadsgezicht worden ge plaatst is een bouwvergunning no dig. De gemeente trekt tiendui zend euro uit voor het project. MIDDELBURG - Volgend jaar, op 17 mei, is het zeventig jaar geleden dat een groot deel van het historische centrum van Middelburg door een bombardement werd verwoest. Het Zeeuws Archief, de PZC en de Amsterdammer Lukas de Jong wer ken samen aan een project om het oude stadscentrum digitaal te her bouwen zodat volgend jaar ieder een op zijn computer kan zien hoe de verdwenen straten en wijken er uitzagen, wie er woonden en werk ten. Een ambitieus plan waarbij het publiek nadrukkelijk betrokken wordt. De Jong is gefascineerd ge raakt in het vooroorlogse Middel burg omdat zijn grootvader onder de Lange Jan een bakkerij had. Dit initiatief sluit aan bij een nog veelomvattender project Het Verge ten Bombardement dat geleid wordt door historicus Peter Sijnke van het Zeeuws Archief. www.Lukasdejong.nl T7Ï2 www.hz.nl Op een meeloopdag krijg je lessen en maak je kennis met de praktijk, we informeren je over het beroepenveld en het studeren op onze hogeschool. Verder kom je in contact met onze studenten en docenten. Zit je op de havo, het vwo of het mbo en heb je interesse in een voltijdopleiding? Meld je dan aan op www.hz.nl vóór 1 maart! Hogeschool Zeeland ff^Zeela Zeeuwse conferentie moet leiden tot effectieve maatregelen. door Theo Ciele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg roept de Zeeuwse gemeen ten, waterschappen en de provin cie op om samen de gevolgen van de economische crisis aan te pak ken. Middelburg wil hen uitnodi gen voor een conferentie waarbij alle plannen en mogelijkheden naast elkaar worden gelegd. Dat zegt wethouder Hannie Kool-Blokland (CDA, economie) naar aanleiding van vragen van haar partijgenoot en raadslid Jan Om de gevolgen van de economi- sche crisis te bestrijden, wil de gemeente Middelburg een confe rentie beleggen met alle Zeeuw se overheden. Zwemer uit Nieuw- en Sint loos- land. Die stelt dat het Middelburg zou passen om in Zeeland mede het voortouw te nemen om de ef fecten van de economische crisis op te vangen. Overheidsuitgaven zijn volgens Zwemer goed voor een kwart van de economische groei. Het Middelburgse CDA ziet een rol weggelegd voor de provin ciehoofdstad in het bundelen van initiatieven die op Walcheren of zelfs in heel Zeeland genomen worden. Veel gemeenten zijn be zig met het op een rij zetten van de gevolgen van economische cri sis. De kans dat nieuwe projecten op stapel worden gezet, is klein. Het Rijk heeft al kortingen op 'de uitkering uit het gemeentefonds aangekondigd. De conferentie zou in maart of april moeten worden gehouden, nog voordat de gemeen ten hun plannen voor de komen de periode vastleggen. Internetten op de boot. Handig voor het opzoeken van informatie ofte chatten met de vrienden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81