Zeeland Kennedylaan is zo goed als ingevuld Meeloapdagen Twijfels bij nut woonambassadeur BiZA Aardenburg frontaal in aanval Gemeenten tegen crisis |s Hz™> Steun voor bèta-college makelaar M2Makelaars.nl www.hz.nl Trek je stoute schoenen aan en kom! ZPZC Zaterdag 21 februari 2009 25 Proj ectontwikkelaar kan na goedkeuring plan direct beginnen. door Wout Bareman TERNEUZEN - De plannen liggen klaar, de grond is beschikbaar en de bedrijven staan in de rij. Het wachten is op 'de politiek'. Nico Boussen van projectontwikkelaar Lafoma wil snel starten met de in vulling van de braakliggende terrei nen aan Kennedylaan-west in Ter- neuzen. „We wachten vol onge duld op groen licht van de ge meente. Er is momenteel veel over leg met de stedebouwkundigen en hopelijk leidt dat tot snelle besluit vorming. Heel Nederland roept, met het oog op de crisis, dat bouw projecten versneld moeten wor den uitgevoerd. Welnu, wij kun nen direct beginnen." Lafoma treedt op namens een klei ne groep belanghebbenden, die al geruime tijd bij de gemeente op Oproep aan gemeenten en waterschappen om samen plan te maken. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg roept de Zeeuwse gemeen ten, waterschappen en de provin cie op om samen de gevolgen van de economische crisis aan te pak ken. Middelburg wil hen .uitnodi gen voor een conferentie waarbij alle plannen en mogelijkheden naast elkaar worden gelegd. Dit zegt wethouder Hannie Kool-Blokland (CDA, economie) naar aanleiding van vragen van haar partijgenoot en raadslid Jan Zwemer. Die stelt dat het Middel burg zou passen om in Zeeland mede het voortouw te nemen om de effecten van de economische crisis op te vangen. Overheidsuitga ven zijn volgens Zwemer goed voor een kwart van de economi sche groei. Het moet volgens wet houder Kool-Blokland een confe rentie 'in werksfeer' worden en geen bijeenkomst waar alleen maar vrijblijvend gepraat wordt. Veel gemeenten zijn bezig met het op een rij zetten van de gevolgen van de economische crisis. De kans dat de gemeenten hele nieu we projecten op stapel zetten is klein. Het Rijk heeft al kortingen op de uitkering uit het gemeente fonds aangekondigd. de stoep staan met een 'invuloefe ning' voor Kennedylaan-west. Naast Lafoma gaat het om handels maatschappij De Hoop (Bouw markt, Gamma), woninginrichter Naeije-Verstraten, woonstichting Clavis en aannemingsbedrijf Van der Poel. Tijdens de presentatie van de plannen aan de gemeente raad wees Boussen erop dat negen tig procent van de beschikbare winkeloppervlakte is ingevuld. De huidige winkelboulevard aan Ken- nedylaan-oost wordt aanzienlijk vergroot, voorzien van een passage en extra parkeerplaatsen aan de achterzijde. Er komt ook een passa ge. Bovendien wordfruimte vrijge maakt voor de combinatie Agri- markt (supermarkt)/Agriland (tuincentrum). 1^ Niet alleen het gebied Kenne- dylaan-west wordt ingevuld (met winkels, een hotel, leisure, appar tementen), ook winkelboulevard oost wordt aangepakt. Makelaars hebben zelf genoeg expertise in huis voor kopers. door Frank van Cooten SLUIS - Makelaars in West-Zeeuws-Vlaanderen zetten vraagtekens bij het nut van een woonambassadeur. „Natuurlijk werken wij voor een opdrachtge ver maar ik hoef echt niemand een woning aan te smeren. Als je dat doet ben je snel klaar in de streek", zegt Jan de Dobbelaere van het gelijknamige makelaars kantoor in Oostburg. Sluis krijgt voor Pasen een woon ambassadeur. Deze functionaris is werkzaam op het gemeentehuis en helpt starters en anderen die Kennedylaan-west wordt onder meer ingevuld met de uitbreiding van Bouwmarkt De Hoop, een wit goedzaak, een winkel in elektroni ca en andere ondernemingen, maar ook is ruimte gereserveerd voor een hotel en een leisurecen- trum (bowling, biljart, fitness). Boussen: „Eigenlijk hoort dat cen trum op een andere locatie, maar als dat onmogelijk is, is het van harte welkom." Naast winkels en extra parkeer ruimte maken ook horïderd appar tementen deel uit van het plan, de helft koop, de andere helft huur. De appartementen hebben zicht op de oostelijke Kanaalarm. Vol gens ontwerper Hans ter Beek heb ben verkeersdeskundigen vastge steld dat de huidige situatie op de Kennedylaan nauwelijks moet wor den aangepast. „Het drugstoeris me is verdwenen en straks neemt ook de Sluiskiltunnel een deel van de verkeersstroom weg." De over steekplaats wordt nader bekeken. een goedkoper, bestaand huis wil len kopen, een besluit te nemen. Hij adviseert mensen over - al dan niet noodzakelijke - woningverbe teringen en geeft aan welke proce dures doorlopen moeten worden. Volgens wethouder Carien Bolijn kan een woonambassadeur kandi daat-verhuizers over de streep trek ken door samen met hen het huis door te lopen op bijvoorbeeld ver borgen gebreken. De ambassadeur geeft bouwadviezen en maakt kos tenramingen. Makelaars vinden een dergelijke functionaris echter totaal overbo dig. „Wij hebben voldoende exper tise in huis om mensen te advise ren en goed voor te lichten. Daar naast zijn we door het lidmaat schap van organisaties als NVM en Conflict over gebruik paviljoen zwembad escaleert. door Frank van Cooten AARDENBURG - Het conflict over het gebruik van het sportpaviljoen in de zomermaanden voor het zwembad in Aardenburg escaleert. Wethouder Maria le Roy zei deze week in navolging van de aanbeve ling van de raadsfracties een be middelaar aan te willen stellen om de betrokkenen 'de ogen te laten openen'. Jan de Ridder van het Burgerinitia tief Gemeentelijk Zwembad Aar denburg (BiZA) beticht Le Roy echter van machtsmisbruik. Een bemiddelaar is volgens De Ridder verkwisting van gemeenschaps geld om eigen falen te verhullen/rechtvaardigen. Alles draait om het opnemen van een clausule in de afgesloten over drachtsovereenkomst tussen de ge meente Sluis en voetbalvereniging AVC om het gebruik van het pavil joen in de zomermaanden voor de zwemmers duurzaam te regelen. VBO gebonden aan allerlei ver plichtingen", zegt De Dobbelaere. „Wij halen echt alles uit de kast om een woning te verkopen. Wij werken niet van negen tot vijf. En zo nodig schakelen we een wo ningstylist in of verwijzen we door naar een van de vele bouw kundig adviesbureaus in Zeeuws-Vlaanderen om een onaf hankelijk rapport te laten maken. Een dergelijk rapport kost twee honderd euro." De Dobbelaere vraagt zich daarom af wat de toege voegde waarde is van een woon- Het aanstellen van een woonam bassadeur in de gemeente Sluis is overbodig, vinden makelaars. Sluis moet niet op de stoel van ondernemers gaan zitten. De gemeente weigert dit omdat de privatiseringsovereenkomsten met alle verenigingen gelijk zijn. AVC en het BiZA moeten dat onderling zelf regelen, is het standpunt van de gemeente. Sluis en AVC stellen een uitbatersovereenkomst met het BiZA voor. De Ridder weigert dat echter omdat hij niet voor ho- recabaas wil spelen. De Ridder meent dat de wethou der door het gebruiksrecht van de ene groep burgers (zwemmers) af te nemen en het recht éénzijdig aan andere burgers (voetballers) te schenken volledig in strijd handelt met haar gedragscode/ambtseed als wethouder. Ze negeert vervolgens een raads- motie, stuurt een door BiZA aange zochte zomeruitbater voor het pa viljoen naar huis en weigert vol gens De Ridder te verschijnen voor de gemeentelijke klachten commissie. En dat zou in strijd zijn met de voorschriften van de gemeente Sluis. „Een obstructie van de rechtsgang." Wethouder Le Roy ging gisteren niet in op de aantijgingen van De Ridder. ambassadeur. „De gemeente Sluis heeft daar met onze branche ook niet over gesproken. Het is opeens uit de lucht komen vallen. De ge meente moet niet op de stoel van de ondernemer gaan zitten. Laat de gemeente zich beperken tot het scheppen van een zo goed moge lijk ondernemersklimaat. Hebben we veel meer aan." De raadsfractie van Gemeentebe langen heeft inmiddels schriftelij ke vragen aan het college gesteld. Fractievoorzitter William Gijsel vindt het aanstellen van de func tionaris weggegooid geld omdat daar ook volgens Gijsel geen be hoefte aan is. Ook wil hij weten of de diensten gratis worden ver strekt en of dit alleen is bedoeld voor nieuwe inwoners. T7Ï2 Op een meeloopdag krijg "je lessen en maak je kennis met de praktijk, we informeren je over het beroepenveld en het studeren op onze hogeschool. Verder kom je in contact met onze studenten en docenten. Zit je op de havo, het vwo of het mbo en heb je interesse in een voltijdopleiding? Meld je dan aan op www.hz.nl vóór 1 maart! Hogeschool WTT Zeeland TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen heeft het pro vinciebestuur gevraagd om steun te verlenen aan het bèta-collegeini- taitief van Dow, HZ Zeeland, Ri- cas, ZSP en het ROC Westerschel- de. De gemeente Terneuzen zal waar mogelijk medewerking verlenen aan de initiatiefgroep, zo gaf Lo- nink deze week te kennen. De ini tiatiefgroep heeft een visie-docu ment voor de bundeling van on derwijsinstelling in Zeeuws-Vlaan deren - op middelbaar, hoger en academisch niveau - laten maken en de gemeente en provincie ge vraagd voor 15 maart daarop te rea geren. Lonink liet weten dat de ge meente achter het initaitief staat, omdat verwacht wordt dat het plan de regio een behoorlijke - eco nomische - impuls kan geven. Lonink hoopt nu ook op daadwer kelijk steun uit Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67