PZC I 21 'Snel overname van jachthaven' 25 22-23 Ijsje Zaterdag 21 februari 2009Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl WÏFi moet jachthaven van Zierikzee op de kaart zetten Geduldig in de rij bij Bruse editie van Kunst en Kitsch Watersportvereniging Scharendijke positief over eisen gemeente. door Martijn de Koning SCHARENDIJKE - De watersportvere niging Scharendijke staat positief tegenover de voorwaarden die de gemeente Schouwen-Duiveland stelt voor het overnemen van de plaatselijke jachthaven. Voorzitter Cees van Toor gaat er dan ook van uit dat zijn vereniging de nieuwe eigenaar van de haven wordt. De gemeente besliste twee jaar ge leden de jachthavens in Scharendij ke en Brouwershaven af te stoten. Ze ziet het beheren en onderhou den ervan niet als een gemeentelij ke taak. De watersportverenigin gen van beide havens toonden meteen interesse. Ze bleken, als jarenlang gebruiker, ook het eerste recht van onderhan deling te hebben. Interesse van commerciële partijen legde wel wat druk op die gesprekken. Met name de haven in Scharendijke bleek gewild bij ondernemers. Ma rina Port Zélande toonde al in een vroeg stadium interesse en on langs zei Van de Loosd recht Make laars uit Nunspeet bereid te zijn zes miljoen euro op tafel te leggen voor de haven. De makelaar gaf aan goed in de gaten te houden of de watersportvereniging wel een marktconforme prijs betaalt en dreigt anders naar de rechter te stappen wegens het verlenen van 'verkapte staatssteun' door de ge Fff De gemeente Schouwen-Duive- land wil de jachthaven Scharendij ke verkopen. De onderhandelin gen met WSV-Scharendijke zijn in een vergevorderd stadium. meente. Van Toor wordt er niet warm of koud van. „Het is altijd onze bedoeling geweest een markt conforme prijs te betalen." Gemeente en vereniging hebben samen een taxateur in de arm ge nomen, die binnen een maand de waarde van de haven bepaalt. „We hebben daar al wat ervaring mee, dus weten wel ongeveer wat we kunnen verwachten", stelt Van Toor. Aan de hand van de taxatie doet de vereniging straks een bod op de haven. Vervolgens is het aan de gemeenteraad om dat bedrag al dan niet te accepteren. De vereniging moet dan wel eerst akkoord gaan met de lijst voor waarden die de gemeente heeft ge steld voor overname. Het gaat dan onder meer om eisen voor onder houd, de financiële structuur, tarie ven en aandacht voor het toeris me. „We willen bijvoorbeeld zeker weten dat er straks niet alleen gro te jachten terecht kunnen", zegt havenwethouder Wijnand Ren den. Volgens Van Toor is dat niet zo'n probleem. „We kunnen er ons wel in vinden, op wat punten en komma's na. Daar komen we wel uit." De gemeente Schouwen-Duiveland wil de drukbezochte jachthaven van Scharendijke verkopen. De plaatselijke watersportvereniging heeft daar wel oren naar. foto Dirk-Jan Gjeltema Bestuur zoekt vrouw (v)... iets voor jou? Vvww.zeeland.besturen.net Tilburger opgepakt voor beledigen politie GOES - Op de Grote Markt in Goes is in de nacht van donderdag op vrijdag een 21-jarige Tilburger aan gehouden. De man liep over straat en vond het nodig om passerende agenten diverse malen te beledi gen. Op moment van aanhouding verzette de man zich hevig, waar door hij geboeid moest worden. De man was erg dronken en is meegenomen naar het bureau en voorgeleid. Raadsleden zijn bijzondere we zens, ook in Temeuzen. De gemeen teraad kwam eerder deze week bij een om zich te laten informeren over de invulling van Kenne- dylaan-west, aan de rand van de binnenstad. Een investering van tientallen miljoenen. Natüürlijk werden zinnige vragen gesteld, over de verkeerssituatie bij voorbeeld én over de haalhaarbaar- Tip? redactie@pzc.nl heid. Maar het hek was van de dam toen de projectontwikkelaar melding maakte van de vestiging van een ijssalon. Plotseling rezen wel duizend vra gen. Wanneer die wordt geopend en of het écht zo'n mooie Italiaan se salon wordt. Enne, ze wilden allemaal een uit nodiging. Prego!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77