Bokser Roeiofs gaat op uitnodiging Berlijn in is voor Arnold Nguekam Wilbert Verbeek heeft de smaak van het sporten weer te pakken Z PZC Zaterdag 21 februari 2009 41 Notaris Stolker neemt de koppositie over hulst - In de eerste klasse vrou wen van de bedrijfsvolleybalcom- petitie in Hulst ging Zaman Sport hard onderuit tegen Van Water schoot. Het duel tussen de num mers één en drie eindigde in 0-3: 25-12, 26-24 en 25-19. Notaris Stolker profiteerde door met 3-0 SC Morres 1 te verslaan. Notaris Stolker is nu de nieuwe koploper, op één punt gevolgd door Zaman Sport. Vitesse blijft onder Theo Bos ongeslagen arnhem - Vitesse heeft gistera vond een gemakkelijke overwin ning behaald op Roda ]C: 3-0. De Arnhemmers bleven onder trainer Theo Bos voor de zesde wedstrijd op rij ongeslagen, de Limburgers kwamen niet weg van de zestien de plaats op de ranglijst en blijven een serieuze degradatiekandidaat. Dalibor Stevanovic, Sebastien San- soni en Nicky Hofs scoorden. Terneuzense Boys pas in slotfase naast AZW terneuzen - In een oefenduel met AZW kwam Terneuzense Boys niet verder dan een 2-2-gelijkspel. De eersteklasser keek lang tegen een 2-1-achterstand aan en voor kwam pas in de slotfase een drei gende nederlaag door een van rich ting veranderde inzet van Rama- zan Kesikbas. Ali Eryürük had de Boys voor rust op 1-0 gebracht. Mustafa Yilmaz en Ludovico Can- toro scoorden daarna voor AZW. VVV ziet RKC op zeven punten komen oss - VW-Venlo lijkt de juiste vorm even kwijt. De koploper in de Jupiler League verloor gisteren voor de tweede achtereenvolgende keer. TOP Oss was met 4-2 te sterk. Een week eerder leed VW tegen Cambuur de eerste thuisne derlaag. Nummer twee RKC Waal wijk won het uitduel met Haarlem met 2-0. RKC heeft nu nog zeven punten minder dan VW. Tom Boere stand-by voor Oranje onder 17 terneuzen - Tom Boere staat op de stand-bylijst voor het Neder lands elftal onder 17 jaar, dat op woensdag 4 maart een oefeninter land tegen Hongarije speelt. De Ter neuzense spits van Ajax Bi komt in beeld als één van de door bonds coach Albert Stuivenberg geselec teerde voetballers afzegt. De inter land in Veldhoven geldt als laatste test voor het EK-kwalificatietoer- nooi, eind maart in Luxemburg. Schalke 04 slaagt er weer niet in te winnen gelsenkirchen - Schalke 04 is er gisteren opnieuw niet in geslaagd te winnen in de Duitse voetbal competitie. Het elftal van de Ne derlandse trainer Fred Rutten kwam in eigen stadion niet verder dan 1-1 tegen Borussia Dortmund. Schalke blijft daardoor negende op de ranglijst met 31 punten. Dort mund heeft 32 punten en staat een plaats hoger. Trainer Busby schakelt advocaat in voor geschil met districtsbestuur. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Danny Roeiofs zal ovèr een week wél boksen in Ber lijn. Dat heeft Hans de Bruijn, de manager van de Nederlands kam pioen in de klasse tot 90 kilo, giste ren laten weten. De Middelburger negeert daarmee een verbod van het districtsbestuur. Zijn trainer, Lambert Busby, heeft inmiddels een advocaat in de arm genomen, die de Zeeuwen in het geschil kan bijstaan. Roeiofs kreeg onlangs een eervolle uitnodiging voor een partij in de Duitse hoofdstad. Hij accepteerde die, omdat hij de komende weken verder toch geen officiële wedstrij den zou hebben. Volgens het be stuur van het district Zuid-Hol land, waar Zeeland een onderdeel van is, heeft de Walchenaar die echter wel: op 15 maart bokst hij namelijk in Vlissingen tijdens de districtsfinales tegen Daniël Kooij. En dus mag hij in Berlijn geen risi co's op een blessure lopen. Roeiofs ziet het duel met de bedui dend lichtere Kooij - er was im mers geen echte tegenstander in zijn gewichtsklasse - daarentegen als een demonstratiepartij. En dus kan hij best boksen in Berlijn, vindt hij. Toen het district afgelopen week voor de partij in Duitsland ging lig gen, meldde Roeiofs dat hij dan geen zin meer had in een optre den in Vlissingen. Vervolgens werd hem meegedeeld dat er dan een schorsing voor hem dreigt. Mocht het zo ver komen, dan zul len Roeiofs en Busby dat bij de rechter aanvechten. corer. Het noodlot sloeg toe in Wetteren, waar de Afrikaan zijn kruisband scheurde en zes maan den uitgeschakeld was. Zijn terugkeer, dit jaar, was van korte duur. De aanvaller zat vaak niet eens meer op de bank, kwam niet aan spelen toe en heeft in de winter gekozen voor een overgang naar Hoek. Twee weken geleden viel hij in tegen Spakenburg, vori ge week stond hij voor het eerst in de basis en vanmiddag op Gein oord vormt hij de voorhoede met Ferry Alfons. 1^ Björn Langeveld is opgenomen in de selectie van Hoek, die van daag tegen Geinoord speelt. Lan geveld was een tijdje uit de gra tie bij trainer Gaby Demanet. Gaby Demanet heeft een slechte herinnering aan het eerste bezoek je aan die club. „De wedstrijd werd afgelast toen we daar al wa ren, maar tien meter naast het hoofdveld was wel een jeugdelftal aan het voetballen." loan van Bel- zen keert vandaag na zijn griepje terug in de goal en Björn Lange veld is terug in de selectie. Dema net: „Björn is goed bezig geweest op de training en is zich altijd blij ven inzetten." Het zou kunnen dat Langeveld ook gelijk in de basis staat, omdat Gideon Imagbudu een schorsing van één wedstrijd uitzit. Hoek sluit in Geinoord de tweede periode af en heeft een kleine kans om gedeeld met Ben- nekom op de tweede plaats te ein digen achter IJsselmeervogels. Geinoord thuis slecht Geinoord heeft het dit seizoen op eigen veld niet. In zeven thuiswedstrijden heeft de ploeg nog maar één punt ge pakt (2-2 tegen Zwaluwen'30). Hoek daarentegen heeft de meeste punten in uitwedstrij den gehaald. Buitenshuis 14, op eigen veld 12. Op vreemde bodem verloor Hoek alleen van Volendam (4-2). In de laatste zes duels heeft Geinoord slechts twee keer ge scoord. Daan van der Valk is clubtopscorer met zeven doel punten. Evenveel als Hoeks topschutter Stijn Mahieu. Van Start to Run via de Familieloop naar de Kustmarathon. door Koen de Vries MIDDELBURG - Zestien jaar deed Wilbert Verbeek nauwelijks aan sport. Toen hij langs de lijn stond bij een voetbalwedstrijd en besefte dat de spelers wel erg veel lol had den, vond hij het tijd om ook weer wat te gaan doen. Start to Run hielp de 44-jarige Middelbur ger aan een nieuwe hobby: hardlo pen. In zijn jonge jaren was Wilbert Verbeek een actieve sporter. Hij hield van surfen en voetballen, maar toen hij trouwde, was het tijd voor andere dingen. Zijn twee zoons gingen voetballen, zijn twee dochters gingen korfballen en pa pa had zijn handen meer dan vol aan halen, brengen en begeleiden. In 2006 vond hij het weer tijd om zelf in beweging te komen. „Ik merkte dat clubs veel beslag op mijn vrije tijd legden. In septem ber 2006 ben ik begonnen met Start to Run en heb ik zes zaterda gen helemaal voor mezelf gehad. Ik vond het heerlijk en had al snel het hardloopvirus te pakken." Omdat hij het zo leuk vond, stapte Verbeek over naar een hardloop groepje van atletiekvereniging Dy namica, dat onder leiding stond van Johan Antheunisse. Aanvanke lijk liep hij één keer per week, maar dat is uitgegroeid naar drie keer. „Het is leuk om met anderen te lopen", vindt Verbeek. „Het is een sociaal gebeuren. Maar ik wil ook wel steeds iets beter worden." En wat ook heel prettig is, is het heerlijke, voldane gevoel na afloop van een training. „Het is zalig om lekker fris de rest van de dag door te brengen met de rest van mijn ge zin." De Middelburger was de laatste tijd regelmatig bij prestatieloopjes in de buurt te vinden. Inmiddels heeft hij ook zijn eerste halve ma rathon achter de kiezen, de Kust- loop van Vrouwenpolder van sep tember afgelopen jaar. Hij voltooi de hem net niet binnen de twee uur. Inmiddels heeft hij zich ingeschre ven voor de Zeeuwse Kustmara thon, die op de dag van zijn 45e verjaardag (3 oktober) gelopen wordt. „Het moet er een keer van komen", vindt hijzelf. Verbeek, in het dagelijks leven vakbondsconsu lent, werkt met de loopgroep van 'Het is zalig om lekker fris de rest van de dag door te brengen met mijn gezin' Willy de Nooijer en Mauricio Gon zalez naar het evenement toe. Wel licht is de PZC Familieloop van 20 juni een mooie tussenstop. Door het vele hardlopen moet Ver beek zijn tijd goed indelen. „Ik pro beer het te combineren met het lei den van de voetbalploeg van mijn zoontje, Zeelandia Middelburg E11. Gelukkig staat het thuisfront achter mijn plannen, anders zou het heel moeilijk worden."' Start to Run Doelgroep: beginnende hardlo pers. Einddoel: PZC Familieloop op 20 juni. Eerste clinic: zaterdag 7 maart. Volgende clinics: 14, 21 en 28 maart, 4 april. Testloop (1/10 marathon): 11 april. Begin- en eindpunt: Koole Sport, Brakstraat, Middelburg. Inschrijven: www.starttorun.nl Kosten: 30 euro. Aantal trainers: minimaal 3. Wilbert Verbeek: „Het is leuk om met anderen te lopen. Het is een sociaal gebeuren. Maar ik wil ook wel steeds iets beter worden." foto Lex de Meester Danny Roeiofs (rechts) is vastbesloten op 28 februari in Berlijn te boksen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75