Vrijspraak in zaak Politkovskaja Bouterse wil praten Europese openbare aanbesteding Poetintje pesten op Songfestival Knuffelen met olifant Lucky 6 Vrijdag 20 februari 2009 PZC Oplossing moord op Russische journaliste lijkt ver weg. door onze correspondent Olaf Koens MOSKOU - De drie verdachten die terecht stonden voor medeplichtig heid aan de moord op de Russi sche journaliste Anna Politkovska ja zijn gisteren door een jury vrij gesproken. De twee Tsjetsjeense broers Dzja- brail en Ibrahim Makhmoedov, en de voormalig politieagent Sergej Chadzhikoerbanov hebben vol gens de jury van de militaire recht bank in Moskou niets te maken met de moord. De bewijslast tegen de vrijgespro ken verdachten was vanaf het be gin van de zaak flinterdun. De aan- PARAMARIBO - Zal hoofdverdachte Desi Bouterse dan toch voor de krijgsraad verschijnen? Sinds de start van het proces tegen Bouter se en de 24 andere verdachten van de Decembermoorden in Surina me weigerde de oud-legerleider een voet in de rechtszaal te zetten. Maar nu laat hij weten zijn verhaal te willen doen als zijn advocaat daarom vraagt. Bouterse deed zijn uitspraken tij dens een uitgebreid interview met de Arabische televisiezender Al ]a- 1 klager kon niet duidelijk maken wie opdracht had gegeven tot de moord op de journaliste. Ook een vierde verdachte, Pavel Rjagoezov, is vrijgesproken. Deze geheim agent werd apart berecht en kon digde na zijn vrijspraak aan mee te werken aan het verdere onderzoek naar de zaak. Anna Politkovskaja werd op 7 okto ber 2006 in de lift van haar flat doodgeschoten. De bekende jour naliste van de krant Novaja Gazeta was een uitgesproken criticus van toenmalig president Poetin en deed regelmatig pijnlijke onthullin- genj met name over het optreden Het onderzoek naar de moord op journaliste Anna Politkovskaja verloopt rommelig. Belangrijke informatie is verdwenen en drie verdachten blijken onschuldig. zeera. „Er is een team van juristen dat naar de zaak kijkt", zei Bouter se over het proces. „En als de advo caat zegt 'kom' dan kom ik en als de advocaat zegt 'kom niet', dan kom ik niet." Tijdens het interview herhaalde Bouterse niet betrokken te zijn ge weest bij de moorden in Fort Zee- landia in 1982. Wel noemt hij zich politiek verantwoordelijk voor de dood van vijftien tegenstanders van het toenmalige militaire regi me. JIL van het Russische leger in Tsjet sjenië. Vlak voor haar dood was ze bezig met een onderzoek naar ont voeringen, onder de verantwoorde lijkheid van de Tsjetsjeense presi dent Kadirov. Het onderzoek naar de moord ver liep rommelig. Tijdens het onder zoek verdween belangrijk materi aal als simkaarten, pc's en beelden van een beveiligingscamera waar op de moordenaar te zien was. De advocaat van de nabestaanden van Politkovskaja zei eerder deze week dat de verdachten volgens haar onschuldig zijn. „Het laatste wat Politkovskaja zou willen is dat onschuldige mensen het gevang in gaan. De werkelijke daders zijn veel hoger geplaatst dan de ver dachten." De advocaat van de ver dachten kondigde aan namens zijn cliënten compensatie te zoeken. TBILISI - Georgië wilde eigenlijk niet meedoen aan het Eurovisie Songfestival, omdat het dit jaar in Moskou is. Georgië en Rusland zijn gezworen vijanden sinds de oorlog van afgelopen zomer. Maar Georgië besloot met zijn bijdrage de Russische premier Poetin op de hak te nemen. Het nummer heet We don't wanna put in. Wie de laat ste twee woorden met een Geor- gisch accent uitspreekt, snapt dat de grap ten koste gaat van Poetin. JAKARTA - Nederland biedt alsnog compensatie aan het dorp Rawage- de in Indonesië, waarvan Neder landse militairen op 9 december 1947 de gehele mannelijke bevol king executeerden. De plaatsver vangend ambassadeur van Neder land heeft gisteren een gesprek ge voerd met een vertegenwoordi ging van de nabestaanden. Neder land is bereid het dorpje te steu nen met de bouw van een school en met hulp aan landbouw en be drijfjes. Nederland heeft altijd ge weigerd excuses aan te bieden. Russen brengen schip uit China tot zinken PEKING - De Russische marine heeft een Chinees vrachtschip tot zinken gebracht Acht opvarenden kwamen daarbij om. De New Star had een lading rijst afgeleverd in de haven van Nachodka vlakbij Vladivostok. De klant was niet te vreden met de kwaliteit en werkte niet mee aan de vertrekprocedu- res. Toen het schip zonder vergun ning vertrok, zette de marine de achtervolging in. Volgens Rusland is de bemanning vijftien uur her haaldelijk opgeroepen te stoppen. LYON - Twee mannen die zondag middag ontsnapten uit een gevan genis in Moulins in Frankrijk kre gen daarbij hulp van een vrouw met stalen platen in haar rug. De vrouw smokkelde voor de gede tineerden een vuurwapen en ex plosieven de gevangenis binnen. De bewakers reageerden niet toen het alarm afging. Het gevangenis personeel wist namelijk dat de vrouw, als gevolg van een operatie, platen in haar rug had. De politie pakte de mannen dinsdag op in de buurt van Parijs. JERUZALEM - Een rentree van Ben jamin Netanyahu als premier van Israël is een stapje dichterbij geko men. De leider van de rechtse Li- kud-partij kreeg gisteren de steun van de extreem rechtse partij Yis- rael Beiteinu. Die partij heeft de sleutel tot een coalitie in handen. De partij eindigde als derde en wil niet dat Kadima-leider Livni, pre mier wordt. Livni sluit op haar beurt uit dat Kadima in een brede rechtse regering onder leiding van Netanyahu stapt. - ju PHUKET - Lucky, een olifantje van veertien maanden en het driejarige Thai se jongetje Pek knuffelen elkaar op het strand in Phuket in het zuiden van Thailand. De twee liggen vlakbij het strandstalletje waar Pek's moeder werkt. In het hotel hiertegenover wordt druk gewerkt aan de bijeenkomst dit weekend van de ministers van financiën van de Asean, de vereniging van tien Zuid oost-Aziatische naties. Toch compensatie voor bloedbad Rawagede Vrouw met staal in rug smokkelde wapens Opdrachtgever: Bestek: Omschrijving: Aanbestedingsregeling: Aanbestedingsdatum: Inlichtingen: Aard van de opdracht. Gedeputeerde Staten van Zeeland Directie Economie Mobiliteit Postbus 6001 4330 LA Middelburg E&M8-2009 Het onderhoud aan de bermen van (parallel)wegen en fietspaden die in beheer zijn bij de regio Zuid van de Provincie Zeeland in 2009. Het werk omvat o.a. het maajen van bermen, taluds, greppels en watergangen, het afvoeren van vrijkomend maaisel, en het beschikbaar stellen van werknemers en materieel. Besluit Aanbestedingsregels Overheidsopdrachten (BAO). Het Aanbestedingsreglement Werken (ARW) 2005 is overeenkomstig van toepassing. Vrijdag 3 april 2009 11.30 uur. Vrijdag 20 maart 2009 11.30 uur. Diensten. Provincie Zeeland De volledige tekst van deze bekendmaking is* te vinden op www.aanbestedinqskalender.nl. Israel op weg naar rechtse regering Directie Economie Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6