FC Twente vervolgt wonderlijke reis PZC 29 Jeugdig Ajax langs ervaren Fiorentina 31 31 Vrijdag 20 februari 2009 Posthuma wint derde meerdaagse rittenkoers binnen een jaar Elitair imago en roerige historie achtervolgen koploper Hertha BSC Tip? sport@pzc.nl Doelpunt Arnautovic is genoeg voor zege bij Olympique Marseille. door Leon ten Voorde MARSEILLE - FC Twente lijkt niet van plan om zomaar een punt te zetten achter zijn wonderlijke reis door Europa. De ploeg, die dit sei zoen al verrast in de Nederlandse competitie, verbaasde gisteravond opnieuw op het internationale po dium door het Franse Olympique Marseille voor eigen publiek te ver slaan: o-t. FC TWente imponeerde in het Ve lodrome niet alleen met het resul taat, het elftal speelde ook opmer kelijk volwassen. De ploeg was voor rust totaal niet onder de in druk van de reputatie van Olympi que. Soms leek het alsof Twente bezig was met zomaar een 'wed strijdje' uit de eredivisie. TWente durfde in balbezit te voetballen, liet verdedigend weinig steken val len en componeerde via de vleu gels ook enkele levensgevaarlijke tegenstoten. De Tukkers profiteerden daarmee ook van de nonchalance bij de thuisploeg, die niet de indruk wek te de tegenstander op voorhand al te serieus te hebben genomen. Na een kwartiertje gaf Twente al het eerste signaal af toen Kenneth Pe rez met een heerlijke steekpass Marko Arnautovic wegstuurde. De jonge Oostenrijker kon zomaar in zijn eentje opstomen naar het doel, maar besloot te snel tot een schot. Acht minuten later waren die twee spelers opnieuw betrok ken bij een prima aanval en dit keer was het wel raak. Perez stuur de Blaise N'Kufo weg en zijn voor zet met links werd door Arnauto vic binnengetikt: o-t. Olympique zette daar alleen twee kopballen van Hilton en Niang te genover. Beide keren was doelman Sander Boschker echter attent. Im ponerend was vooral de redding die hij verrichtte op de inzet van Niang, de oersterke aanvaller van Olympique die na een teenbreuk tot verrassing van iedereen in de basis stond. Olympique Marseille-FC Twente 0-1 (0-1). 22. Arnautovic 0-1. Scheidsrech ter: Soekhina (Rus). Gele kaart: Valbue- na, Koné (Olympique Marseille), Doug las, Brama, Elia, Perez (FC Twente). Aan tal toeschouwers: 30.000. Niang werd gisteravond bespeeld door Douglas, die door de afwezig heid van Peter Wisgerhof (niet speelgerechtigd) voor het eerst een koppel in het hart van de verdedi ging vormde met Slobodan Rajko- vic. .Van enige onwennigheid was geen sprake, want de twee speel den een uitstekende wedstrijd en lieten nauwelijks een opening toe. Even na rust laaiden de emoties in het Velodrome op en in dat tu mult liet Eljero Elia zich onnodig gaan. De aanvaller, die in de eerste helft prima op dreef was, incasseer de volkomen onnodig zijn derde gele kaart en is daarom geschorst voor de return in Enschede. Een andere tegenvaller na rust was de blessure van Arnautovic, die al vroeg moest worden gewisseld. Zijn uitvallen kwam het aanvals- spel van Twente niet ten goede. De ploeg was in het tweede be drijf te slordig met de eindpass, waardoor de ploeg zich aanvanke lijk nauwelijks kansen meer creëer de. Aan de andere kant kwam Twente door geconcentreerd en fel te verdedigen ook nauwelijks in de problemen tegen de nummer drie van de Franse competitie. Na acht Europese nederlagen op rij buiten Enschede stelden de Tuk kers dan ook vrij simpel de zege veilig. Waarmee Twente waar schijnlijk ook tot zijn eigen verba zing plots serieus uitzicht heeft ge kregen op een plek bij de laatste zestien van Europa. De uitgangspo sitie voor de retunr in de Grolsche Veste had zowaar nog mooier kun nen zijn als N'Kufo tien minuten voor tijd niet van dichtbij de lat had geraakt en even later in kans rijke positie nog een keer miste. FC Twente verrast in Frankrijk met een overwinning op Olympi que Marseille. Marko Arnautovic maakt het enige doelpunt op aan geven van Blaise N'Kufo. Marko Arnautovic heeft FC Twente op voorsprong gezet in Marseille. De Oostenrijker werd matchwinnaar met zijn doelpunt. foto Cuillaume Horcajuelo UEFA 'WBm I Derde ronde, eerste wedstrijd. Lech Poznan-Udinese 2-2 (0-0). 50. Quagliarella 0-1, 55. Arboleda (e.d.) 0-2, 81. Rengifo 1-2, 84. Arboleda 2-2. Scheidsrechter: Genov. Gele kaart: Sanchez, Domizzi (Udinese). Sjachtar Donetsk-Tottenham Hotspur 2-0 (0-0). 78. Seleznyov 1 -0, 88. Jadson 2-0. Scheidsrechter: Einwaller. Gele kaart: Rat (Sjachtar Donetsk). FC Kopenhagen - Manchester City 2-2 (0-1). 28. Onuoha 0-2, 56. Ailton 1-1, 61. Ireland 1-2, 90. Vingaard 2-2. Scheidsrechter: Kralovec. Gele kaart: Bellamy, Richards, Wright-Phillips (Manchester City). Alle returns worden volgende week woensdag afgewerkt. FC Twente trapt om 18.30 uur aftegen Olympique Mar seille. De return van Ajax tegen Fioren- tina begint om 20.45 uur. Kennedy Bakircioglu loodst Ajax naar zege op Italianen: o-t. door Dick Sintenie FLORENCE - Kennedy Bakircioglu, de Ajacied die zowel in de zomer als twee maanden geleden te ho ren kreeg dat hij naar een andere club mag uitkijken, loodste de Am sterdammers gisteravond naar een overwinning op Fiorentina (o-i). Hij sprong na zijn treffer van blijd schap in de armen van Marco van Basten, de trainer die hem alleen in noodgevallen van stal haalt. Dat geldt ook voor Leonardo, gis teravond een nuttige invaller. De Braziliaan vertrekt na dit seizoen naar alle waarschijnlijkheid naar Panathinaikos. Leonardo was al eerder belangrijk voor Ajax in het Uefa-Cuptoernooi. Met het enige doelpunt in de poulewedstrijd te gen HSV legde de kleine dribbe laar de basis voor toetreding tot de knock-outfase van het toernooi. Het was een mooi doelpunt van Bakircioglu, op een avond waarop het voetbal van toevalligheden aan elkaar hing. Het kiezelharde schot van de Zweed, in de zestigste mi nuut, ketste via de onderkant van de lat over de doellijn. Het was het slotstuk van een fraaie aanval die via Luis Suarez (voorzet), Leonar do (kopballetje bij de tweede paal) en Urby Emanuelson bij Bakirciog lu terechtkwam. Op basis van de tweede helft was de zege van Ajax niet onterecht. Het was armoedig voetbal wat de thuisploeg, de nummer vier van Italië, liet zien. Ook Ajax wankelde aanvankelijk. Er stonden twee teams tegenover elkaar die niet hun beste fase van het seizoen doormaken. Het aantal kansen in de eerste helft was op één hand te tellen: drie voor Fiorentina, eentje voor Ajax, .van Luis Suarez. De door elf blessures uitgedunde selectie van Ajax draaide na de ge wonnen klassieker tegen Feye- noord niet ineens als een geoliede machine. „Die 2-0 zege heeft wat rust gegeven, maar het lek is niet meteen boven", zei trainer Marco van Basten voor het duel in Floren ce. „Daarvoor hebben we meer tijd nodig. We zijn een jonge ploeg." Daar was geen woord aan gelogen. Het elftal van Fiorentina dat gister avond aan de aftrap verscheen, nam 46 jaar meer levens-'en voet balervaring mee dan Ajax. Dat er varing ook niet alles zegt, bewees de Italiaanse subtopper. De ma nier waarop Fiorentina de bal her haaldelijk cadeau deed aan Ajax was een ploeg uit de Serie A on waardig. Fiorentina-Ajax 0-1 (0-0). 60. Bakir- cioglü 0-1. Scheidsrechter: Fernandez Miranda (Spa). Gele kaart: Gamberini (Fiorentina), Suarez, Schilder, Vermae- len (Ajax). Aantal toeschouwers: 19.018.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31