Tholen moet op de kaart' 'Geweldig, die Zeeuwse mentaliteit' Pint Scherpenisse straks weer op de zondag? Gratis waardebepaling voor uw woning? Taakstraf voor amokmaker INTER BORG KEUKENS OP MAAT Cursus 'Help, een ongelukje' PZC .bezorgers.nl B pzc Zaterdag 21 februari 2009 27 Recreatie-ondernemers willen fonds om eiland beter te promoten. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Thoolse re- creatie-ondernemers slaan de han den ineen om het eiland beter te promoten. Daartoe hebben ze een fonds opgezet. „Het kan allemaal net iets professioneler", zegt J. Bak ker van camping De Muie. „We ho pen dat de middenstand en het be drijfsleven ook meedoen." Bakker is lid van de de Samenwer kende Recreatiebedrijven Tholen (SRT), de initiatiefnemer van het fonds. Hij zegt dat de aangesloten campinghouders nu ook al samen werken als het gaat om promotie. Dan gaat het bijvoorbeeld om een gezamenlijk foldertje. „Nu willen we het professioneler aanpakken", zegt Bakker. „De economische cri sis speelt daar zeker een rol in, al moet ik zeggen dat wij er als re creatie-ondernemers op Tholen nog weinig last van hebben. Maar je kunt het beter voor zijn." Bakker vindt dat Tholen in de rest van het land op de kaart moet wor den gezet. Hij denkt aan onder meer mooie folders en een goede website. „En ja, je zult ook moeten adverteren." De huidige club van recreatiebedrijven is volgens Bak ker te klein om dat allemaal van de grond te krijgen. Daarom hoopt hij het komende jaar onder meer het bedrijfsleven en de mid denstand te interesseren voor het fonds. „Want zij varen er ook wel bij als er meer toeristen naar Tho len komen", stelt hij. „Voor elke eu ro^ Door Tholen professioneler te promoten hopen de Samenwer kende Recreatiebedrijven Tholen (SRT) meer toeristen naar het eiland te trekken. ro die ze op de camping besteden, laten ze er ook vier achter op de rest van het eiland. Neem de super markt in Stavenisse. Ik betwijfel of die er nog zou zijn zonder de toe risten." Ook de garage en de lokale aannemer kunnen volgens Bakker profiteren van het toerisme. „Zo'n aannemer zal best eens een keu ken moeten plaatsen in een cara van", geeft hij als voorbeeld. Bakker hoopt verder dat ook de ge meente een bijdrage wil leveren door de toeristenbelasting te verla gen of zelfs helemaal af te schaf fen. „Dat kan van hele grote pro motionele waarde zijn." Hans van Trier: „Toen ik bij de gemeente informeerde naar grond, stapte de andere dag al een ambtenaar binnen." Ondernemer Van Trier ruilt West-Brabant in voor Tholen-stad. door Franka van de Rijt tholen - Het is een gouden kans die Hans van Trier (46) heeft ge grepen. Tegelijk is het een histori sche omwenteling: na 262 jaar fa milie-ondernemen in De Heen maakt het landbouwmechanisatie- bedrijf Van Trier zich op voor een verhuizing naar Tholen. In novem ber hopen Hans en Anja van Trier op het industrieterrein Welgele gen II de eerste paal te slaan voor een nieuw distributiepark dat in fa sen wordt gebouwd. „Geweldig, die Zeeuwse onderne mersmentaliteit. Toen ik bij de ge meente Tholen informeerde naar de industriegrond, stapte de ande re dag al een ambtenaar binnen. In twee weken was het rond", al dus Van Trier, die drieënhalf jaar nodig denkt te hebben om de ver huizing volledig rond te krijgen. Van Trier is op het Europese vaste land een grote speler op het ge bied van verkoop en verhuur van mobiele banden voor het trans port van bulkgoed zoals zout, grind, koffie en meel. Maar Van Trier levert net zo gemakkelijk aan elektriciteitscentrales. Het bedrijf draait goed, ondanks de crisis. „Maar ik blijf voorzichtig. Over twee weken kan alles anders zijn", weet Van Trier, die met zo'n der tig contractanten actief is tot in Wit-Rusland en Kazachstan. In 1746 ging de familie-onderne ming in De Heen van start. Van Trier was best graag op Steenbergs grondgebied gebleven. Zo'n tien jaar onderhandelde hij met de ge meente. „Maar ze moeten begrij pen dat een ondernemer geen tien jaar kan wachten op een snelweg (de A4, red.)" Op Welgelegen ligt die A4 juist binnen handbereik." door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Een geldautomaat van de Rabobank, die elke zondag buiten werking wordt gesteld. Het klinkt raar, maar in Scherpenisse is het al jaren werkelijkheid. Veel inwoners ergeren zich eraan. De achtergrond van de 'zondags sluiting' laat zich raden. De geldau tomaat zit in een pand, waarvan de eigenaar gereformeerd is. Hij heeft bij de bank bedongen dat er op zondag niet wordt gepind. PvdA-raadslid Peter Suurland uit Scherpenisse vindt het nauwelijks meer te verkopen dat de automaat op zondag buiten gebruik is. „Voor oudere mensen is dat heel onhan dig. Bovendien jaag je mensen zo naar een ander dorp om te pin nen." En juist dat laatste kan wel eens nadelig zijn voor Scherpenis se. De Rabobank laat een geldauto maat immers alleen hangen als er voldoende wordt gepind. Een be stuurder van de bank liet dat deze week nog eens weten. „Dan moet je hem niet één dag per week op slot gooien", vindt Suurland. „Zo vraag je erom dat hij minder vaak wordt gebruikt." Volgens hem erge ren meer inwoners zich daaraan. Maar er is hoop. De gemeente laat weten dat in het nieuwe woon zorgcentrum ruimte komt voor een geldautomaat. Daar kan hij 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl MIDDELBURG - Een 34-jarige Arne- muidenaar is gisteren door de poli tierechter in Middelburg veroor deeld tot een taakstraf van veertig uur. Daarnaast moet hij 28 uur deelnemen aan het project alcohol- delinquentie. De man stapte op 20 augustus dronken de JOP (jonge- renontmoetingsplek) in Heinkens- zand binnen, maar hij had daar - gezien zijn leeftijd - niets te zoe ken. Sterker nog, de gemeente Bor- sele had het hem ook verboden. Toen enkele aanwezige jongeren hem verzochten weg te gaan, voel de hij zich uitgedaagd. Een van de jongens kreeg een trap in de maag en een ander een trap in het kruis. De Arnemuidenaar bezwoer min der te drinken en het te hebben uitgepraat met de jongens. MEUBELMAKERIJ foto Chris van Klinken/het fotoburo sint-Maartensdijk - Ouders in de gemeente Tholen, die willen we ten hoe ze hun kinderen kunnen behoeden voor kleine ongelukken in en om het huis, kunnen vanaf 4 maart terecht op de cursus 'Help, een ongelukje', die door Allévo in Sint-Maartensdijk wordt gegeven. Er wordt ook verteld hoe wonden en ziektes behandeld kunnen wor den en wanneer het tijd is om een huisarts te raadplegen. De cursus bestaat uit vier bijeenkomsten en is in het wijkgebouw. Meer informatie en aanmelden op de website www.allevo.nl. wel worden gebruikt op zondag. Het is aan de Rabobank om te be sluiten of ze van het aanbod ge bruik maakt. Ze denkt erover na. Dat de automaat nu gesloten is op zondag, is volgens directievoorzit ter Henk Bezemer een uitzonde ring. „Wij beschouwen een geldau tomaat als een voorziening voor zeven dagen in de week. Maar de wens van de eigenaar van een ge bouw moeten we respecteren." Of bel 0800 - 022 27 10 WGCGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55