PZC21 Komst passagierstrela dichterbij 27 22 en 23 Scholen Hulst nemen voorschot op carnaval Waterschap wil een beter imago Zaterdag 21 februari 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Brandweerkazerne in Axel is opnieuw broedplaats zwaluwen 'In het Prinsenpak word je een totaal ander mens' Burgemeester Lonink haakt aan bij lobby Gents Havenbedrijf. door Wout Bareman TERNEUZEN - De roep om een reizi gerstrein in de Kanaalzone wordt steeds luider. Nadat Belgische vak bonden, gesteund door burgemees ters van Zelzate en Wachtebeke en het Havenbedrijf Gent al eerder pleitten voor reizigersvervoer via de bestaande goederenspoorver binding tussen Gent en Zelzate, maakt nu ook de Bond van Trein-, Tram- en Busgebruikers (BTTB) zich daar sterk voor. Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen volgt de ontwikkelingen op de voet. Hij lanceerde al eerder het plan om zo genoemde light trains (een krui sing tussen trein en tram, een soort sneltram) in te zetten in de Kanaalzone. Lonink: „Ik zie legio mogelijkheden voor een dergelijke verbinding of het nu met zon snel tram is of met gewone passagierstreinen. Het spoor maakt ook onderdeel uit van de plannen in het kader van het pro ject Grenzeloze Kanaalzone." Lo nink vindt dat bij de geplande ver dubbeling van de Tractaatweg reke ning moet worden gehouden met het spoortracé, want ergens op Zeeuws-Vlaams grondgebied zal het spoor die wegverbinding moe ten kruisen. Lonink: „De trein kan onder meer een rol spelen bij het vervoer van werknemers in de glastuinbouw, maar je kunt ook denken aan een doortrekking tot bij skipiste Snowbase en het zou natuurlijk helemaal mooi zijn als het eindstation vlakbij het stads centrum zou kunnen worden gesi tueerd." Onderzoek van het Gent se Havenbedrijf wees deze week uit dat er bij bedrijven op met na me de oostoever van het Kanaal Gent-Terneuzen (tussen Zelzate en Gent) veel belangstelling be staat voor de inzet yan passagiers vervoer per spoor. De Gentse Ka naalzone ontbeert nu nog goed openbaar vervoer in het havenge bied en dat leidt tot dagelijkse fi les. Bij bedrijven als ArcelorMittal en Volvo werken zo'n 5000 men sen. Volgens de BTTB zijn nauwelijks aanpassingen aan het huidige goe- derenspoor nodig voor woon werkverkeer per trein. Woordvoer der Jan Vanseveren: „Er moet en kel worden voorzien in perrons voor vier tot vijf stopplaatsen." Het spoor eindigt nu nog bij de staalfabriek van Arcelor, maar moet snel worden doorgetrokken tot in Zelzate, oordeelt de BTTB. Het eindstation moet, vindt Rudy Deceunynck, Terneuzen zijn. Bond van Trein-, Tram- en Busgebruikers (BTTB) wil dat er passagierstreinen door de Kanaal zone gaan rijden. Burgemeester Lonink reageert positief. HULST - Officieel barst carnaval in de streek vandaag pas weer in Hulst. De overall - al dan niet bont versierd - lijkt dit jaar derbouw zich daar uitleven. Na de middag was de grote zaal los. De basisscholen in Hulst nemen daar sinds jaar en dag een het meest gewilde kledingstuk onder de basisschoolkinderen van het gemeenschapscentrum het domein van de oudere kin voorschotje op. Op de laatste dag voor de krokusvakantie vie- in Hulst. Honderden kinderen liepen gisteren in Den Dullaert deren. Sommigen hosten en dansten tot ze er letterlijk bijna ren zij alvast carnaval in gemeenschapscentrum Den Dullaert de polonaise. Voor de middag kwamen de kinderen uit de on- bij neer vielen. foto Camile Schelstraete Bestuur zoekt vrouw (v)... iets voor jou? www.zeeland.besturen.net Presentatie plannen herinrichting Cadzand CADZAND - Bewoners van bad plaats Cadzand die willen verne men hoe hun dorp er in de nabije toekomst zal uit komen te zien kunnen maandag 2 maart de herin richtingsplannen voor de Boule vard de Wielingen en de Schil van Cadzand bekijken en beoordelen. In de plaatselijke sporthal worden de plannen getoond en toegelicht. De informatiebijeenkomst begint om 19.30 uur. Popafdeling Toonbeeld presenteert zich TERNEUZEN - De popafdeling van Toonbeeld presenteert zich zon dag 8 maart van 15.00 tot 17.00 uur in het jongerencentrum De Pit in Terneuzen. Diverse bands die op Toonbeeld les krijgen of worden gecoached krijgen deze middag de kans om voor publiek op te tre den. De gemiddelde leeftijd van de muzikanten is 15 jaar. Het reper toire varieert van covers tot eigen werk. De toegang is gratis. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen wil de komen de jaren - mogelijk de laatste in zijn bestaan - alles op alles zetten om een beter imago te krijgen bij boeren en burgers. Dit stelt het nieuwe coalitiebe- stuur van het schap in het be- stuursprogramma voor de periode 2009-2011. Het communicatiebe leid van het schap moet verbete ren en meer gericht zijn op de ver betering van de relatie met de bur gers en het bedrijfsleven. Naast de communicatie dient ook de organi satie meer klantgericht en klant vriendelijk te gaan optreden. Het schap streeft er naar om met name de eigen website en het internet in tensiever te gebruiken voor het melden van storingen, klachten en het constateren van gebreken. Voorts wil het nieuwe bestuur de (overbodige) regelgeving verder te rugdringen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63