In het prinsenpak Start van bouw aan Houtenkwartier Hulst Snel besluit verwacht over winkels skibaan Ijsje Waterschap kiest voor lokale bedrijven 22 Zaterdag 21 februari 2009 PZC 'Dat mensen plezier hebben, mooi weer en een geslaagde stoet. En dat er op dinsdagmorgen meer leven in de brouwerij komt' Woonstichting kan ruim drie jaar na sloop beginnen met bouwen. door Harold de Puysseleijr hulst - Ruim drie jaar na de sloop van het voormalige activiteitencen- trum aan het Houtenkwartier in Hulst begint eindelijk de bouw van het appartementencomplex op die plaats. Het project van de Woonstichting Hulst bestaat uit twee afzonderlij ke gebouwen. De streefdatum voor de start van de werkzaamheden is maandag 9 maart. Met de bouw is een perio de van ongeveer veertien maan den gemoeid. Tijdens de werkzaamheden is het noodzakelijk de straat het Houten kwartier volledig voor het verkeer af te sluiten. De Minderbroeders straat en de Vestdijkstraat worden deels voor het doorgaande verkeer afgesloten. Ook is het nodig om op bepaalde plaatsen parkeerverbo den in te stellen. Het verkeer wordt omgeleid via de Klooster- gang en de Frans van Wae- sberghestraat. Om de omwonenden en andere betrokkenen nader te informeren houdt de gemeente woensdag 4 maart een informatieavond in het stadhuis te Hulst. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Tijdens deze avond wordt een beeld gegeven van het gebouw zoals dat ter plaat se wordt gerealiseerd. Daarnaast wordt inzicht gegeven in het bouwproces. Tenslotte wor den de wegafsluitingen en wegom- leidingen toegelicht en worden de aanwezigen in de gelegenheid ge steld om vragen te stellen over het bouwproject. Noordstraat in Axel nu blauwe zone axel - De zeven parkeervakken in de Noordstraat in Axel zijn toege voegd aan de blauwe zone. Dat be tekent dat automobilisten er van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur maximaal twee uur mogen parkeren. De zeven par keerplaatsen zijn onderdeel van de proef om de Noordstraat weer aan trekkelijker te maken. Het experi ment om verkeer in de winkel straat toe te laten duurt een jaar. Predikant voor verpleeghuis De Stelle oostburg - Marijn Vermet wordt zondag 15 maart bevestigd als pre dikant in het verpleeghuis De Stel le in Oostburg. Vermet is al bijna een jaar - tot ie ders tevredenheid - protestants geestelijk verzorger in De Stelle en is nu beroepen door de Classis Zeeuws-Vlaanderen om het geeste lijk werk mede namens de Protestantse Kerk in Nederland (PKN) te doen. Natuurexcursie in het Zwin Retranchement retranchement - De stichting Het Zeeuwse Landschap houdt zondag 22 februari een excursie door het afgesloten deel van het natuurgebied 't Zwin bij Retranchement. Deelnemers aan de tocht door het schor- en duin landschap worden om 15 uur ver wacht bij bezoekerscentrum 't Zwin. Kosten 3,5 euro voor volwas senen, 2 euro voor kinderen. Raadsleden zijn bijzondere we zens, ook in Terneuzen. De gemeen teraad kwam eerder deze week bij een om zich te laten informeren over de invulling van Kenne- dylaan-west, aan de rand van de binnenstad. Een investering van tientallen miljoenen. Natuurlijk werden zinnige vragen gesteld, over de verkeerssituatie bijvoor- Tip? redactie@pzc.nl beeld én over de haalhaarbaar- heid. Maar het hek was van de dam toen de projectontwikkelaar melding maakte van de vestiging van een ijssalon. Plotseling rezen wel duizend vragen. Wanneer die wordt geopend en of het écht zo'n mooie Italiaanse salon wordt. En ne, ze wilden allemaal een uitnodi ging. Prego! Groote Jonkvrouw IJzendijke trekt aan ijzendijke - Tot nu toe zijn in het nieuwbouwplan De Groote Jonk vrouw in IJzendijke 21 woningen en tien vrije kavels verkocht. De verkoop startte eind september vo rig jaar. Verkopend makelaar Jan de Dobbelaere uit Oostburg noemt dit gezien de economische crisis een meer dan bevredigend re sultaat. „De luchtbel in Zeeuws-Vlaanderen is niet zo groot als in de Randstad." Nieuwe oefentherapie sporters in Terneuzen terneuzen - Sportmasseur Erik van der Ham introduceert in Ter neuzen een nieuwe vorm van oe fentherapie. Zijn bedrijf 'Houding Op Maat' werkt via de Amerikaan se methode 'Egoscue'. Deze me thode voor houdingcorrectie verbe tert de functionaliteit van het be wegingsapparaat van de sporter en daarmee de prestaties. Meer infor matie is te vinden via de website www.houding op maat.nl. Jaarvergadering dorpsraad Koewacht koewacht - De dorpsraad van Koewacht houdt woensdag 18 maart een jaarvergadering in de oude bibliotheekzaal van gemeen schapshuis De Vlaschaard in Koe wacht. De vergadering begint om 20 uur. Naast zaken van huishou delijke aard staan de begroting en de voortgang van het project Droomdorp Koewacht op de agen da. door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu zen verwacht dat de provincie nu toch binnen twee weken een be sluit neemt over het afgeven van een verklaring van geen bewaar voor de vestiging van grootschali ge detailhandel bij het leisurecen- ter in de Koegorspolder. Wethou der Adhemar van Waes zegt dat naar aanleiding van vragen in de commissie Bestuur en Middelen. De verklaring van geen bezwaar had volgens de regels eigenlijk al voor afgelopen kerst afgegeven moeten zijn. „Wij zetten er op in dat die verklaring nu toch zo snel mogelijk wordt afgegeven. In het licht van de huidige kredietcrisis is het onverantwoord dat het zo lang duurt. Er staat nu een investering van 30 miljoen euro en er werken inmiddels al zo'n honderd men sen bij de skibaan. Die banen staan nu op het spel. De skibaan moet nu maandelijks 120.000 euro betalen omdat er geen inkomsten van winkels zijn. Dat houden ze niet lang meer vol", weet Van Waes. De wethouder gaat uit van een po sitief besluit van Gedeputeerde Sta ten. „Weigeren kan alleen op flin terdunne argumenten. Want GS hebben eerder al een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor de vestiging van perifere detailhan del bij de skibaan." terneuzen - Het. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen zal de komen de jaren - op zijn minst tot de fu sie in 2011 - nadrukkelijk kiezen voor het inschakelen van bedrij ven bij het uitvoeren van projec ten van het schap. Dit stelt het nieuwe waterschapsbestuur in het strategisch beleidsplan 2009-2011. Met een gericht aanbestedingsbe leid denkt het schap de regionale economie een impuls te kunnen geven. Onderzoek van de universi teit van Twente wijst uit dat elke euro die het schap investeert 1,70 euro oplevert voor de regionale economie. Het beleidsplan wordt maandag 2 maart besproken door het algemeen bestuur. Van Carlo van Immerseel naar Carolus X en van Johnny Dieleman naar Dille I. ÉM8 «wiSSi t-bsaS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64