Zeeland PZC 21 Kappen van bomen leidt tot woede BEVELANDEN-THOLEN x Jf x m1 'X \r k X Ir 1 Ijsje -s '"VJjLÉT Recreatie-ondernemers willen fonds om Tholen te promoten •>'- wlB -X A Ondernemers in Goese binnenstad twijfelen aan uitstallingenbeleid 27 22-23 Zaterdag 21 februari 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Bewoners Goese Meer verrast door snelle actie van gemeente Goes. door Harmen van der Werf GOES - Bewoners van het Goese Meer zijn woedend op de gemeen te Goes. Tot hun verbijstering is gisterochtend een begin gemaakt met het kappen van ruim twee honderd bomen in een park bij de gesloopte Apparaten- en Ketelfa- briek (AKF) in het Goese havenge bied, op steenworp afstand van het Goese Meer. „Om vijf uur 's ochtends zijn ze be gonnen met het plaatsen van hek ken om het park af te sluiten", ver telde bestuurslid Bèr Kemps van de bewonersvereniging in het Goe se Meer. „En twee uur later is al de zaag in de eerste boom gegaan. Ze zijn echt als een diefin de nacht te werk gegaan." Piet de Visser, de man die het Goe se Meer begin jaren negentig ont wikkelde, was ook ter plekke. Hij was minstens zo kwaad op de ge meente Goes als Kemps. „Over de nieuwbouw die op deze locatie is gepland, lopen nog allerlei proce dures. Goes is onbehoorlijk bezig door alvast deze bomen weg te ha len." De Visser heeft zijn advocaat ingeschakeld om Goes via een kort geding te dwingen het werk stil te leggen. „De meeste bomen zijn al gekapt, maar ik wil een daad stel len." Het was gisteren nog niet be kend wanneer de rechtszaak dient. Goes handelt in strijd met het ei gen groenstructuurplan, beweerde Kemps. Voor het kappen van bo men in het AKF-park zou nog een vergunning nodig zijn, al heeft de gemeenteraad onlangs bepaald dat uitsluitend voor het weghalen van waardevolle bomen nog toestem ming nodig is. De Goese burgemeester Dick van der Zaag beriep zich in een reactie op dat besluit. „Het gaat hier niet om waardevolle bomen en er kon dus gekapt worden." De wijziging van de algemene plaatselijke veror dening (apv) waarin het nieuwe kapbeleid is opgenomen, is woens dag officieel gepubliceerd. Goes maakt er twee dagen later al ge bruik van. Volgens Van der Zaag was snelheid geboden, omdat de ontwikkeling van dit eerste deel van de wijk Goese Schans - in het oude haven- en industriegebied - niet langer kan wachten. „We had den dat terrein al bouwrijp willen hebben." Er is aldus Van der Zaag zorgvuldig gehandeld. PvdA-raadslid Henk Hoogerland kijkt daar anders tegenaan. „Ik be grijp de haast niet. Alsof daar snel iets gebouwd gaat worden. Men sen kopen in deze tijd niet zomaar een nieuwe woning." Hoogerland was overigens het enige Goese raadslid dat tegen de wijziging van de apv stemde. Hij is niet van plan nog actie te ondernemen. „Er is toch niets meer tegen te doen." Bestuur zoekt vrouw (v)... iets voor jou? www.zeeland.besturen.net SCHULTING r ECHTE MAKELAAR Oil 8-61661 7 Tilburger opgepakt voor beledigen politie GOES - Op de Grote Markt in Goes is in de nacht van donderdag op vrijdag een 21-jarige Tilburger aan gehouden. De man liep over straat en vond het nodig om passerende agenten diverse malen te beledigen. Op mo ment van aanhouding verzette de man zich hevig, waardoor hij ge boeid moest worden. De man was erg dronken en is meegenomen naar het bureau en voorgeleid. Oud-burgemeester Schouwen overleden RENESSE - Oud-burgemeester J.L. Niemantsverdriet-Leenheer van de voormalige gemeente Wester- schouwen is gisteren op 82-jarige leeftijd overleden. Jo Niemantsver- driet was burgemeester van 1979 tot aan haar pensionering in 1991. Ze was de eerste vrouwelijke bur gemeester van Schouwen-Duive- land. Ook na haar pensionering bleef ze actief Ze was onder meer voorzitter van de Grote of Sint Ni- colaaskerk in Brouwershaven. zeeuwse ismnanni Tip? redactie@pzc.nl Raadsleden zijn bijzondere we zens, ook in Terneuzen. De gemeen teraad kwam eerder deze week bij een om zich te laten informeren over de invulling van Kenne- dylaan-west, aan de rand van de binnenstad. Een investering van tientallen mil joenen. Natüürlijk werden zinnige vragen gesteld, over de verkeerssi tuatie bijvoorbeeld én over de haal- haarbaarheid. Maar het hek was van de dam toen de projectontwik kelaar melding maakte van de ves tiging van een ijssalon. Plotseling rezen wel duizend vragen. Wan neer die wordt geopend en of het écht zo'n mooie Italiaanse salon wordt. Enne, de raadsleden wilden uiter aard allemaal een uitnodiging. 'm Piet de Visser: „Goes is onbehoorlijk bezig door alvast die bomen weg te halen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49