Zeeland ben je een totaal ander mens' Prins Dille I gaat voorop in de polonaise en maakt gewoon veel leut met iedereen Pi/£ P, VAN EIJZEREN B.V. Horeca exploitant van Woeste Kop moet terug Belediging pzc Zaterdag 21 februari 2009 I 23 'Er zijn vooral veel jeugdige bouwploegen in opmars. Dat doet me veel deugd. Het carnaval heeft daarom zeker toekomst in Aardenburg' 'Voorop in de polonaise en gewoon heel veel leut maken met iedereen. En er natuurlijk voor zorgen dat alles goed is geregeld' Carlo van Immerseel (Carolus X) en Johnny Dieleman (Dille I) regeren voor de eerste keer over respectievelijk het Vossenrijk en Uulehat. door Frank van Cooten Carnaval is voor Carlo van Immerseel van jongsaf aan al zijn lust en zijn le ven. Maar zes jaar gele den had hij niet kunnen denken dat hij nog eens de staf over het Vossenrijk zou zwaaien. Nu is hij Prins Carolus X, als opvolger van Prins Robbie die na vijfjaar af scheid nam. Carolus kijkt je tientallen keren in het klein aan. De ras-Hulstenaar, geboren en getogen binnen de wal len, liet direct na zijn benoeming tijdens het bierfestival postzegels maken met zijn beeltenis erop. Een aantal heeft hij ingelijst. Sa men met een nieuwjaarskaart. Car lo op wintersport met een steek op zijn hoofd. „Je moet als Prins een beetje publiciteit maken." Van Immerseel werd vijfjaar gele den lid van stichting A.H.C. De Vossen en maakt sindsdien deel uit van de Raad van Elf Toen Prins Robbie bekend maakte te stoppen, stelde Van Immerseel zich kandidaat. Zijn kandidatuur viel goed binnen de stichting. „Toen er werd ge stemd waren er wel twee tegenkan didaten. Zij opteer den voor een duo- baan. Een grap na tuurlijk met een vette knipoog naar het gemeentebestuur." Het was echter nog flink schrik ken tijdens het bierfestival. Niet Carlo van Immerseel maar café baas Jack Polfliet presenteerde zich als Prins JP Hoezee. Hij gaf echter toch het stokje door aan Prins Ca rolus X. Carolus is de tiende Prins sinds de oprichting van de stich ting. Vandaar de Romeinse tien. Zijn vuurdoop was vrijdag de der tiende op het Hulster Buutreed- nersfestival. De grap, refererend aan het gekrakeel tussen twee Hulster kroegbazen, waarmee hij de Hulstenaars en zelfs die van Steen voor zich won, typeert Car lo. Kort en krachtig. „De mensen komen niet voor jou, ze komen om feest te vieren. Een Prins moet een beetje kort en krachtig leuk zijn." Tegelijkertijd met Carolus zijn ook 'Een Prins moet vooral kort en krachtig leuk zijn De mensen komen nu eenmaal niet voor jou' de hofdames nieuw. Helga van Laak en Karlijn Mangnus. Carlo wil in tegenstelling tot Robbie ie der jaar nieuwe hofdames. „Zodat zo veel mogelijk dames kunnen meemaken wat het is om hofdame te zijn." Carolus noemt de Raad van Elf van het Vossenrijk bewust geen vriendenclub. „Anders krijg je geen doorstroming. We zijn wel een gezellige groep. Dat is onze kracht. Plezier met elkaar zonder op eikaars lip te zitten." Van Immerseel houdt van deco rum. Alles moet kloppen. Strak in het pak, schoenen gepoetst, witte handschoenen, knoopjes dicht en strik recht. Deze strikte kleding voorschriften gelden voor de hele raad. De nieuwe staf van zwart eb benhout is zijn eigen ontwerp. „Ik wilde iets abstracts en ging met de oude blokkendoos aan de gang. Ik heb zelf het hout uitgezocht. De kleur van de shawl is dezelfde als die van de steek en het vest je. Het moet wel af zijn." Carlo voelt zich een ander mens als hij zijn pak aan heeft. „Je gaat je anders gedragen." Wat hij hoopt voor dit carnaval? „Dat mensen plezier hebben, mooi weer en een geslaagde stoet. En dat op dinsdagmorgen meer le ven in de brouwerij komt. Bijvoor beeld met driehonderd man uit smijters eten in de cafés. Dat zou mooi zijn." door Frank van Cooten aardenburg - Prins Dille I (lohnny Dieleman) is niet te missen. Aan de voorgevel van zijn wo ning in Aardenburg is direct te zien waar de nieuwe heerser over Uulehat woont. Bont ver sierd met slingers en stickers met zijn beeltenis erop. Een bont versierde voorgevel is niet alleen voor behouden aan de Prins. „We vragen iedereen zijn of haar woning tijdens carnaval te versie ren." Dieleman is de opvolger van Mario Korthals die vorig jaar als Shorty I regeerde over Uule hat. „Wat hij kan, kan ik ook, dacht ik toen Ma rio zijn vertrek als Prins aankondigde. Tijdens de raadsvergadering voor de prinsenverkiezing gaf ik aan Prins te willen worden. Er waren geen tegenkandidaten." In Aardenburg hoeven kandidaten voor het ho ge carnavalsambt overigens geen lid te zijn van de Aardenburgse carnavalsstichting De Nacht- uuln. „Iedereen mag zichzelf opgeven. Aarden burg is echter een kleine gemeenschap. We we ten snel of iemand wel of niet geschikt is." Joh nny is al een jaar of acht lid van de stichting en maakt al jaren deel uit van de Raad van Elf. Hij weet dus als geen ander wat van een Prins wordt verwacht. „Voorop in de polonaise en ge woon heel veel leut maken met iedereen. En er natuurlijk voor zorgen dat alles goed is gere geld. Maar daar heb ik mijn adjudanten voor. Alle carnavalsvierders moeten het naar hun zin hebben zonder wanklank. Dat is overigens nooit een probleem in Aardenburg. Het carna val in Uulehat verloopt altijd in een zeer ge moedelijke sfeer." Dille verwijst naar zijn achternaam. „Op school noemden ze me altijd Dille. Vandaar." Gezien de grote hoeveelheid activiteiten in Uulehat en de dorpen daaromheen is het draai boek strak. De politie binnen de Raad van Elf zorgt voor de strakke leiding. „De politieman blaast hard op zijn fluitje als het tijd is naar de volgende activiteit te gaan." Of het nou de Draai van de Kaai is, de Dolle Pe- perbussenmiddag in Sint Kruis, het bejaarden bal in Coensdike, het carnavalsontbijt van De Grasparkieten, de boerenbruiloft of de carna- valsbolling bij Greetje, Prins Dille I is erbij met zijn gevolg. De grote optocht op zaterdagmiddag in Uule hat is altijd weer bijzonder. Met meer dan dui zend deelnemers weer groter dan vorig jaar. „Ik sta er altijd weer van te kijken hoe populair onze optocht is. Er zijn vooral veel jeugdige bouwploegen in opmars. Dat doet me veel deugd. Het carnaval heeft daarom zeker toe komst in Aardenburg. Het is ieder jaar drukker. De jeugd sluit zich moeiteloos aan." Aardenburg en directe omgeving is de enige plek in West-Zeeuws-Vlaanderen waar nog echt carnaval wordt gevierd. „Maar niet alleen Aardenburgers doen mee. Van heinde en verre komen de mensen om samen met ons carnaval te vieren. Ik kom Bressiaanders tegen maar ook mensen uit bijvoorbeeld Sluis en Oostburg." De Raad van Elf is twee jaar geleden in het nieuw gestoken. „Ja, dat voelt wel goed", zegt Dille I in zijn prinsenpak. foto's Peter Nicolai Quistenliurg 21 4454 PZ Sorssele Tel (0113)352040 Fax (01131352259 Email- inlo6varc|jeren ol MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EA/ INSTALLATIEBEDRIJF Internet: v 5, 6 en 7 maart organiseren wij open dagen ter gele genheid van de opening van ons nieuwe pand en de renovatie van ons bestaande pand. Tijdens deze dagen zullen er onder andere presentaties plaats hebben van: RTK GPS - tractorbesturing, 3D constructietekenen, lassen, HD plasmasnijden, hard-verspanen en voor lichting over warmtepompinstallaties voor verwar ming van huizen/bedrijfsruimtes. Wij begroeten u graag op 5 maart van 13.00 tot 21.30, 6 maart van 10.00 tot 21.30 of 7 maart van 10.00 tot 15.00. Voor meer informatie, een routebeschrijving en het complete programma: kijk op onze website: www.vaneijzeren.nl axel - De stichting Golf Zeeuws- Vlaanderen, die in Axel het golfter rein De Woeste Kop exploiteert, moet de vroegere uitbater van het clubhuis in de gelegenheid stellen om terug te keren als beheerder van de voorziening. Dat heeft de rechter in Middelburg bepaald. Het golfclubbestuur heeft van de rechter een week de tijd ge kregen om de voormalige exploi tant de nieuwe sleutels van het pand te verschaffen. Heeft de club na een week niet geregeld dat de voormalige exploitant zijn werk kan hervatten, dan moet de club 750 euro betalen voor elke dag dat in gebreke wordt gebleven. De Golf sloot in 2001 een overeen komst met een Belgisch koppel voor de pacht van het horecage deelte van het clubhuis. De over eenkomst gold voor de duur van drie jaar 'met een verlenging van drie jaar en met een opzegtermijn van zes maanden. In september 2005 werd het contract door de club opgezegd per 31 december, van dat jaar. De familie gaf aan de opzegging geen gehoor. Een juridi sche strijd van jaren volgde. De kinderen van het echtpaar, die de nering van hun ouders overna men, trekken nu aan het langste eind. Zij zijn financieel afhankelijk van het beheer van het clubhuis en dienen volgens de rechter hun werk weer te kunnen oppakken. goes - Op de Grote Markt in Goes is in de nacht van donderdag op vrijdag een 21-jarige Tilburger aan gehouden. De man liep over straat en vond het nodig om passerende agenten diverse malen te beledigen. Bij zijn aanhouding verzette de man zich hevig, waardoor hij geboeid moest worden. De man was volgens de politie erg dronken en is meegeno men naar het bureau en voorge leid. AANNEMINGSBEDRIJF moymNE NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal @mado' VEKA www.haers.net Tel. 0115-491282

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65