Welkom in de Adams Family KNVB wil lek opsporen Uefa: boete van 50.000 euro voor Feyenoord PZC Zaterdag 21 februari 2009 39 DUBAI - Venus Williams heeft de finale bereikt van het WTA-tennistoernooi in Dubai. De als zesde geplaatste Amerikaanse was in de halve eindstrijd, de negentiende Sister Act, net wat sterker dan haar zus Serena: 6-1 2-6 7-6 (3). In de finale is Virginie Razzano de tegenstandster van Venus Williams. De Francaise versloeg de Estse Kaia Kanepi met 6-1 6-2. foto Ali Haider Hoogerland krijgt bij Vacansoleil uitleg over dopingcontroles. door Ad Pertijs BREDA - Bobbie Traksel heeft voor alle zekerheid een nieuwe deurbel gemonteerd, Johnny Hoogerland vraagt zich af wat alle sms'jes hem gaan kosten en Matthé Pronk neemt zich voor om op de deur mat te gaan slapen. Welkom in de 'Adams Family'. Nu Vacansoleil dankzij de verkre gen wildcard is toegelaten tot mon diale eredivisie van het wielren nen, moet de ploeg ook mee draaien in het beruchte Adams-sys- teem, dat waakt over zowat het he le leven van een coureur. De Mexicaan kwam de renners van Vacansoleil afgelopen week uit leggen hoe ze moeten omgaan met 'Adams'. In Tilburg, waarde team fysiotherapeuten Robin Mol en Eva Koedoot zetelen, stapten de coureurs met een mix van trots en vrees hun nieuwe wereld binnen. Dankzij Adams weet de UCI waar een renner zich van uur tot uur be vindt. „We beseffen dat dit super zwaar is voor een renner", erkent Vazquez bij het begin van zijn uit leg. De basis is simpel: laat de UCI online weten hoe je agenda er de komende drie maanden uitziet. Dit alles om de dopingcontroleurs de gelegenheid te geven om verras singscontroles uit te voeren. Renners horen de wildste verhalen uit het circuit. Van collega's die een dopingtest gemist hebben omdat ze in de tuin het gras aan het maaien waren. Vazquez probeert de renners op hun gemak te stel len. „De controleurs doen hun ui terste best om je te vinden." Mat thé Pronk steekt zijn vinger op. „Ik hoorde dat als je niet zelf de deur open doet dat ook wordt gezien als gemiste test." Vazquez zegt dat dat in de praktijk meevalt. „Maar zo staat het wel in het reglement", weet Pronk. Adams is er voor de hele sportwe reld. Vazquez legt uit dat de UCI-controleurs een eigen werkba re draai geven aan de soms absurd ogende regels van de overkoepelen de antidopingorganisatie Wada. „Zo ook met trainen. Geef aan dat je traint van negen uur 's ochtends tot vijf uur 's middags. Een voetbal ler, atleet of zwemmer moet daar bij aangeven waar hij traint. Wiel renners kunnen dat niet. Die pak ken de fiets, kijken hoe de wind waait en zijn weg. Wij wachten keurig tot na de training." Vooral het beruchte 'time slot' le vert een reeks horrorverhalen op. Renners moeten per dag één vast uur aangeven waar ze al die tijd zijn. „De meesten zetten dat uur vroeg in de morgen", vertelt Vazqu ez. „Maar wat als je de bel niet hoort", vragen de renners zich mas saal af „Dan heb je pech gehad", zegt Vazquez. Binnen dat 'Uur U' gaat de doping- controleur immers niet op zoek naar de renner. Oordopjes, jenge lende radio's, snurkende vrouwen: het zijn voor de UCI geen excuses. „Daarom heb ik een nieuwe deur bel gemonteerd", zegt Traksel. „Overal in huis hangen nu bellen. Om die controleur maar niet te missen." Buiten het 'gevangenisuur' is het wat relaxter. „Ben je dan niet op de aangeven plaats, dan word je ge beld en heb je een uur de tijd om je te melden", zegt Vazquez. Het opgegeven schema mag vol gens Vazquez te allen tijd met een sms'je worden gewijzigd. „Maar dan wel vóór het betreffende uur. Niet tijdens. Als er al iemand on derweg is, is het ons probleem om naar die andere locatie te gaan." Hoogerland zit met een vraag: „Wat kosten die smsjes?" De zaal lacht en Hoogerland reageert gevat. „Ik blijf een Zeeuw hoor." Hoogerland stelt nog een zuinige vraag. „Wat als ik besluit naar mijn moeder te gaan? Ze woont vlakbij. Hoef ik geen sms'je te sturen als ik me gewoon binnen het uur kan melden?" Vazquez knikt instem mend. Pronk zou de gok niet ne men. „Want wat als je twee lekke banden krijgt of in een file terecht komt? Ben je alsnog nat." Fja De wielreners van Vacansoleil krijgen uitleg over de dopingcon troles in het nieuwe seizoen. Ze zullen nauwgezet moeten aange ven wanneer ze waar zijn. Vertrouwelijk rapport over scheidsrechters ligt op straat. ZEIST - De KNVB heeft gisteren bij de politie aangifte van diefstal van vertrouwelijke informatie. De nationale voetbalbond reageerde daarmee op het uitlekken van een tussentijds evaluatierapport over de scheidsrechters in het betaald voetbal. Het Algemeen Dagblad ci teerde uitgebreid daaruit. De arbiters konden in de krant lezen dat onder anderen Jan We- gereef, Roelof Luinge en Pieter Vink goed tot zeer goed presteer den in de eerste helft van het sei zoen. Eric Braamhaar, die ook interna tionale wedstrijden fluit, en Ben Haverkort daarentegen scoorden een onvoldoende, evenals hun col lega's Dick van Egmond en Jack van Huiten. „Het is een pijnlijk verhaal", rea geerde KNVB-voorlichter Frank Huizinga. „We zijn ook meteen een intern onderzoek gestart. Ik kan niets zeggen over wie het rap port allemaal hadden. Het is schokkend en onacceptabel dat persoonlijke informatie van KNVB-medewerkers in de open baarheid terecht is gekomen." De voetbalbond KNVB doet aan gifte van diefstal. Een tussentijds evaluatierapport over de scheids rechters, dat voor intern gebruik bedoeld was, is uitgelekt. ROTTERDAM - Naar aanleiding van de ongeregeldheden voor, tijdens en na het Uefa Cupduel met Lech Poznan, heeft de Uefa Feyenoord zwaar gestraft. De Rotterdamse club kreeg een boete van 50.000 eu ro opgelegd en moet bij de eerstvol gende Europese thuiswedstrijd een deel van het stadion sluiten. Tijdens het duel belandde op 17 de cember een supporter van Lech Poznan in de gracht rond het veld. Daarnaast werden enkele bezoeken de supporters uit vakken met Feye- noord-fans gejaagd, werden er voor werpen op het veld gegooid en werd er vuurwerk afgestoken. Na afloop bekogelden fans de spelers bus van Lech Poznan. Türkiyemspor uit competitie gehaald AMSTERDAM - De Amsterdamse voetbalclub Türkiyemspor is met onmiddellijke ingang uit de com petitie genomen. De hoofdklasser, in 2006 nog kampioen bij de zon dagamateurs, verkeert al geruime tijd in ernstige financiële moeilijk heden en is niet meer te redden. Dinsdag beslist de rechter op ver zoek van de belastingdienst over het faillissement. Dan houdt de vereniging definitief op te bestaan. Colom wint etappe in Algarve, Bos stapt af MALHAO - De Spanjaard Antonio Colom heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van de Algar ve gewonnen. De wielrenner van Katoesja liet in de rit over 175 kilo meter met aankomst bergop Alber to Contador (Astana) achter zich. Voor Theo Bos zit de Ronde van de Algarve erop. De sprinter uit de Raboploeg stapte af. Colom nam ook de leiding in het algemeen klassement. KNAU doet aangifte tegen Vroemen NIEUWECEIN - Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft aangifte gedaan bij de tuchtcommissie van het Instituut Sportrechtspraak wegens de affai- re-Simon Vroemen. De wereld--1 bond IAAF had daar om verzocht. Vroemen, die inmiddels gestopt is, wordt ervan beschuldigd tijdens het EK atletiek in 2006 in Göte- borg gehandeld te hebben in strijd met de dopingregels. Derksen verliest koppositie in Perth PERTH - Golfer Robert-Jan Derksen heeft zijn koppositie bij de Johnny Walker Classic in Perth moeten af staan. De Nederlander, in de eer ste ronde nog goed voor 64 slagen, kwam gisteren niet verder dan het baangemiddelde: 72. Daarmee zak te hij af naar een gedeelde zesde plaats. Maarten Lafeber en Taco Remlces bleven op 143 en 144 slagen steken en haalden de cut niet. Kramer laat 1500 meter lopen tijdens WB-finale RIJSWIJK - Sven Kramer zal begin maart bij de wereldbekerfinale in Salt Lake City niet aan de start verc^ schijnen bij de 1500 meter. Dat liet de TVM-schaatser gisteren weten. „Ik wil mezelf zo kort voor de WK afstanden een beetje sparen", sprak Kramer. „De week erop krijg ik het zwaar genoeg voor mijn kie zen met de 1500, 5000,10.000 me ter en de ploegachtervolging." Krajicek strandt in kwartfinales Memphis MEMPHIS - Michaëlla Krajicek is er niet in geslaagd de halve finales van het WTA-toernooi van Mem phis te bereiken. De Nederlandse tennisster verloor in drie sets van de als eerste geplaatste Deense Ca roline Wozniacki: 6-2 3-6 3-6. In het dubbelspel bereikte Krajicek met de Oekraïnse Joeliana Fedak de finale. Ze versloegen het als eer ste geplaatste duo Vania King (VS)/Alla Koedriavtseva (Rus). Jan Wegereef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59