Bundeling aanpak sociale problemen Spaans Kwartier in trek Carnaval in Scheldehof Zwaaien Instanties werken samen in Zeeuws Veiligheidshuis. door Emile Caion VLISSINGEN - Het Openbaar Minis terie en de Zeeuwse gemeenten overleggen over de oprichting van een Zeeuws veiligheidshuis. Vol gens de Vlissingse wethouder Frans Prins is het doel om in één gebouw medewerkers van Open baar Ministerie, politie en (jeugd)reclassering te laten samen werken met mensen van maat schappelijk werk, sociale zaken, slachtofferhulp en de geestelijke ge zondheidszorg. Zij moeten ervoor zorgen dat pro bleemgevallen snel en gezamenlijk worden aangepakt. Dan kan het volgens Prins gaan om individuen, groepen en locaties. Als bijvoor beeld de Vlissingse politie om elf uur 's avonds een jongetje op straat ziet lopen kan de volgende dag al tijdens een gezamenlijk overleg in dat Veiligheidshuis nage gaan worden wat al die andere in stanties weten van die jongen en zijn familie. Ze maken voor men sen met een risicovol of strafbaar gedrag een individuele aanpak. Die Veiligheidshuis-medewerkers bespreken wat nodig is om ie mand op het goede spoor te krij gen. Dit advies wordt voorgelegd aan een rechter. Als er een indivi dueel plan is, wordt afgesproken welke organisatie wat doet. Vervolgens wordt met alle In het Veiligheidshuis wisselen in stanties gegevens uit om men sen met sociale problemen snel te helpen. Het Veiligheidshuis komt wellicht in Vlissingen. betrokken or ganisaties tweeweke lijks gekeken wat de effecten zijn van de aanpak op de betrokken persoon. Daarbij wordt ook gelet op hoe de leefomgeving van de persoon op de aanpak rea geert. Nu is het volgens Prins nog vaak zo dat instanties langs elkaar heen werken of niet weten dat een ander bruikbare informatie heeft. Volgens Prins is nog niet bekend waar dat veiligheidshuis precies komt. Hij sluit niet uit dat het in Vlissingen komt te staan. Momen teel wordt in Vlissingen wel een proef met een virtueel veiligheids huis gehouden. De bovengenoem de instanties hebben via de com puter overleg en leggen op die ma nier elkaar probleemgevallen voor. Het college van procureurs gene raal besloot eind vorig jaar dat in elk parket een veiligheidshuis moet komen. In 2005 maakte de vorige hoofdofficier van justitie Gerard van der Burg bekend dat er een dergelijk huis in Terneuzen zou komen. Een jaar later werd dat plan ingetrokken omdat de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten het niet eens konden worden over een gezamenlijk veiligheidshuis. door Miriam van den Broek vlissingen - Het gaat goed met de verkoop van de Alegria-huizen in de Vlissingse nieuwbouwbuurt Spaans Kwartier. Twee weken geleden besloten wo ningcorporatie l'Escaut en Orisant Makelaardij 25 procent korting te geven op de koopwoningen om dat de verkoop achterbleef. Inmid dels is op zes van de twaalf huizen een optie genomen, laat Thea de Feyter van l'Escaut weten. De woningen met de bijzonder vormgegeven daken worden aange boden met de zogenoemde Koop garant-maatregel. Door die maatregel kunnen de huizen tegen forse korting ge kocht worden. Een voorwaarde is dat de bewoners in het geval van een verhuizing, de woning weer terugverkopen aan l'Escaut. Een tweede voorwaarde is dat de waardestijging (of -daling) op het moment van de verkoop wordt ge deeld met de woningcorporatie. Het is de eerste keer dat l'Escaut naar de maatregel Koopgarant grijpt. De corporatie heeft dit be sloten om het Spaans Kwartier snel leefbaar te krijgen. De verkoop van de woningen in de nieuwe buurt verloopt niet soe pel. Door de woningen snel bewoond te krijgen, hoopt l'Escaut dat de wijk alsnog gaat leven en dat het project Spaans Kwartier kan wor den vlotgetrokken. VLISSINGEN - In de Vlissingse zorg centra Weyevliet en Scheldehof (fo to) was het gistermiddag al carna val. Compleet met carnavalsmuziek en allerlei activiteiten. De bewoners konden zich laten schmincken en hun rollators versie ren waarbij ze werden geholpen door scholieren. Enkele tientallen bewoners deden aan de carnavalsmiddag mee. foto Ruben Oreel Tunnel Sluiskil kan in 2014 gereed zijn TERNEUZEN - Als alle procedures volgens plan verlopen, kan over 2,5 jaar bij Sluiskil de eerste spa voor de nieuwe tunnel onder het Kanaal Gent-Terneuzen de grond in. De tunnel, die pal ten zuiden van de brug komt, is dan eind 2014 gereed. Dat verwacht de BV Kanaalkrui sing Sluiskil (KKS) in oprichting. pagina 21: bouw tunnel Auto rijdt bejaarde Vlissingse (78) aan vlissingen - Een 78-jarige Vlissing se raakte gisteren gewond toen zij op een zebrapad aan de Nieuwe Zuidbeekseweg in Vlissingen werd aangereden. Het slachtoffer liep met haar 82-jarige man over het ze brapad toen een 26-jarige automo biliste uit Vlissingen naderde. De ze zag het tweetal te laat, remde hard en raakte in een slip. De 82-ja- rige man kon nog wegstappen maar zijn vrouw werd aangereden. Al eerder dode hond gevonden op Kaloot goes - De mishandelde, dode hond die zaterdag is gevonden op het Kalootstrand in Borssele, is niet de eerste. Een maand geleden werd er een onthoofde vechthond gevonden. Deze Amerikaanse Staf ford werd naar de politie gebracht voor onderzoek. Daaruit bleek dat het teefje zes weken geleden was bevallen. Tips over deze zaak zijn welkom bij de politie of bij Meld Misdaad Anoniem (0800-07000). ZEEUWSE Doodsbang was-ie jarenlang tij dens de gymdat Zeeuws-Vlaamse jongetje. Het klimrek was altijd te hoog, de bal te hard. Met engelengeduld pro beerde de juf de afgelopen tijd het jongetje wat durf bij te brengen. Met succes. Vorige week pakte het ventje de ringen en bewoog zich fa natiek heen en weer. De juf en- Tip? redactie@pzc.nl thousiast over zoveel lef moedigde hem aan: 'Goed zo, zwaaien maar!'. Waarop het mannetje, ge hoorzaam als altijd, uitgebreid naar de juf begon te wuiven. De knal op de grond was akelig hard. De juf kan opnieuw beginnen. Haar leerling durft nu zelfs geen stoep meer op te stappen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19