Broedgebied lepelaars mag worden bebouwd Drie denkbare locaties voor een kerncentrale Provincie wil woonwensen Bomber jack is toch beledigend Zo ziet een gestripte brandweerkazerne er uit PZC Zaterdag 21 februari 2009 29 middelburg - De provincie Zee land wil weten wat voor huizen in de toekomst gebouwd moeten worden en hoe de woonomgeving er uit moet zien. Hiervoor sluit de provincie aan bij een woonwen- senonderzoek van het ministerie van Vrom en het CBS. Het onder zoek wordt in Nederland met eni ge regelmaat gehouden en geeft in zicht in de manier waarop men sen wonen, hoe zij hun woning en woonomgeving beleven en waarderen en wat hun woonwen sen zijn. Om de woonwensen van de bewoners in Zeeland in beeld te krijgen worden interviews afge nomen. Dat gebeurt thuis, telefo nisch of via internet. Via een wille keurige selectie uit het bevolkings register worden ongeveer 6100 per sonen in de provincie benaderd. den haag - Het bomberjack met daarop de letters A.C.A.B. is toch beledigend. De 23-jarige man die in maart 2007 met dit jack door Goes liep is gisteren in hoger be roep door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een boete van 200 euro. De afkorting A.C.A.B. staat voor 'All cops are bastards'. Vol gens het Openbaar Ministerie is dit een belediging van de politie. De Goesenaar moest zich eerder verantwoorden voor de politie rechter in Middelburg maar deze sprak de man vorig jaar vrij. De be tekenis van A.C.A.B. zou niet bij een breed publiek bekend zijn en daarom geen belediging zijn, vond de politierechter. Het OM legde zich niet neer bij de vrijspraak en tekende hoger beroep aan. door Jeffrey Kutterink den haag - Het buiten het broed- seizoen bouwrijp maken van het perceel in het Sloegebied waar le pelaars broeden is niet in strijd met de Vogelrichtlijn. Dat antwoordt minister Gerda Ver burg (CDA, Landbouw) op vragen van Tweede Kamerlid Marianne Thieme (Partij voor de Dieren). Op een braakliggend terrein aan de Frankrijkweg in Vlissin- gen-Oost broedt al jaren een kolo nie van lepelaars. De Partij voor de Dieren wilde weten of het bouw rijp maken kan worden voorko men op basis van de Vogelrichtlij nen of de Flora- en Faunawet. Dat kan volgens Verburg niet. Ze grijpt dan ook niet in als het perceel bouwrijp wordt gemaakt. Lepe laars keren vaak terug naar hetzelf de terrein om te broeden, maar zij bouwen ieder jaar een nieuw nest, schrijft Verburg. Dat betekent dat de verbodsbepalingen van de Flo ra- en Faunawet slechts gedurende het broedseizoen op de nesten van de lepelaars van toepassing zijn. Daarbuiten heeft de minister geen wettelijke mogelijkheden om in te grijpen. den haag - Borssele, de Eemsha- ven in Groningen en de Maasvlak te bij Rotterdam zijn de geschikt ste plaatsen voor de bouw van een kerncentrale. De Moerdijk en de Noordoostpolder vallen af Dat is de kern van een stuk dat het kabinet gisteren heeft besproken, bevestigt het ministerie van Econo mische Zaken. De Moerdijk is te dicht bevolkt. De Noordoostpol der ligt te dicht bij het Ilsselmeer, waardoor het water bij een even tuele kernramp vervuild zou ra ken. GroenLinks in Provinciale Sta ten wil van het dagelijks provincie bestuur weten wat voor stuk het is. De partij vindt het 'beangsti gend' dat locaties afvallen omdat er te veel mensen wonen en het Ilsselmeer bij een kernramp ver vuild raakt. De fractie wijst er op dat 'kernenergie niet zonder risi co's en ongewenst is'. Opdrachtgever: Bestek: Omschrijving: Aanbestedingsregeling: Aanbestedingsdatum: Inlichtingen: Aard van de opdracht: Gedeputeerde Staten van Zeeland Directie Economie Mobiliteit Postbus 6001 4330 LA Middelburg E&M7-2009 Het onderhoud aan de bermen van (parallel)wegen en fietspaden die in beheer zijn bij de regio's Noord en Vaarwegen van de Provincie Zeeland in 2009. Het werk omvat o.a. het maaien van bermen, taluds, greppels en watergangen, het afvoeren van vrijkomend maaisel, en het beschikbaar stellen van werknemers en materieel. Besluit Aanbestedingsregels Overheidsopdrachten (BAO). Het Aanbestedingsreglement Werken (ARW) 2005 is overeenkomstig van toepassing. Vrijdag 3 april 2009 10.30 uur. Vrijdag 20 maart 2009 10.00 uur. Diensten. Provincie Zeeland volledige tekst van deze bekendmaking is te vinden op www.aanbestedingskalender.nl. Het archeologisch depot is al een tijdje door Mid delburg aan het zwerven. Van de Balans naar een gymzaal vlakbij de toekomstige locatie aan de Looierssingel. Het is de bedoeling dat de nevenvestiging van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) - want daaronder valt het depot - volgend jaar ja nuari wordt opgeleverd. De kosten van de verbou wing van de oude brandweerkazerne bedragen 3,5 miljoen euro. De hoofdvestiging van de SCEZ blijft aan De Burg in Middelburg. foto Lex de Meester MIDDELBURG - In wat nu nog een kale ruimte is staan straks de auto's van de monumentenwacht, de erfgoedmobiel en liggen de potten en scher ven van het Zeeuws Archeologisch Depot. Dan is het gedaan met het doorkijkje naar de parkeer ruimte van het politiebureau in Middelburg. Directie Economie Mofaititeft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31