Amsterdammer laat buurtje onder de Vlissinger krijgt zijn twee pitbulls terug Pas op! Overstekende moeders! Hcrbouwen past in grote 22 Zaterdag 21 februari 2009 PZC W 'Op een gegeven moment ben je even in een andere wereld. Dan kén je al die winkeltjes. Het gaat steeds meer leven' Amsterdammer Lukas de Jong reist de laatste maanden regelmatig op en neer naar Middelburg. Op zoek naar verhalen over de bakkerij van zijn overgrootvader. Wat begon als een speurtocht, is uitgegroeid tot een virtuele reconstructie van het vooroorlogse buurtje. door Selma Osman Het heeft zijn nieuwsgie righeid altijd geprik keld. Een eigenzinnige overgrootvader, die aan de voet van de Lange Jan in Mid delburg een bakkerij had en werd verdreven door de grote brand van 17 mei 1940. Op zijn zoektocht om meer te weten te komen over bak ker Abraham van Dijk, raakte Lu- kas de Jong enthousiast. Zo erg zelfs, dat hij het plan heeft opgevat om een vervlogen deel van de stad te reconstrueren. Als het aan De Jong ligt, kunnen we over pakweg een jaar een wan deling maken door het Middelburg van zeventig jaar geleden. Op zijn website, welteverstaan. Maar wel zo levensecht dat je bijna de geu- Volgend jaar, op 17 mei, is het zeventig jaar geleden dat een groot deel van het historische centrum van Middel burg werd verwoest. Het Zeeuws Archief, de PZC en Lu- kas de Jong werken samen aan een project om het oude stadscentrum digitaal te herbouwen zodat vol gend jaar iedereen op zijn compu ter kan zien hoe de verdwenen straten en wijken er uitzagen, wie door Ad Roos MIDDELBURG - Een 35-jarige Vlissin ger had het er gisteren bij de poli tierechter maar moeilijk mee. Twee pitbulls, die hij als zijn kinde ren beschouwde, waren bijna een jaar geleden ergens in den lande opgeslagen'. De officier van justi tie eiste dat de reu zou worden 'onttrokken aan het verkeer' ofte wel een spuitje zou krijgen. En het teefje moest van hem ook bij een ander baasje worden onderge bracht. Want volgens hem kon de Vlissinger niet goed voor zijn die ren zorgen. Tevens eiste de officier nog een boete van 350 euro omdat de man die dieren tot een jaar gele den in zijn bezit had. Eind februari vorig jaar waren de beide honden aan de aandacht van de vriendin van de Vlissinger ontsnapt. De honden zagen hun kans schoon en gingen er vandoor. Na enige tijd kregen ze een kat in de gaten, gingen er achteraan en beten het dier dood. Na dat incident nam de politie die beide honden in beslag in afwach ting van de rechtszaak. Gelukkig voor de Vlissinger is de betreffende wet veranderd en is het bezit van een pitbull niet meer strafbaar. Voor de Vlissinger bete kende het dat hij werd ontslagen van rechtsvervolging en hij bin nenkort zijn twee 'kindjes' weer in de armen kan sluiten. door Luc Oggel 'S-HEERENHOEK - Borden die waar schuwen voor overstekend wild zijn bekend, maar voor oversteken de moeders? De Molendijk in 's-Heerenhoek is er sinds kort van voorzien. Het gaat weliswaar om een ludieke carnavalsactie, maar wel één met een serieuze onder toon. De dorpsraad van 's-Heeren hoek klaagt namelijk al enige tijd over de verkeersdrukte op en rond om de Molendijk. De gemeente Borsele is bezig geweest een oplos sing te zoeken, maar nog een weg versmalling of drempels waren geen opties. Het motto van carna valsstichting De Koenkelpot ('Be- kiek 't ok is van 'n are kant') in combinatie met de klachten van de dorpsraad, waren voor burge meester Jaap Gelok aanleiding de Bekiek 't ok is van 'n are kant Het nieuwe verkeersbord op de Molendijk. foto Gemeente Borsele speciale borden te laten plaatsen. Het is de bedoeling dat ze na 25 fe bruari weer worden weggehaald. „Als we nu veel positieve reacties krijgen, kunnen we het er wellicht over hebben ze langer te laten han gen", aldus een gemeentewoord voerster. Detail van een schilderij van de kunstenaar E.A. Jansen uit de jaren dertig met links op de hoek de bakkerij van Abraham van Dijk. m -pM' Lukas de Jong op de plaats waar vroeger de bakkerij van zijn overgrootva der stond in de verdwenen straten rond de Lange Jan. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24