Zeeland Deinen en dollen Pleitbezorger fusie moet r'. Inspecteurs De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Zaterdag 21 februari 2009 PZC Zet uw carnavalsfoto in het foto-album op onze site. MAIKEL HARTE Rookinspecteurs gaan tijdens carnaval in feesttenue cafés inspecteren. Volgens de Voedsel en Waren Autoriteit is deze 'aanpassing aan de omstandigheden' nodig om in de feestende menigte te kunnen opgaan. „Als de controleurs te veel opvallen, gaan cafés elkaar waarschuwen, waardoor ze de controles ondermijnen", licht een woordvoerster toe. Dat ga je nu toch ook krijgen? Ik zie de ene kastelein al naar de andere bellen: „Zeg, er stapt zo meteen een man in een rood piratenpak bij je binnen, dat is een inspecteur hoor." Je zal net zo'n zelfde rode piratenpak aan hebben, je komt er nergens meer in, vrees ik. Als ik inspecteur zou zijn, kwam ik als sigaar, want dat is de kroeg- Als ik inspecteur ^ftimmers als er wordt ZOU zijn, kwam Dat is-ie tijdens carnaval des te meer, nu het rookverbod tijdens ik als sigaar deze dagen haast niet valt te handhaven. Bomvolle kroegen met een voortdurend in- en uitgeloop van de ene naar de an dere kroeg. Hup, komt er weer zo'n polonaise door je café ge host en dan moet je tegen die meid in haar Mega-Mindypakje gaan zeggen dat ze haar sigaret uit moet doen. Ondertussen hoort ze je niet omdat 'De Balletjes van de Koningin' van André van Duin door de boxen schalt en dus sluit je maar ach ter aan om je naar voren te wringen. Dat is toch niet te doen? Het zal zich voor de horeca-exploitanten komende dagen meer dan ooit wreken dat alleen zij bij een overtreding beboet worden en niet de roker. Wat geeft die laatste erom dat die ene kroeg beboet wordt? Hij komt er misschien alleen tijdens carnaval en met een beetje mazzel wordt-ie niet eens herkend. De Voedsel en Waren Autoriteit wil van een 'staakt-het-vuren' tijdens carnaval niet weten en stuurt dus inspecteurs verkleed de kroegen in. Zullen wij dan met z'n allen afspreken om niet verkleed te gaan dit jaar? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 1V7/"* De PZC gaal zorgvuldig 0 mei persoonsgegevens. In het colofon irefl u nadere inlormatle Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel. 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Niet hossen, wel deinen. Het Zeeuwse carnaval heeft zijn eigen etiquette. „Als een buitenstaander komt hossen stoort hij eigenlijk in een goed gesprek." door Marcel Modde en Claudia Sondervan Flauwekullen. Grappen ma ken. Slap ouwehoeren en zo kunstig mogelijk onzin verhalen vertellen. Maar geen rare dingen doen. Het valt de ware kenners niet mee een novice in te wijden in de Zeeuwse carna valskunst. „Het is niet uit te leg- gen", merkt Patricia de Bock van de Sasse carnavalsvereniging de Beetebloaren. „Je moet ermee op groeien. Ik liep als kindje van twee al in de optocht." Carnaval vier je met je eigen men sen, beseft de medeoprichtster van de zottenclub. „Een buitenstaan der kan het zowat niet leren. Het is jezelf zijn met je eigen mensen onder elkaar." ,Je hebt het of je hebt het niet", gelooft Mark Rijk. Zijn Dinteloordse vriendin blijft dus thuis in Goes. Hij niet. Hij is dertig jaar geleden geboren in het midden van de bierdulve van Pae- ehat - voor buitenstaanders: de goed van cafés voorziene Heeren straat te 's-Heerenhoek. „Je kunt het best met een groepje mensen gaan", raadt hij aan. „Wij gaan ook wel een dorp verder, naar Kwaden- damme, maar we eindigen altijd in Paerehat. Bie jun eige." Het mooiste kostuum is van eigen makelij en zegt iets over hoe je je zelf ziet, stelt Frank de Hulle van de Sasser Leutesnokkers. De Bock trekt alle vijf dagen wat anders aan. Een verschoninkje wordt op prijs gesteld. „Zeker nu er niet meer gerookt wordt in de cafés." Kom niet te uitbundig ergens bin nen, maant De Hulle. Na een blaadje bier kunnen de handjes de lucht in. Met dweilbands wordt meegezongen, niet gehost. Da's meer voor Brabant. Vriendelijk dei nend zo zot mogelijk zwetsen wordt meer gewaardeerd. De Hui- Ie: „Hossen is maar lastig. Je wordt zo gestoord in een goed gesprek." Pieter Vierhout wordt interim-bestuurder in Walchers ziekenhuis. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Pieter Vierhout is een bekende in de Zeeuwse ziekenhuis wereld. Hij maakte in 2004 samen met Hans Simons een plan voor de vernieuwing van de ziekenhuis zorg in Zeeland en hij is altijd warm pleitbezorger van fusie ge weest. Of hij niet te- veel tot het kamp Simons-Zomer behoort om in Vlissingen aan de slag te kun nen? „Kampen, kampen?", zegt hij. „Dat is politiek, daar houd ik me niet mee bezig. Ik wil dat er goede zorg geleverd wordt." Zijn eerste taak is het vertrouwen terugwinnen van het personeel. „Ik ga heel veel luisteren en dan praten. Als personeel zich niet vei lig voelt, is dat een bedreiging voor de kwaliteit van de zorg. Ik ga pro beren om de negatieve spiraal te doorbreken." De ondernemingsraad is - na een eerste kennismaking - positief over Vierhout. „Hij heeft ons toe gezegd dat hij met iedereen gaat praten", zegt voorzitter Willeke de Koster. „We weten dat zijn benoe ming intern misschien niet zo goed valt omdat hij betrokken is geweest met het fusieproces. Maar wij gaan uit van zijn toezegging." „Er zijn geen dubbele bodems", zegt Vierhout zelf „Ik ga open in discussie. En niet alleen met het personeel. Ik wil iedere twee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2