flitsende wereld van grote wapens Si mn IÜ1024-3650570 PZC De goedbekeken Vara-serie Deadline krijgt in 2010 een vervolg. De opnames voor de nieuwe serie zijn in volle gang. Monique Brandt bracht een bezoek aan de set. Beverly Hills 90210 [<3 media@wegener.nl media liisl Zaterdag 21 februari 2009 Het is koud achter de oude, vervallen ogen de muren van de voormalige fabriek in Zaandam, deze da gen omgetoverd tot eigentijdse hightech-tv studio. Ac teurs komen binnendruppelen, de crew is druk bezig met het inrich ten van de set'voor de scènes van vandaag. Actrice Vivienne van de Assem (computernerd Sonja) sloft; voorbij met een bordje eten. Ac teur Bert Geurkink, bij Deadli ne-kijkers bekend als geheim agent Gerben Koudijs, spoedt zich rich ting make-up. Al maanden werkt een ploeg men sen hier aan de tweede reeks van de actieserie Deadline, over een spe ciaal anti-terreurteam. De Vara-se- rie, waarvan de afleveringen van het eerste seizoen gemiddeld rond een miljoen kijkers trokken, is ge heel verzonnen, maar wel geïnspi reerd door de actualiteit. Alhoewel Deadline 2 naar verwach ting pas volgend jaar op de buis komt, is de hectiek er niet minder om. De targets moeten gehaald, ge plande scènes moeten af. In een ruimte verderop glanst het chroom en glas van het hypermoderne kan toor van het Deadline-team de be zoeker tegemoet, de plek waar het vandaag voornamelijk gebeurt. Acteur Leon Voorberg, alias de ei gengereide teamleider Matthias Maat, kan nog even bijkomen in de provisorisch ingerichte kantine. Als ervaren theateracteur bij To neelgroep Amsterdam was het voor hem wel even wennen aan het televisietempo, met negen draaidagen voor één aflevering. „Deze klus staat voor mij gelijk aan vier jaar Toneelschool, maar dan voor camera-acteren. Hoe ga je met licht om, welke lenzen wor den gebruikt, welke beelden wor den gedraaid. Het is een heerlijke, praktische leerschool. Daarbij ap pelleert deze rol aan dat oergevoel van cowboytje en indiaantje spe len. Ik ben de leider van een team in een flitsende wereld van grote wapens en lekkere wijven. Dat is een geweldig tegenwicht voor zwa re theaterstukken. Als Matthias Maat het niet kan oplossen, schiet hij." In het theater wordt hij nu vaak aangesproken op zijn rol in Deadline. „Het lijkt wel of je op eens serieuzer wordt genomen, om dat je iets op tv doet. Dat is wel echt iets van deze tijd." In Deadline concentreerde regis seur Arno Dierickx zich vooral op de persoonlijke verhalen van het antiterreur-team. Dit jaar blijven die huiselijke beslommeringen gro tendeels achterwege. Vara's Hoofd Drama Robert Kievit, bedenker van de serie, vond dat er te veel in formatie in de afzonderlijke afleve ringen werd gepropt. „De scripts zaten bomvol. De serie moet tem po hebben." Jammer, vindt Voor berg. „De uitdaging voor een ac teur ligt toch in de verhalen achter je personage." Alwien Tulner, te zien als de wat afstandelijke leidinggevende He- leen Woudstra, zal in het nieuwe seizoen echter juist meer van haar personage laten zien. „Ze is meer dan die strenge tante die de wind er goed onder heeft." Beide acteurs beamen dat het zoeken is, in zo'n nieuwe serie. Voorberg: „Je moet je personage leren kennen. Uiteinde lijk gaan die vanzelf praten, maar dat heeft tijd nodig." In serie 2 treedt actrice Monic Hen- drix aan als nieuw hoofd van de AIVD en het in ongenade gevallen teamlid" Derek de Lint alias Rogier Lankhorst bindt de strijd aan tégen zijn oude collega's. De stijl van de serie blijft gehandhaafd. „Op de ge zichten van de personages moet je het leven afkunnen lezen, dat is Deadline", aldus Kievit. Intussen is in het teamkantoor de eerste opnamerepetitie van de dag gestart. In de scène willen Sonja en haar vriend en collega Mimoun (Nasrdin Dchar), technisch brein van het team, net op stap gaan als ze slecht nieuws krijgen. Voor Van den Assemis de serie „een heerlij ke uitdaging." Dchar heeft al de no dige spectaculaire scènes achter de rug. „Ik heb ook al mogen schie ten, dat was wel heel gaaf Door Deadline vind ik tv steeds leuker. Het smaakt naar meer." Deadline is begin 2010 bij de Vara te zien. Reageren? redactie.media@wegener.nl Grote foto: Cast van Deadline (vlnr): Matthias Maat (Leon Voorberg), Er- win Daal (Steve Hooi), Rogier Lank horst (Derek de Lint) en Gerben Koudijs (Bert Geurkink). Kleine foto's: Heieen Woudstra (Al wien Tulner) en Mimoun El Khadir (Nasrdin Dchar). foto's GPD In Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. foto GPD Het is zonder twijfel de bekendste postcode ter wereld: Beverly Hills 90210. Iedere dertiger van nu smulde tussen 1990 en 2000 van elke aflevering (tien jaar lang, 296 stuks in totaal), _van begin tot eind. De belevenis sen van Brandon, Brenda, Kelly, Dylan, Donna en Steve op West Beverly High waren daags na de uitzending het gesprek van de dag. Eensgezind schakelden tieners in voor wat het hoogtepunt van de te- levisieweek zou worden. Minder eensgezind waren ze over wie nu precies het 'lekkerste ding' was. De jongens zaten redelijk op één lijn, door massaal in katzwijm te vallen voor blonde Kelly (Jennie Garth). De meiden daarentegen waren minder gelijkgestemd. Zo was mijn beste vriendin hopeloos onder de indruk van de brave en ambitieuze studiebol Brandon (Jason Priestley), terwijl ik veel meer voelde voor Dylan, de lanter- fanterende surfboy. Uren plakten we plaatjes en foto's in onze agenda, intussen - dat mag als je een 15-jarig giebelmeisje bent - dagdromend over onze hel den. Hun leefwereld leek in niets op die van ons en bevatte vooral veel materiële zaken waar je alleen maar van kon dromen. Voor ons geen cabrio om mee naar school te gaan. Geen strand om de hoek. Geen garantie op mooi weer. Geen decadente villa met zwembad in de tuin. Geen extravagante feesten. Toch kon je je als kijker identifice ren met de hoofdrolspelers en hun specifieke tienerproblemen. Je 'on derging' als het ware zelf de cul tuurshock die de tweeling Brenda en Brandon wel moest voelen van wege hun verhuizing van Minneso ta naar de wereld vol glitter en gla mour die Beverly Hills heet. Maar je had ook sympathie voor de rijke- luiskids wier leven lang niet altijd zo prachtig was als het leek. Een verklaring voor het giganti sche succes van de serie ligt in de combinatie van die identificatie met de toch soms vrij serieuze the ma's die aan bod kwamen, zoals re laties, drugs, seks en drank, waar door je als tiener het idee had voor volwassen te worden aangezien. Inmiddels is er een spinoff van de serie op tv. Uiteraard is die be doeld om de fans van vroeger op nieuw aan de buis te kluisteren, maar dat gaat niet lukken. Beverly Hills 90210 nieuwe stijl boeit am per. Ondanks het optreden van een aantal personages van toen. Brandon en Dylan ontbreken. Mis schien heeft dat er iets mee te ma ken. Marlous Flier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 123