Meeloopdagen Scholieren in de ban van Blauwbaard Groeiende kans op treinen naar Gent 1CL12 Boete voor bemoeizucht M2Makelaars.nl www.hz.nl MAART Trek je stoute schoenen aan en kom! WPZC Zaterdag 21 februari 2009 25 De musicalspelers van de CSW worden geschminkt door het grime-team. Meer dan 25 jaar een begrip Specialist in sierpleisterwerk. I I gipsornamenten en alle soorten stucwerk Breeweg 5a 4335 AN Middelburg Tel. 0118-615688 bg.g 06-5396 2728 Into lokkerstukadoor@zeelandnet nl Vraag gratis offerte Stadsschouwburg weer toneel van jaarlijkse CSW-musical. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De jaarlijkse opvoe ringen van de musical van de CSW in de Stadsschouwburg in Middelburg zijn inmiddels een be grip. 'De grote avonden' worden ze op school dan ook genoemd. Af gelopen dagen waren ze er weer. Deze keer met de musical Blauwe liefde of De jas van Blauwbaard, die drie keer is opgevoerd. Vrijdagochtend, de dag na de pre mière op donderdagavond en twee uur voor de tweede voorstel ling, hangt er een ontspannen sfeer in de schouwburgcatacom ben. Spelers, muzikanten, dansers en decorbouwers druppelen bin nen. In één van de kleedkamers worden de eerste spelers ge schminkt en wordt het haar van hoofdrolspeler Jurriaan de Ruiter blaüw gespoten. De bovenbouwscholieren van CSW Van de Perre zijn tevreden over de opvoering van de vorige avond. Er gingen wel een paar din gen mis, maar het publiek heeft daar, waarschijnlijk, niet eens iets van gemerkt. De tachtig leerlingen en twaalf begeleidende docenten hebben sinds september hard ge werkt aan de musical. Drie docen ten zorgden voor script, regie, lied jes en muziek, de leerlingen deden met hulp van docenten de rest. De cors, kleding, orkest, grime, dans: alles hebben de scholieren zelf ge daan. Allemaal voor de negentien spelers in de musical. 'Blauwbaard is een flierefluiter, die van vrouwen en geld houdt' „Het stuk gaat over Blauwbaard die op zoek gaat naar de ware lief de", zegt vertolker Jurriaan de Rui ter (17). „Hij heeft een slechte jeugd gehad en voelt zich alleen ze ker in zijn lange bontjas." „Blauw baard is een flierefluiter, die van vrouwen en geld houdt", vult Isa bel Oostenbrug (14) ofwel gang ster SkafFa C. aan. Blauwbaard raakt zijn geld kwijt, maar leert wel echte liefde kennen. 'Wees geen meeloper', is de bood schap die naar voren komt in de musical, zeggen Jurriaan en Isabel. Ze vinden allebei het slotlied ge weldig. Daarin wordt gezongen: 'Trek uit die jas van vooroordelen. Niet wat je hebt, maar wat je zelf kunt geven, zal jou maken tot wie je werkelijk bent.' Iedereen zingt dit lied mee; niet alleen de spelers, ook alle scholieren die achter de schermen hebben gewerkt. MIDDELBURG - Wie niet horen wil, moet voelen. In de portemonnee dan. Dat ondervond gisteren een negentienjarige Vlissinger bij de politierechter in Middelburg. Die legde hem een boete van 520 euro, waarvan de helft voorwaardelijk op. In de late uren van 4 mei waren enkele politieagenten in Middel burg druk bezig met de aanhou ding van een dronken man. De Vlissinger bemoeide zich ermee en voegde de agenten nog wat scheldwoorden toe. De jongeman kreeg het 'verzoek' door te lopen. Toen hij duidelijk maakte dat hij dat zelf wel bepaalde, werd ook hij afgevoerd richting politiebureau. „Ik was broodnuchter", begon hij zijn relaas van die avond. „Acht biertjes, meer niet" Uiteindelijk erkende hij dat hij wat aangeschoten was. „Ik had m'n mond moeten houden." Op een meeloopdag krijg je lessen en maak je kennis met de praktijk, we informeren je over het beroepenveld en het studeren op onze hogeschool. Verder kom je in contact met onze studenten en docenten. Zit je op de havo, het vwo of het mbo en heb je interesse in een voltijdopleiding? Meld je dan aan op www.hz.nl vóór 1 maart! Burgemeester Lonink haakt aan bij lobby Gents Havenbedrijf. door Wout Bareman TERNEUZEN - De roep om een reizi gerstrein in de Kanaalzone wordt steeds luider. Nadat Belgische vak bonden, gesteund door burgemees ters van Zelzate en Wachtebeke en het Havenbedrijf Gent al eerder pleitten voor reizigersvervoer via de bestaande goederenspoorver binding tussen Gent en Zelzate, maakt nu ook de Bond van Trein-, Tram- en Busgebruikers (BTTB) zich daar sterk voor. Burgemeester Jan Lonink van Ter- PJi Bij bedrijven in de Kanaalzone be- staat grote belangstelling voor de inzet van reizigerstreinen in het gebied. De bond van treinrei zigers BTTB haakt daarbij aan. neuzen volgt de ontwikkelingen- op de voet. Hij lanceerde al eerder het plan om zogenoemde light trains (een kruising tussen trein en tram, een soort sneltram) in te zet ten in de Kanaalzone. Lonink: „Ik zie legio mogelijkheden voor een dergelijke verbinding, of het nu met zo'n sneltram is of met gewo ne passagierstreinen. Het spoor maakt ook onderdeel uit van de plannen in het kader van het pro ject Grenzeloze Kanaalzone." Lo nink vindt dat bij de geplande ver dubbeling van de Tractaatweg reke ning moet worden gehouden met het spoortracé, want ergens op Zeeuws-Vlaams grondgebied zal het spoor die wegverbinding moe ten kruisen. Lonink: „De trein kan onder meer een rol spelen bij het vervoer van werknemers in de glastuinbouw, maar je kunt ook denken aan een doortrekking tot bij skipiste Snowbase."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27