PZC We kónden niet langer wachten Werkloosheid in Internaat voor regio stijgt scherp probleemjeugd Er moet toch een andere manier zijn... 16 zaterdag 21 februari 2009 Qa IN BEELD Maandag maakten de Raden van Toezicht van de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen bekend dat ze zowel Rob Zomer, directeur in Vlissingen, als de Goese directeur Hans Simons naar huis sturen. Dat was onver mijdelijk, vindt Willeke de Koster, voor zitter van de ondernemingsraad (OR) van het ziekenhuis Walcheren. Hoe gaat het nu in het ziekenhuis? „Mensen zijn blij met de beslissing die is Willeke de Koster Leeftijd: 36 Woonplaats: Vlissingen Beroep: Echoscopiste op de polikliniek gy naecologie. Is voorzitter van de ondernemingsraad (OR) van het Ziekenhuis Walcheren in Vlis singen. door Nadia Berkelder genomen. Het vertrouwen in Zomer was weg. Maar het personeel realiseert zich wel dat er niet meteen iets verandert." Vrijdag zegde de OR het vertrouwen in Rob Zomer op, maandag werd bekend dat hij vertrekt. Had u dat zo snel verwacht? „We hebben al vanaf de zomer contact met de Raad van Toezicht. We hebben aangegeven dat er zaken moesten veran deren. In november hebben we nog een indringend gesprek gehad. Het was voor de toezichthouders geen.verrassing dat we het vertrouwen opzegden. Ze hadden graag de uitspraak van de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) willen af wachten. Maar inmiddels is er zoveel aan de hand dat we niet langer kónden wach ten. We zagen dat de plannen niet goed onderbouwd waren, dat er zaken werden uitgevoerd zonder dat ons advies was ge vraagd. We zijn in principe niet tegen de fusie, maar de ondernemingsraad is tot nu toe niets gevraagd. Er is wel advies ge vraagd, maar op grond van verouderde gegevens. We hoorden van personeel dat er niet werd gecommuniceerd. Dat heeft tot deze beslissing geleid, die overigens niet makkelijk was." Rob Zomer had te weinig professionele af stand tot de fusiepartner, vond de OR. „Toen duidelijk werd dat het ziekenhuis in Goes in de financiële problemen zat, was het voor het personeel moeilijk om te aanvaarden dat de fusie onverminderd doorging. Daar had de Raad van Bestuur meer toelichting op moeten geven. Ik wil niet zeggen dat er bewust op aangestuurd werd om ziekenhuis Walcheren op te of feren, maar zo werd het wel gevoeld. En dat werd weggewuifd. Er werd gezegd dat het maar emoties waren, dat die wel over zouden gaan, maar het is belangrijk om te luisteren naar de mensen op de werkvloer, maar die zijn grotendeels ge negeerd." Hans Simons en Rob Zomer bij de persconferentie, afgelopen maandag, foto Ruben Oreel VIDEO VAN DE WEEK UW reacties: 556 Regering kan weinig doen tegen recessie 45% 55% oneens MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL 1. Simons en Zomer weg (16 feb) 2. Zwaar mishandelde hond gevonden (17 feb) 3. Veel vertraging NS door ongeluk (17 feb) IN BINNEN- EN BUITENLAND Nu zijn we wel van die mannen af, maar het probleem is niet weg. Verpleegkundige reageert op het vertrek van Hans Simons en Rob Zomer De werkloosheid in Zeeland is vorige maand sterker gestegen dan elders in het land. Er kwamen 615 werkzoeken den bij; een stijging van 8,9 procent, terwijl de werkloosheid landelijk ge zien 6,6 procent steeg. In totaal zoe ken 7521 personen in de regio een baan. Dat is nog altijd een stuk min der dan een jaar geleden. Den Haag praatte don derdag over ontpolde- ren. De Tweede Ka mer hoorde twintig deskundigen aan. De overtuiging groeit dat er een andere oplos sing moet komen dan de Hedwige onder wa ter zetten. Maar wat? De Vliethoeve in Kortgene wordt een internaat voor jongeren met ernstige gedragsproblemen. Zeeland heeft zo'n opvang nog niet. Daarom wordt deze groep nu elders ondergebracht; vaak in justitiële inrichtingen hoewel ze geen crimineel verleden hebben. De gemeente Noord-Beveland voelt zich overvallen door de plannen. Crisis veel erger dan gedacht Lawinegevaar in de Alpen Tieners Weesp uit de cel De economie verslechtert veel sneller dan gedacht, blijkt uit cijfers van het Centraal Planbureau. Premier Balkenende trekt de vergelijking met de Grote Depressie uit de jaren dertig: „We staan voor een zware be proeving." De vakbonden willen dat er mil jarden in de economie worden gepompt. Oostenrijk waarschuwt dinsdag voor groot lawinegevaar in de Alpen, als gevolg van 'hevige sneeuwbuien. Skiërs mogen de pis tes niet verlaten; vooral boven de 1400 me ter is het gevaar groot. Het Oostenrijkse dorp Lech, waar de koninklijke familie op skivakantie is, is ingesneeuwd. De twee tieners uit Weesp die vastzaten omdat ze een bassischool telefonisch be dreigden, zijn weer thuis. Ze hebben huis arrest. De rechtbank besloot vorige week de jongens nog tien dagen vast te houden, omdat hun daad zoveel onrust had veroor zaakt. Daarop kwam veel kritiek. MAANDAG 23 FEBRUARI Feyenoord Soccercamp voor jonge voetballertjes bij Zeelandia Middelburg. Ludieke boerenbruiloft in Hulst. Met koetsen, kleder dracht en krentenbrood jaar van de tradities: lezing over gaaischieten op Walche ren, in Zeeuwse Bibliotheek. DONDERDAG 26 FEBRUARI Raad Schouwen-Duiveland praat over conflict met onderwijskoepel Obase. VRIJDAG 27 FEBRUARI Zeeuws Museum opent met Fringe Projects van Henrik Vibskov en Andreas Emenius. Hele weekend beperkt treinverkeer op Zeeuwse spoorlijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 146