selectie www.pzc.nl/uit 4 Donderdag 19 februari 2009 PZC Lebbis door Ali Pankow In hoeverre heeft je leven nog zin als je op het top punt van je roem te horen krijgt dat je MS hebt en dat je weldra je vak, waarin je zo be wonderd wordt, niet meer zult kunnen uitoefenen? Dit verhaal, gebaseerd op het leven van de gevierde celliste Jacqueline du Pré, staat centraal in de voorstel ling Duet van Tom Kempinski, die dit weekend drie keer wordt opgevoerd in het Arsenaalthea ter in Vlissingen. Initiatiefnemer Edo Douma, die sa men met Ploneke Scholtsz de hoofdrollen vertolkt, besloot deze bijzondere productie tot benefiet toneelproject te maken. De op brengst van de opvoeringsreeks komt, na aftrek van de kosten, ten goede aan de Stichting MS Re search en aan de Stichting Pando ra, een organisatie die zich inzet voor mensen met psychische pro blemen. Tevens hoopt Douma dat de opvoeringen van Duet het pu bliek stimuleren eens na te den ken over de impact van een derge lijke slopende ziekte. Volgens hem wil dat overigens niet zeggen dat het een loodzware voorstelling be treft. Natuurlijk is het verhaal over hetgeen Jacqueline du Pré mee maakt niet vrolijk, maar het spel is gelardeerd met humor, vlijmscher pe dialogen en plattitudes, want de dame in kwestie neemt geen blad voor haar mond. In deze toneelversie is het levens verhaal van Du Pré niet één op één overgenomen. Ploneke Scholtsz speelt de violiste Stepha nie. Edo Douma speelt de rol van dr. Veldman, de psychiater die Stephanie deskundig advies geeft. Zeifis zij er overigens absoluut niet van overtuigd dat hij haar zou kunnen helpen. Zij wil dan wel één keertje naar die man toe gaan, maar ook hij zal ongetwijfeld di rect inzien dat zij geen psychiater nodig heeft. „Ik heb zelf nooit een muziekin strument bespeeld. Die fascinatie deel ik dus niet, maar mijn oüdere zus heeft MS. Ik weet wel van dichtbij wat het betekent te moe ten leven met zo'n slopende ziek te", vertelt Scholtsz op de vraag of de rolfiguur ver van haarzelf af staat. Zij omschrijft Stephanie als Jan Rot en Marjolein Meijers presenteren een try-out van hun nieuwe Top 100 aller tijden. Opnieuw - het is al hun zesde project - vertalen ze op geheel eigen wijze wereldhits. Ook en kele successen uit de vorige pro gramma's komen voorbij. Donderdag 19 februari, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. Cabaretier Lebbis (Hans Sibbél) doet met zijn programma Hoe laat begint het schieten? Terneu- zen aan. Hij presenteert een spervuur aan grappen, vaak over de actualiteit van de dag. Persoonlijke betrokkenheid be paalt de keuze van de onderwer pen. Donderdag 19 februari, Schelde- theater, Terneuzen, 20.00 uur. Onno Innemee Onno Innemee is een meester in mimische en verbale maffe typetjes. Voor Wie heeft Onno In nemee vermoord? heeft hij zijn beste vrienden en familie uitge nodigd in een groot landhuis. Alles uit angst voor een moord. Donderdag 19 februari, Het Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur. Edo Douma en Ploneke Scholtsz als dr. Veldman en Stephanie in Duet. een vrouw die voortdurend in het centrum van de belangstelling wil staan en vanuit die behoefte veel, en niet altijd de aardigste, registers opentrekt. Scholtsz heeft zich op uitnodiging van Douma met veel plezier in de ze uitdaging vastgebeten. „Zij was mij vooral opgevallen met haar spel in het stuk Zullen we het liefde noemen? bij het Middelburgs Thea ter", zegt Douma. Zelf kan hij bo gen op enkele jaren toneelschool Amsterdam, diverse workshops drama en een ruime praktijkerva ring als acteur en regisseur. Daar naast verzorgt hij personal coaching. Vorig jaar vestigde hij in het pand op de hoek Grave- straat-Zeilmarkt inVlissingen zijn Studio Soledo. Daar is ook Duet Rot Meijers COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Capilla Flamenca Een bijzonder concert van twee Vlaamse ensembles, rond het the ma zodiak. Het Collectief voert Tierkreis (1974) van Karlheinz Stockhausen uit, terwijl Capilla Flamenca hier doorheen muziek weeft uit de Ars Nova en de Ars Subtilior (14de eeuw). Tierkreis be staat uit 12 korte melodieën, die elk een sterrenbeeld illustreren. Vrijdag 20 februari, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. Schateren Onder de noemer 'Schateren in de Piek' wordt in de Piek voortaan el ke twee maanden een comedy avond gehouden. Luc Onderbeke en Öznur Karaca openen deze reeks. Onderbeke werd tweede bij Cameretten 2007. Öznur Karaca is de eerste allochtone comédienne van Vlaanderen. Zij vertelt wat zij als jonge Turkse in België beleeft. Vrijdag 20 februari, De Piek, Vlissingen, 20.00 uur. Ter Bescherming Ter Bescherming van de Jeugd zijn de Vlaamse winnaars van het Leids Cabaret Festival 2008. 'Een frisse wind in het comedy-land- schap', vond de jury. Het duo treedt op in een dubbelprogram ma met Vincent Geers, dankzij zijn originele observaties en krach tige stem, winnaar van jury- en pu blieksprijs bij Cameretten 2007. Zaterdag 21 februari, Dorpshuis Renesse, 20.00 uur. Het muziekkorps Interscaldis Pipes and Drums is de speciale gast tijdens de uitvoering van mu ziekvereniging Voorwaarts. Aan de muzikale rondreis door diverse delen van Groot-Brittannië wer ken leerlingenorkest, slagwerk groep en harmonie van Voor waarts mee. Zij ontmoeten Inters caldis in de Highlands. Zaterdag 21 februari, sporthal De Couburg, Koudekerke, 19.30 uur. Interscaldis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82