Kindervreugd in Borssele gaat ervoor Meeloopdagen 10-12 Middelburg: samen de crisis bestrijden makelaar Juridisch advies over Polen M2Makelaars.nl www.hz.nl MAART Trek je stoute schoenen aan en kom! PZC Zaterdag 21 februari 2009 25 Voorzitter Piet Duijnkerke van de Borsselse speeltuinvereniging Kindervreugd in 'zijn' speeltuin die dit jaar compleet op de schop gaat. foto Willem Mieras 'Oude' attracties in speeltuin al na tien jaar aan vervanging toe. door Harmen van der Werf borssele - Achter woningen aan de Westsingel in Borssele gaat een kinderparadijs schuil, de speeltuin van speeltuinvereniging Kinder vreugd. Nog maar zo'n tien jaar ge leden, in 1998, zijn er veel attrac ties vernieuwd, omdat ze moesten voldoen aan strengere veiligheids eisen. Nu moet alles opnieuw op de schop. „Veel te snel", zegt voorzitter Piet Duijnkerke van Kindervreugd. „In de toestellen zat veel hout ver werkt. Er is houtrot in gekomen. We moeten die toestellen wel ver vangen." Maar niet getreurd, Kindervreugd maakt van de nood een deugd. De hele speeltuin wordt in het nieuw gestoken naar een ontwerp vol am bities. Niet minder dan 210.000 eu ro is ervoor begroot. Nu heeft Kin dervreugd in Borssele (ruim 1400 inwoners) een grote aanhang, met 135 gezinsleden die jaarlijks contri butie betalen aan de speeltuinver eniging. Maar 210.000 euro hoest je - ook als grote speeltuinclub - niet zomaar op. De gemeente Borsele geeft een aar dige financiële bijdrage. Landelijke organisaties zijn aangeschreven en doen ook mee. „Jantje Beton komt met 5000 euro over de brug", ver telt Duijnkerke, „en van het Oran je Fonds krijgen we 10.000 euro. We zijn ook nog bezig met bedrij ven in het Sloegebied. Ik heb goe de hoop dat die, ondanks de eco- 'Nu nemen we alleen speeltuintoestellen met zo weinig mogelijk hout' nomisch mindere tijden, iets wil len doen voor ons. Ze hebben al vaker laten zien een zwak te heb ben voor Borssele." Inmiddels ligt de speeltuin er al iet- Meer dan 25 jaar een begrip ?Stukadoorsbedrijf^ Kwaliteit, zekerheid en vaktechnische uitvoering van uw opdracht. Specialist in sierpleisterwerk, glpsomamenten en alle soorten stucwerk Breeweg 5a 4335 AN Middelburg Tel. 0118 -615688 b.g.g. 06 - 5396 2728 Info lokkerstukadoor@zeelandnet.nl J Vraag gratis offerte wat verloren bij. Actieve leden heb ben toestellen weggehaald. „We doen veel zelf', zegt Duijnkerke. „En het mooie van dit dorp is dat er veel plaatselijke bedrijven zijn. Hebben we een kraan of trekker nodig, dan kunnen we die vrij ge makkelijk krijgen." Een keuze uit attracties - 'met zo weinig mogelijk hout' - is nog niet definitief gemaakt. Op de verlang lijst staat een grote tunnelglijbaan en een toestel voor ook gehandi capte kinderen. Maandag 2 maart is in dorpshuis Vijverzicht een in loopavond over het project, vanaf 19.30 uur. „Dit jaar stellen we maar een deel van de speeltuin open, in 2010 is alles weer als nieuw." kapelle - De gemeente Kapelle heeft de huisadvocaat, Adriaanse en Van der Weel, gevraagd of het juridisch mogelijk is op te treden tegen de huisvesting van Poolse en ook Litouwse arbeiders in een par ticuliere woning aan de straat Dui zendblad in de .wijk Overtieringe. Dit gebeurt op aandrang van om wonenden die zeggen overlast te ondervinden van hun buitenland se buren. Die wonen met z'n zes sen of zevenen in een woning aan Duizendblad. Zij zijn er gehuisvest door een uitzendbureau. De arbei ders werken bij het distributiecen trum van Sligro in Biezelinge. Het Kapelse college van B en W denkt dat het niet mogelijk is op te tre den, maar laat dit voor de zeker heid nu wel uitzoeken. De gemeen te Kapelle heeft plaatselijke make laars gevraagd geen woningen in woonwijken meer te verhuren aan uitzendbureaus. Op een meeloopdag krijg je lessen en maak je kennis met de praktijk, we informeren je over het beroepenveld en het studeren op onze hogeschool. Verder kom je in contact met onze studenten en docenten. Zit je op de havo, het vwo of het mbo en heb je interesse in een voltijdopleiding? Meld je dan aan op www.hz.nl vóór 1 maart! Hogeschool Zeeland Zeeuwse conferentie moet leiden tot effectieve maatregelen. door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg roept de Zeeuwse gemeen ten, waterschappen en de provin cie op om samen de gevolgen van de economische crisis aan te pak ken. Middelburg wil hen uitnodi gen voor een conferentie waarbij alle plannen en mogelijkheden naast elkaar worden gelegd. Dat zegt wethouder Hannie Kool-Blokland (CDA, economie) naar aanleiding van vragen van haar partijgenoot en raadslid Jan Om de gevolgen van de economi- sche crisis te bestrijden, wil de gemeente Middelburg een confe rentie beleggen met alle Zeeuw se overheden. Zwemer uit Nieuw- en Sint Joos- land. Die stelt dat het Middelburg zou passen om in Zeeland mede het voortouw te nemen om de ef fecten van de economische crisis op te vangen. Overheidsuitgaven zijn volgens Zwemer goed voor een kwart van de economische groei. Het Middelburgse CDA ziet een rol weggelegd voor de provin ciehoofdstad in het bundelen van initiatieven die op Walcheren of zelfs in heel Zeeland genomen worden. Veel gemeenten zijn be zig met het op een rij zetten van de gevolgen van economische cri sis. De kans dat nieuwe projecten op stapel worden gezet, is klein. Het Rijk heeft al kortingen op de uitkering uit het gemeentefonds aangekondigd. De conferentie zou in maart of april moeten worden gehouden, nog voordat de gemeen ten hun plannen voor de komen de periode vastleggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53