extraatjes voor personeel 'Marokkaan leert voor tasjesdief ËJ Boek Nu Arke.nl Meer zaken zonder advocaat Meldpunt krijgt meer tips over cybercrime Lager kan niet! pzc Zaterdag 21 februari 2009 7 Een broodje uit een zakje op een bankje buiten in plaats van een luxe zakenlunch in een restaurant. Bedrijven snijden in de extraatjes voor werknemers nu het economisch slecht gaat. foto Michiel Wijnbergh/CPD lijk minder' op kosten van de baas buiten de deur gegeten. De economische crisis slaat hard toe in het Nederlandse bedrijfsle ven. En dus wordt er scherp geke ken naar kosten waarin 'gemakke lijk' te snijden is. Maaltijdvergoe dingen, vaste reiskostenvergoedin gen, bedrijfsuitjes, mobieltjes en leaseauto's worden kritisch tegen het licht gehouden. Pentenga vindt dat niet verwon- gouda - De politie houdt rekening met een toename van het aantal tasjesroven in Gouda. Volgens poli tiechef Joep Pattijn van het district Gouda worden jonge Marokkanen in zijn gebied klaargestoomd om toe te slaan als tasjesdief Pattijn zag het aantal tasjesroven in de Goudse regio het afgelopen jaar juist dalen. Maar aan het be gin van dit jaar ontdekte hij een lichte stijging in de tasjesroofstatis tieken. Hij ziet dan ook reden voor be zorgdheid: „Jonge Marokkanen zijn momenteel aan het oefenen op tasjesroven. We krijgen binnen kort dus met meer daders te ma ken." De districtschef lichtte toe hoe hij onlangs tijdens een controle een aantal jongeren betrapte op een parkeerterrein. „We zagen hen oe fenen hoe je fietsers van tassen be rooft. Mensen doen hun bezittin gen vaak in de fietstas, zonder de klep goed te sluiten. Dieven kun nen dan vrij gemakkelijk hun slag slaan." derlijk. „In tijden van hoogcon junctuur moeten werkgevers vaak wat extra's bieden om aan goed personeel te komen.. Als de econo mie dan weer inzakt, zijn die ex traatjes niet meer nodig." Hij geeft het voorbeeld van de tot voor kort met een schreeuwend personeelsgebrek kampende ict-sector. „De tijden dat bedrijven uit die sector kandidaten voor een sollici tatiegesprek uitnodigden in de Por sche-showroom liggen duidelijk achter ons." Hoe omvangrijk er bezuinigd wordt op extraatjes voor het perso neel, is moeilijk te zeggen. MKB Nederland, de brancheorganisatie voor het midden- en kleinbedrijf zegt geen signalen te hebben dat het nu op grote schaal gebeurt, ook al is het volgens een woord voerster 'logisch' dat bedrijven den haag - Nederlanders kunnen straks bij een onderling geschil eenvoudiger naar de kantonrech ter stappen, waar zij hun zaak zon der advocaat mogen laten beslech ten. Het kabinet heeft gisteren in gestemd met het voorstel dat de kantonrechter zaken tot maximaal 25.000 euro mag gaan afhandelen. Momenteel ligt de grens voor de kantonrechter bij eenvoudige ge schillen met eisen tot 5000 euro. Daarboven is juridische bijstand verplicht. Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie wil die grens flink verho gen om de rechtspraak toegankelij ker te maken. Kantonrechters mogen straks ook een oordeel vellen over alle geschil len die te maken hebben met con sumentenkrediet en -koop, bij voorbeeld een conflict over de aan koop van een wasmachine. Nu buigt een civiele rechter zich daar over. Het kabinet ging tevens akkoord met een wetsvoorstel dat meer mo gelijkheden biedt om afgesloten strafzaken te herzien en daarmee onjuiste uitspraken van rechters te corrigeren. Ook wordt het mogelijk een vrijge sproken verdachte alsnog voor het zelfde ernstige misdrijf te veroorde len. Door DNA-onderzoek kan in een oude zaak een eerdere vrij spraak omstreden raken. 'Veel fouten in operatiekamers' amsterdam - Vooral bij mensen die onder het mes gaan, worden in ziekenhuizen fouten gemaakt. Bijna 65 procent van de onbedoel de en vermijdbare medische scha de treedt op bij operaties. Dat blijkt uit een Nederlandse stu die naar patiëntveiligheid die van daag wordt gepubliceerd in het Ne derlands Tijdschrift voor Genees kunde. Meer nepvuurwapens gevonden op Schiphol schiphol - Op Schiphol neemt de marechaussee steeds meer nepwa- pens in beslag. In de afgelopen twee jaar is het aantal toegeno men met 350 procent. In 2006 vond de marechaussee 250 wa pens, vorig jaar bijna 1100 nep pers. Dat zei een woordvoerder van de marechaussee gisteren. Vol gens hem is een nepwapen steeds meer een geliefd souvenir. goed naar de kosten kijken. Ook het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM) be schikt niet over recente onder zoeksresultaten. Jaap Jongejan, voorzitter van de CNV Dienstenbond, kent de nodi ge voorbeelden van snoeiende werkgevers. Hij waarschuwt werk gevers dat ze niet te ver moeten doorschieten. Snijden in allerlei ex traatjes voor het personeel levert over het algemeen maar weinig op en kan ten koste gaan van de flexi biliteit van de organisatie. „Men sen zijn minder snel bereid om een stapje extra te zetten als je ze dit soort vaak lang geleden verwor ven extraatjes afpakt. Het kan ten koste gaan van de sfeer in een be drijf Werken moet ook nog een beetje leuk blijven." Het is redelijk makkelijk te bezuini gen op extraatjes, aldus Bosman van de Hay Group. „Aan arbeids voorwaarden die in cao's of indivi duele arbeidscontracten zijn vast gelegd kun je niet makkelijk ko men. Je kunt iemands salaris niet zomaar van 3000 naar 2800 euro verlagen. Maar als je hem een klei ner model leasewagen geeft, haal je ook 200 euro per maand bin nen." Toch gelooft hij niet dat dit soort bezuinigingen veel zoden aan de dijk zet. „Tegen de tijd dat het echt geld begint op te leveren, is deze crisis hopelijk alweer voor bij." Bruno van Els, arbeidsrechtdes- kundige bij het Amsterdamse advo catenkantoor Unger en Hielkema, verwacht dat de nieuwe zuinig heid duidelijk naar voren zal ko men bij cao-onderhandelingen. „Werkgevers zullen ongetwijfeld aansturen op forse versoberingen. En dan gaat het om veel meer dan wat relatief kleine extraatjes." De naam Johan is op verzoek van de be trokkene gefingeerd. driebergen - Bij het Meldpunt Cy bercrime zijn in 2008 795 meldin gen binnengekomen van mogelijk strafbare feiten op het internet. Dat is beduidend meer dan het jaar ervoor, toen er in ruim negen maanden tijd 460 tips binnenkwa men. Dat blijkt uit cijfers van het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD). Circa twee op de drie tips die vo rig jaar bij het Meldpunt Cybercri me binnenkwamen, gingen over kinderporno. In de meeste gevallen ging het om afbeeldingen en informatie over websites of afzenders die al be kend waren bij de politie. In 2008 leidden de tips tot 85 onderzoe ken. Een aantal is nog in voorberei ding. Het aantal tips steekt schril af bij het aantal meldingen dat het Meld punt Kinderporno de afgelopen ja ren ontving. Zo behandelde dat meldpunt een kleine 7.500 tips in 2007. Het KLPD verklaart het grote ver schil doordat mensen bij het Meld punt Kinderporno, in tegenstel ling tot het Meldpunt Cybercrime, anoniem kunnen blijven. App. Arlekin Tango***1/? 8-daagse vliegreis, o.b.v. logies Vertrek in oktober Incl. Extra Bonus Korting tot 50,- App. Maisons de la Mer*** 8-daagse vliegreis, o.b.v. logies Vertrek in juni Incl. Extra Bonus Korting tot 50,- Htl. Holiday Inn Sunspree**** 9-daagse vliegreis, o.b.v. logies Vertrek in september Incl. Extra Bonus Korting tot 100,- Htl. Habitat Curasao*** 9-daagse vliegreis, o.b.v. logies Vertrek in mei, juni Incl. Extra Bonus Korting tot 100,- Residence Les Fleurs de Lys 8-daagse autovakantie, o.b.v. logies Aankomst in mei Incl. Extra Bonus Korting tot 50,- Htl. Caesius Thermae**** 8-daagse autovakantie, o.b.v. logies/ ontbijt Aankomst vanaf april Incl, Extra Bonus Korting tot 150,- Ga naar de winkel van Arke of kijk op Korting geldt per boeking Dacht 't wel Vraag naar de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7