Verhagen B.V. Dinteloord Betrouwbaar in aardappelen f OAZ De OAZ aanpak wérkt! ondernemen doe infotorial Verhagen B.V. De arbeidsmarkt is volop in beweging. Afgelopen periode laat een verschuiving zien van werving selectie naar een toenemende vraag naar loopbaanbegeleiding en outplacement. OAZ loopbaanbegeleiding outplacement is een succesvolle partner op dit gebied. Met kennis van zaken, een uitgebreid netwerk en oog voor de betrokken partijen is de OAZ aanpak een aanpak die werkt! In sommige gevallen is het duidelijk dat een werknemer niet langer op de juiste plek zit. Dat kan het gevolg zijn van economische omstandigheden, een reorganisatie of de ge zamenlijke conclusie van werknemer en werkgever. OAZ richt zich in deze gevallen op een heroriëntatie bij de werknemer en op het vinden van een duurzame (externe) ver- volgfunctie. De relatie tussen de werknemer en de adviseur is gebaseerd op vertrouwe lijkheid en wederzijds respect. Daarnaast zijn motivatie, inzet en initiatief van belang om een traject succesvol te laten zijn. Opnieuw richting geven aan een loopbaan De vraag naar loopbaanbegeleiding neemt toe. Werknemers hebben in toenemende mate behoefte aan een onafhankelijke coach die zo meekijkt en meedenkt dat een carrière op nieuw de richting krijgt die bij een kandidaat past. En gelukkig staan steeds meer werk gevers hier voor open. Terecht; arbeidsmobiliteit bevordert immers het werkplezier van de werknemer. De werkgever profiteert hiervan door de toename in arbeidsproductiviteit en de uitstraling van goed werkgeverschap. De aanpak van OAZ wordt individueel bepaald. Het is immers de kandidaat die centraal staat; wat zijn de kwaliteiten, capaciteiten en in teressegebieden? Van hieruit onderzoeken wij de mogelijkheden van de kandidaat op de arbeidsmarkt. Daarbij gaan onze personeelsadviseurs uit van het principe dat de kandidaat zelf verantwoordelijk is voor zijn loopbaan. De adviseurs hebben vooral een ondersteunende en adviserende rol. Uiteraard maken zij gericht gebruik van hun netwerk om bijvoorbeeld een stageplaats te creëren of een kandidaat onder de aandacht te brengen. Zij enthousias meren de kandidaat en maken hem alert op kansen en mogelijkheden. En met succes. Kandidaten nemen daardoor zelf de regie in handen en leren vooral te kijken naar andere of nieuwe loopbaanmogelijkheden. p. Ondernemen doe je samen! OAZ loopbaanbegeleiding outplacement maakt deel uit van Schipper/OAZ, een organisatie die bestaat uit professionals met kennis en ervaring in o.a. accountancy, organisatieadvies, personeelsmanagement en subsidieadvies. OAZ loopbaanbegeleiding outplacement biedt een traject op maat en coacht de kandidaat in zijn loopbaan. Samen op weg naar het resultaat. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ingrid van den Dries (ivandendries@schipperoaz.nl) of Astrid de Zeeuw - Beemster (adezeeuw@schipperoaz.nl). \Wilt u meer weten yvat we voor u kunnen betekenen, bel dan..- Er heerst momenteel redelijk wat onrust over de contracten die telers in het verleden zijn aangegaan met de aardappelverwerkende industrie. De onderhandelingsvrijheid blijkt nogal beperkt en de vergoedingen stijgen niet of nauwelijks, in ieder geval te weinig om de huidige kosten goed te kun nen dekken. Wat dat betreft is wellicht de perfecte tijd gekomen om het roer eens rigoureus om te gooien. Wij kunnen in dat geval de aardappelte- lende akkerbouwers een prima alternatief bieden!" Aan enthousiasme ontbreekt het directeur Bas Rijk alvast niet. Dit - van oudsher - familiebedrijf stamt alweer uit 1923 en beschikt dus over een bulk aan ervaring. Een aantal jaren is het in handen geweest van de Meijer Groep, totdat Rijk het middels een management buy-out vier jaar geleden heeft overgenomen. Sinds dien functioneert 'Verhagen' weer als een volledig zelfstandig opererend bedrijf. gebied van inkoop, verkoop en opslag van pootaardappelen. Dat we kwaliteit hierbij hoog in het vaan del dragen, blijkt waarschijnlijk het beste uit de ISO 9002 en HACCP certificaten die we door de jaren heen in de wacht hebben gesleept. We investeren daar flink in. Evenals in de relatie met onze leveran ciers en klanten. Respect en vertrouwen staan daarin met stip op nummer één." Kwaliteit "En dat verloopt voorspoedig. Vanuit het hart van het Deltakleigebied sorteren, wassen en verpakken wij aardappelen voor de verwerkende industrie en de versmarkt in binnen-, maar vooral bui tenland. Daarnaast zijn we actief op het Havenweg 47, Postbus 5, 4670 AA Dinteloord tel. 0167-526000 fax 0167-523261 info@verhagen-dinteloord.nl www.verhagen-dinteloord.nl Contractdiscussie "Niettemin spreken we hier wel over een branche die - zeker de laatste tijd - danig aan verandering onderhevig is," vervolgt Rijk. "Die hele contractdiscussie en de ontevredenheid bij aardappeltelers die daamiee gepaard gaat, heeft daar onge twijfeld mee te maken. Langzamerhand lijkt de gehele markt welhaast dichtgetimmerd via contracten en maakt de zekerheid - die velen destijds tot het sluiten daarvan bewoog - plaats voor ongenoegen." Vrije teelt "Dat was zo'n twintig jaar geleden wel anders. Toen werd er in grote getale 'vrij' geteeld. En ik ben van mening dat nu de tijd rijp is om daar weer naar terug te ke ren. Onzekerheid werpt in eerste instantie wellicht een drempel op, maar dat is ner gens voor nodig. Sterker nog: de voorde len spreken voor zich. Zo heeft een ge renommeerd accountant middels onder zoek geconcludeerd dat vrije teelt van aardappelen toch gauw anderhalve euro per honderd kilo meer oplevert dan con tractteelt. Dat is een meerprijs van gemid deld genomen zo'n 15%." Meeropbrengst "Risico's kunnen daarnaast tot een mini mum gereduceerd worden door het aan gaan van een zogeheten 'participatiecon tract', dat ondanks het C-woord in geen enkel opzicht lijkt op de dichtgetimmerde afsprakenlijst hoor. Het biedt aardappelte lers juist een bepaalde bodemprijs. Bij ho gere dagprijzen delen zij daarnaast mee in de meeropbrengst. Een perfect voorbeeld van een win/win situatie." Voorsprong "Laat de teugels dus gerust eens een beet je vieren," besluit Rijk. "Het zal je geen windeieren leggen! Want wat voor mij buiten kijf staat, is dat we samen in een geweldige branche werkzaam zijn. Ik ben er stellig van over tuigd dat de aardappelteelt een belangrijk onderdeel van het inkomen van de akker bouwbedrijven zal blijven. Vooral ook omdat we hier flink wat voorsprong heb ben op andere gebieden; super grond, een prima klimaat, lage logistieke kosten en 'goed vakmanschap dragen daar zeker aan bij. Benieuwd naar de meerwaarde die Verhagen daarnaast op tafel kan leggen? Neem dan gerust contact met ons op en ervaar direct wat wij verstaan onder 'Be trouwbaar in aardappelen!"'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 90