PZCI21 Middelburg: samen crisis bestrijden iiPif WÊÊÊ& Te koo 25 22 en 23 Opgepakt voor beledigen agent Ijsje CS W-leerlingen in de ban van hun jaarlijkse musical in schouwburg Amsterdammer laat buurtje onder de Lange Jan herleven Zaterdag 21 februari 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Zeeuwse conferentie moet leiden tot effectieve maatregelen. door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg roept de Zeeuwse gemeen ten, waterschappen en de provin cie op om samen de gevolgen van de economische crisis aan te pak ken. Middelburg wil hen uitnodi gen voor een conferentie waarbij alle plannen en mogelijkheden naast elkaar worden gelegd. Dit zegt wethouder Hannie Kool-Blokland naar aanleiding van vragen van haar partijgenoot en CDA-raadslid Jan Zwemer. Die stelt dat het Middelburg zou pas sen om in Zeeland mede het voor touw te nemen om de effecten van de economische crisis op te vangen. Overheidsuitgaven zijn volgens Zwemer goed voor een kwart van de economische groei. Het Middelburgse CDA ziet een rol weggelegd voor de provincie hoofdstad in het bundelen van ini tiatieven die op Walcheren of zelfs in heel Zeeland genomen worden. Hij wordt op zijn wenken be diend. Het moet volgens wethou der Kool-Blokland een conferentie 'in werksfeer' worden en geen bij eenkomst waar alleen maar vrijblij vend gepraat wordt. Veel gemeenten zijn bezig met het op een rij zetten van de gevolgen van de economische crisis. Zo ook bijvoorbeeld de gemeente PW Om de gevolgen van de economi- sche crisis te bestrijden, wil de gemeente Middelburg een conferentie beleggen met alle Zeeuwse overheden. Veere. „Maar het is nog niet zo eenvoudig", zegt wethouder Jan Bostelaar. Binnen de hele gemeentelijke orga nisatie wordt nu gekeken of er werk is dat eefder kan worden uit gevoerd. Eerder al had de gemeen te Veere besloten tot het uitvoeren van achterstallig onderhoud aan fietspaden. Zijn Middelburgse collega noemt ook de bouw als sector waar, ook samen met woningcorporaties, mogelijk werk naar voren gehaald kan worden. Omdat de effecten daarvan de lokale sfeer overstijgen is het nodig dat de Zeeuwse over heden de koppen bij elkaar steken. „Door samen te werken kunnen we het effect van maatregelen ver sterken", hoopt wethouder Kool-Blokland. De kans dat gemeenten hele nieu we projecten op stapel zetten is klein. Het Rijk heeft al kortingen op de uitkering uit het gemeente fonds aangekondigd. De conferen tie zou in maart of april moeten worden gehouden. In elk geval nog voor dat de gemeenten in mei of juni hun plannen voor de ko mende periode vastleggen. iMïïSSBfi Nieuwbouwwoningen staan zij-aan-zij te koop in de Middelburgse wijk Mortiere. foto Lex de Meester Bestuur zoekt vrouw (v)». iets voor jou? www.zeeland.besturen.net SCHULTING ECHTE MAKELAAR^ GOES - Op de Grote Markt in Goes is in de nacht van donderdag op vrijdag een 21-jarige Tilburger aan gehouden. De dronken man liep over straat en vond het nodig passerende agenten diverse malen te beledi gen. Op het moment van zijn aan houding verzette de man zich he vig, waarna hij geboeid mee geno men werd naar het bureau. Raadsleden zijn bijzondere we zens, ook in Terneuzen. De gemeenteraad kwam eerder de ze week bijeen om zich te laten in formeren over de invulling van Kennedylaan-west, aan de rand van de binnenstad. Een investering van tientallen miljoenen. Natüür- lijk werden zinnige vragen gesteld, over de verkeerssituatie bijvoor- Tip? redactie@pzc.nl beeld én over de haalbaarheid. Maar het hek was van de dam toen de projectontwikkelaar mel ding maakte van de vestiging van een ijssalon. Plotseling rezen wel duizend vragen. Wanneer die wordt geopend en of het écht zo'n mooie Italiaanse salon wordt. En ne, ze wilden allemaal een uitnodi ging. Prego!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23