Tholen moet op de kaart' 'Geweldig, die Zeeuwse mentaliteit' Gratis waardebepaling voor uw woning? Straofeest in Noordwelle II KEUKENS OP MAAT Boeken lenen in café Willem PZC bezorgers.nl WPZC Zaterdag 21 februari 2009 27 Recreatie-ondernemers willen fonds om eiland beter te gaan promoten. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Thoolse re- creatie-ondernemers slaan de han den ineen om het eiland beter te promoten. Daartoe hebben ze een fonds opgezet. „Het kan allemaal net iets professioneler", zegt J. Bak ker van camping De Muie. „We ho pen dat de middenstand en het be drijfsleven ook meedoen." i Bakker is lid van de de Samenwer kende Recreatiebedrijven Tholen (SRT), de initiatiefnemer van het fonds. Hij zegt dat de aangesloten campinghouders nu ook al samen werken als het gaat om promotie. Dan gaat het bijvoorbeeld om een gezamenlijk foldertje. „Nu willen we het professioneler aanpakken", zegt Bakker. „De economische cri sis speelt daar zeker een rol in, al moet ik zeggen dat wij er als re creatie-ondernemers op Tholen nog weinig last van hebben. Maar je kan het beter voor zijn." Bakker vindt dat Tholen in de rest van het land op de kaart moet wor den gezet. Hij denkt aan onder meer mooie folders en een j website. „En ja, je zult ook moeten adverteren." De huidige club van recreatiebedrijven is volgens Bak ker te klein om dat allemaal van de grond te krijgen. Daarom hoopt hij het komende jaar onder meer het bedrijfsleven en de mid denstand te interesseren voor het fonds. „Want zij varen er ook wel bij als er meer toeristen naar Tho len komen", stelt hij. „Voor elke eu- PW Door Tholen professioneler te promoten hopen de Samenwer kende Recreatiebedrijven Tholen (SRT) meer toeristen naar het eiland te trekken. ro die ze op de camping besteden, laten ze er ook vier achter op de rest van het eiland. Neem de super markt in Stavenisse. Ik betwijfel of die er nog zou zijn zonder de toe risten." Ook de garage en de lokale aannemer kunnen volgens Bakker profiteren van het toerisme. „Zo'n aannemer zal best eens een keu ken moeten plaatsen in een cara van", geeft hij als voorbeeld. Bakker hoopt verder dat ook de ge meente een bijdrage wil leveren door de toeristenbelasting te verla gen of zelfs helemaal af te schaf fen. „Dat kan van hele grote pro motionele waarde zijn." Hans van Trier: „Toen ik bij de gemeente informeerde naar grond, stapte de andere dag al een ambtenaar binnen." foto Chris van Klinken/het fotoburo Ondernemer Van Trier ruilt West-Brabant in voor Tholen-stad. door Franka van de Rijt tholen - Het is een gouden kans die Hans van Trier (46) heeft ge grepen. Tegelijk is het een histori sche omwenteling: na 262 jaar fa milie-ondernemen in De Heen maakt het landbouwmechanisatie- bedrijf Van Trier zich op voor een verhuizing naar Tholen. In novem ber hopen Hans en Anja van Trier op het industrieterrein Welgele gen II de eerste paal te slaan voor een nieuw distributiepark dat in fa sen wordt gebouwd. „Geweldig, die Zeeuwse ondernemersmentali teit. Toen ik bij de gemeente Tho len informeerde naar de industrie- grond, stapte de andere dag al een ambtenaar binnen. In twee weken was het rond", aldus Van Trier, die drieënhalf jaar nodig denkt te heb ben om de verhuizing volledig rond te krijgen. Van Trier is op het Europese vaste land een grote speler op het ge bied van verkoop en verhuur van mobiele banden voor het trans port van bulkgoed zoals zout, grind, koffie en meel. Maar Van Trier levert net zo gemakkelijk aan elektriciteitscentrales. Het bedrijf draait goed, ondanks de crisis. „Maar ik blijf voorzichtig. Over twee weken kan alles anders zijn", weet Van Trier, die met zo'n der tig contractanten actief is tot in Wit-Rusland en Kazachstan. In 1746 ging de familie-onderne ming in De Heen van start. Van Trier was best graag op Steenbergs grondgebied gebleven. Zo'n tien jaar onderhandelde hij met de ge meente. „Maar ze moeten begrij pen dat een ondernemer geen tien jaar kan wachten op een snelweg (de A4, red.)" Op Welgelegen ligt die A4 juist binnen handbereik." Zagerkweker is het wachten nu wel beu 3 KRABBENDIJKE - De tijd begint te dringen voor P. Harinck uit Hein- kenszand. Als hij zijn zagerkweke rij aan de Platte Bank bij Krabben- dijke niet binnen zes weken draaiende heeft, wil hij stoppen. Dat zou betekenen dat vier jaar in vesteren en regelen in rook op gaan. Alle vergunningen zijn bin nen, maar het wachten is nog op groen licht van de provincie. Draadloos internet in jachthaven Zierikzee ZIERIKZEE - Het aantal passanten opkrikken en watersporters verlei den om langer te blijven in de jachthaven van Zierikzee. Dat doel hoopt de gemeente te kunnen be reiken door in de jachthaven een systeem aan te leggen voor draad loos internet. Met WiFi kunnen booteigenaren en passanten vanaf hun schip met een laptopcompu ter verbinding maken. Snelheidsduivel op Sloeweg Noord gepakt ritthem - De politie nam gister middag het rijbewijs in van een man (29) die met 173 kilometer per uur over de Sloeweg-Noord bij Ritthem raasde. De uit de gemeen te Hulst afkomstige snelheidsdui vel werd rond 15.30 uur betrapt. Ter plaatse geldt een maximum snelheid van honderd kilometer per uur. Tegen de man is pro ces-verbaal opgemaakt. Rondleiding in museum Terra Maris OOSTKAPELLE - In museum Terra Maris bij Oostkapelle is zondag 1 maart een rondleiding. Die begint om 13.00 uur en voert de bezoekers door het hele natuur museum. Er wordt onder meer wat verteld over de honderd verdronken Zeeuwse dorpen. Maar ook over de rijk gevarieerde natuur in Zee land. 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl NOORDWELLE - Het Westerschouw- se Noordwelle maakt zich op voor de editie 2009 van het jaarlijkse straofeest op zaterdag 28 februari. Het belooft weer een stevig spekta kel te worden in het kleine dorp. Een week voor het feest zijn al ruim 130 paarden - waaronder meer dan 100 koudbloedpaarden - ingeschreven voor het van oor sprong Keltische feest. Toeschouwers kunnen rekenen op zo'n 120.000 kilo paard dat door de smalle straatjes van het ring- dorp dendert, een kijkje nemen bij de nieuwe stravalje en - als de ruiters terug zijn van de rit over het strand en de paardenbenen zijn gewassen in zeewater - getui ge zijn van het traditionele ringste ken. INTER I i i BORG IBI MEUBELMAKERIJ &iglËlii£9 Klarinetwegl4 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere MIDDELBURG - Omwonenden van wijkcentrum Hpf van Buren en ge bruikers van het hierin gevestigde grand café Willem (aan de Oranje laan in Middelburg) kunnen sinds gisteren gebruik maken van een bi bliotheekvoorziening in het grand café. De voorziening is bedoeld voor mensen met een zorgindica- tie en niet voor mensen die goed ter been zijn. Voor 7,50 euro per jaar kunnen op donderdag van 10.00 tot 11.30 uur en op vrijdag van 14.00 tot 15.30 uur per keer twee (grootlettertype-) boeken en spellen worden geleend. of bel 0800 - 022 27 10 WGGeNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29