Van Dam is stapje dichter bij toppers Vlissingen verdient duel met hoofdklasser ASWH WTA dreigt met schrappen Dubai de ndernemer Amstel Gold Race zonder Rebellin en Di Luca B PZC Woensdag 18 februari 2009 33 Israëlische tennisster Shahar Peer kreeg geen visum van Emiraten. DUBAI - Volgens de organisatoren van het tennistoernooi van Dubai was de weigering de Israëlische tennisster Shahar Peer toe te laten tot de Verenigde Arabische Emira ten ingegeven door veiligheidsre denen. Peer kreeg geen visum en kon daarom deze week niet deel nemen aan het WTA-toernooi. De bond van proftennissters WTA heeft gedreigd Dubai het toernooi af te nemen. De organisa tie lijkt met de verklaring de ban den te willen herstellen. Volgens de verklaring waren de voornaam- Zondag-tweedeklasser simpel naar laatste zestien met 8-o-zege. door Rudy Boogert vlissingen - Iedereen mag scoren bij Vlissingen. Gisteravond won de zondag-tweedeklasser in de beker met 8-0 van Wernhout; zeven ver schillende spelers verzorgden de productie. André Siereveld was de enige die er twee maakte. Vlissin gen bereikte de laatste zestien in het districtsbekertoernooi en maakte daarmee zijn reputatie waar. Vlissingen is immers de ploeg die vrijwel jaarlijks bij de beste Zeeuw se ploegen in de beker hoort. De achtste finale en de vijfde ronde waren in de afgelopen seizoenen al eens het eindstation. Vijfjaar ge leden schopte de ploeg het zelfs tot de finaleronde, die toen nog op égn dag gespeeld werd. Op één strafschop miste Vlissingen een plaats in de KNVB-beker voor profs. Wat maakt Vlissingen zon cup- fighter? Trainer Ruud Pennings: „Wij willen altijd winnen, in de competitie, de beker en in oefen wedstrijden. Daar is ons spel ook op gebaseerd: aanvallend, spelbepa- lend zijn. We benaderen het ook als elke andere wedstrijd. Dus ge- MAASTRICHT - De oud-winnaars Danilo Di Luca (LPR Brakes) en Davide Rebellin (Serramenti PVC Diquigiovanni) komen op zondag 19 april niet aan de start van de Amstel Gold Race. De ploegen van beide Italiaanse renners kregen geen wildcard voor de wielerklas sieker. De Zwitserse ploeg Cervélo Test team, van ploegleider Jean-Paul van Poppel, en de Belgische forma tie Landbouwkrediet-Colnago kre gen de laatste twee wildcards. Eerder hadden Skil Shimano, Va- cansoleil en Topsport Vlaanderen al startrecht gekregen. De achttien teams uit de ProTour zijn automa tisch toegelaten. ste redenen Peer niet tot het land toe te laten de publieke opinie vanwege het Gaza-conflict, het ri sico dat toeschouwers het toer nooi zouden boycotten en de be dreiging van het welzijn van de speelster. „Het toernooi respecteert Shahar Peer en begrijpt haar teleurstel ling", zei toernooidirecteur Salah Tahlak gisteren. „Peer gaf eerder zelf aan protesten te hebben erva ren tijdens een ander toernooi in Nieuw-Zeeland een paar weken geleden. We maakten ons zorgen over haar welzijn en over de pro testen die haar aanwezigheid zou den kunnen uitlokken." Peer zelf wees eventuele acties - er was even sprake van een speel- woon anderhalf uur van tevoren aanwezig zijn en een serieuze wed strijdbespreking." Met andere woorden: Vlissingen neemt het bekertoernooi serieus. En dat doet niet elke club. De KN VB heeft het toernooi voor vol gend seizoen zelfs op de schop ge gooid, omdat de hoger spelende clubs de bekerduels beschouwen als oefenpotjes. Daarom worden de hoofdklassers en eersteklassers volgend seizoen samengebracht in één poule. Mogelijk zit Vlissingen daar dan bij, want momenteel is de ploeg de belangrijkste titelkandidaat in de tweede klasse. Pennings is daar gekomen met een gevarieerde, aan vallend ingestelde ploeg. Gistera vond mocht Vlissingen zijn wa pens naar hartenlust tonen tegen het jeugdige Wernhout, dat drie klassen lager speelt. Opkomende backs met Jihad Azza- gari en Sander Goedegebure (te vens ingooispecialist), een topspe cialist met Peter de jong, een bal vaste spits in Besar Xhoxhaj, snel heid op de flanken met Dangelo Martien en Davy van Geersdaele, Vlissingen plaatst zich eenvoudig voor de achtste finales in het dis trictsbekertoernooi. Wernhout is geen partij voor de Walcherse club. Het wordt 8-0. UIT TENNIS Memphis. Vrouwen. Tweede ronde: Krajicek (Ned) - Barrois (Dui) 6-3 3-6 7-6 (0), Erakovic (NZe/5) - Oudin (VSt) 4-6 6-2 6-3. Marseille. Mannen. Eerste ronde: Bolelli (Ita) - Bloomfield (GBr) 7-6 (5) 7-6 (1), Seppi (Ita) - Janowicz (Pol) 7-6 (5) 3-6 7-6 (3), Benneteau (Fra) - Santoro (Fra) 4-6 6-4 6-2. Dubai. Vrouwen. Tweede ronde: Pin (Fra) - Urszula Radwanska (Pol) 7-6 (6) 5-7 2-0 opgave, Kanepi (Est/16) - Mirza (Ina) 7-5 6-2, Hantuchova (Slw) - Morita (Jap) - 7-6 (1) 6-2, Cibulkova (Slw/12) - Piron- kova (Bul) 7-6 (5) 6-4, Serena Williams (VSt/1) - Errani (Ita) 4-6 6-2 6-0. Bogota. Vrouwen. Eerste ronde: Johansson (Fra/6) - Castano (Col) 6-7 (2) 6-4 6-4, Llagostera Vives (Spa/4) - Savtsjoek (Oek) 6-2 6-0, Suarez Navarro (Spa/2) - Larsson (Zwe) 7-6 (4) 6-4, Parra (Spa) - Nunez (Col) 6-2 6-1, Ani (Est) - Emilia (Arg) 5-7 6-2 7-5, Olaru (Roe) - Dominguez (Spa/8) 5-7 6-4 7-6 (3). WIELRENNEN Cordoba. Ruta del Sol. Tweede etappe, Vegas del Genii - Cordoba: stersboycot - van de hand. In een door de WTA verspreide verkla ring sprak ze zich uit voor een scheiding van sport en politiek. „Hoewel het voor mij een moei lijk moment was, wil ik niet dat ook mijn collega's benadeeld wor den", liet de Israëlische opteke nen. „Ze waren al op weg naar Dubai. Hen het recht te spelen ontzeggen maakt iets wat fout is niet goed." Shahar Peer bedankte haar col lega's voor de steun. „Er mag geen plaats zijn voor politiek of discriminatie in tennis of in elke andere sport. Ik heb er vertrou wen in dat de WTA dit soort on recht in de toekomst kan uitban nen." creativiteit op '10' met Raymond Wolff en noeste arbeiders op het middenveld met André Siereveld en Aschraf Elhrouz. Een kwartiertje deed Wernhout mee, maar daarna bouwde Vlissin gen aan een regelmatige overwin ning. Xhoxhaj maakte de openings- goal. Sander Goedegebuure maak te de tweede met een mislukte voorzet die de keeper onder zich door liet gaan. Een strafschop van Peter de Jong betekende 3-0 en een snelle aanval werd via Goede gebuure, Van Geersdaele en Xhox haj afgerond door Siereveld. In de tweede helft mocht een aan tal A-junioren ruiken aan het eer ste elftal. Roysel James en Yves Nyemb maakten meteen maar een goal. Siereveld en Martien maak ten de acht vol. En Vlissingen was weer een rondje verder. Hoofdklas ser ASWH is het volgende obsta kel. Pennings: „De jongens hebben al regelmatig gevraagd om eens te oefenen tegen een hoofdklasser. Nu hebben ze het zelf verdiend." Vlissingen-Wernhout 8-0 (4-0). 13. Besar Xhoxhaj 1 -0,16. Sander Goede gebuure 2-0, 39. Peter de Jong (straf schop), 45+1. André Siereveld 4-0, 50. Roysel James 5-0, 68. Dangelo Martien 6-0, 70. André Siereveld 7-0, 82. Yves Nyemb 8-0. Scheidsrechter: J. Pleune (Burgh-Haamstede). Aantal toeschou wers: 75. 1. Steegmans (Bel) 164,2 km in 3.55.15, 2. Na- politano (Ita), 3. Stroetinga (Ned), 4. Bozic (Slv), 5. Roelandts (Bel), 6. Veelers (Ned)' 14. Posthuma, 19. Langeveld,. 23. Tankink, 25. Löwik, 28. De Kort, 35. Tjallingii, 44. Curvers, 47. Mouris, 72. Knaven, 75. Goesinnen, 80. Dekker. Algemeen klassement: 1. Posthuma 8.35.32, 2. Tondo (Spa) 0.02, 3. Roelandts 0.04, 4. Ve- lits (Slw) 0.05, 5. Lastras (Spa) 0.07, 6. Pozzato (Ita) 0.08' 7. Mouris, 9. Tankink 0.13, 11. Kna ven, 15. Tjallingii 0.16, 29. De Kort 0.23, 31. Langeveld 0.25, 32. Goesinnen, 38. Veelers 0.30, 54. Löwik 0.41, 56. Curvers 0.43, 73. Dekker 1.25, 89. Stroetinga 16.08. Santa Cruz. Ronde van Califomië. Tweede etappe, Sausalito - Santa Cruz: 1. Pe terson (VSt) 186 km in 5.06.20, 2. Leipheimer (VSt), 3. Rogers (Aus) 0.21, 4. Horner (VSt), 5. Sevilla (Spa), 6. Seeldraeyers (Bel), 8. Gesink, 13. Armstrong (VSt), 30. Mollema 1.52, 45. Weening, 70. Engels 11.05, 106. Clement 17.10. Algemeen klassement: 1. Leipheimer 9.23.02, 2. Rogers 0.24, 3. Zabriskie (VSt) 0.28, 4. Armstrong 0.30, 5. Homer 0.34, 6. Bra- jkovic (SLv) 0.38, 10. Gesink 0.39, 18. Molle ma 2.14, 37. Weening 6.13, 81. Engels 24.04, 95. Clement 29.58. Sasse biljarter (18) niet helemaal tevreden over zijn spel op het EK door Peter Snelders KREFELD - Op het EK driebanden in het Duitse Krefeld strandde Jens van Dam in de kwartfinale te gen Gienn Hofman. Verliezen van de latere kampioen is geen schan de, maar toch baalde de Sassenaar van de nederlaag. „Omdat ik weet dat ik beter kan", zegt Van Dam. „Maar in de.partij tegen Hofman lukte het gewoon niet." Hij kijkt daardoor niet helemaal te vreden terug op het EK. In de pou lewedstrijden speelde hij naar be horen, maar in het duel om een plaats bij de laatste vier kwam hij niet in zijn ritme. Van Dam: „Mis schien was het stress. Vooral de eerste set was slecht, die verloor ik kansloos. Daarna won ik de twee de set, maar in de derde speelde ik weer ver onder mijn niveau." In de weken voor het EK was er lange tijd twijfel geweest. Toen Jens van Dam onlangs tweede werd op het NK slaakte hij een zucht van verlichting. Van mensen 'Als je in de kwartfinale staat wil je meer. Ook al heet je tegenstander Glenn Hofman' van de biljartbond kreeg hij te ho ren dat die tweede plaats recht gaf op deelname aan het EK. Dat werd later teruggedraaid, omdat nota bene een Egyptische biljarter - in een Europse titelstrijd - de voorkeur kreeg. Doordat de Egyp tenaar zich later moest afmelden, kwam Van Dam alsnog in beeld. „Het was een flinke tik toen ze me vertelden dat ik niet mocht. Ik had de moed al opgegeven, maar een dag of vijf voordat het begon kreeg ik te horen dat ik toch mee mocht." Opgetogen door die gunstige wen ding reisde hij met het Nederlands team af naar Krefeld. Uitgerekend Jens van Dam op zijn achttiende verjaardag m maakte Van Dam zijn driebanden debuut op Europees niveau. Hij gaf die mijlpaal een feestelijk tintje door zijn openingspartij tegen de Fransman Léo Dubernet als win naar af te sluiten. Een dag later ver loor hij nipt (14-15 in de derde set) van Tolhagai Kiraz uit Turkije. Toch stelde Jens van Dam zijn plaats in de kwartfinales nog veilig door met 2-0 van Markus Schuster uit Oostenrijk te winnen. In die twee sets was hij goed op dreef en liet de Zeeuws-Vlaming een moyenne van bijna één noteren. Als nummer twee in de poule stroomde hij door naar de kwartfi- nales. „Vooraf was dat mijn doel", blikt hij terug. „Maar als je dan eenmaal in de kwartfinale staat wil je meer. Ook al heet je tegen stander Glenn Hofman. Ik geef toe: normaal gezien is hij op dit moment te sterk voor mij. En ik speelde ook nog eens ver onder mijn kunnen. Toch heb ik niet de indruk dat de kloof tussen mij en de absolute top bij de jeugd groter is geworden. Ik heb het gevoel dat - ik zelfs weer een beetje dichterbij ben gekomen. Ik studeer nu in Bre da en kan daardoor niet zoveel trai nen als de toppers. Toch ga ik met stappen vooruit." Adverteren? Segmentteam "de Ondernemer" Tel. (076) 53122 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81