Baas op schot in beker Verwijs kwam thuis met een zielig restje paling Groenendijk wordt de eerste man bij Willem II De allerhoogste spaarrente BenZeker van Nederland? Huisman wint Champions Race 3 2 I Woensdag 18 februari 2009 PZC BenZeker.i vergelijkt en helpt u op weg! biddinghuizen - „Op naar Vancou ver", lachte Bob de long toen hij Sjoerd Huisman een schouderklop je gaf. Die had net de Champions Race gewonnen: vijf kilometer buf felen op het zware ijs van FlevOni- ce. De strijd tussen olympische kam pioenen en marathonkampioenen werd gisteren beslecht in het voor deel van de mannen van het na tuurijs. „Pfoeh, ik ben er moe van", zei Enrico Fabris na. „Wat een zware race, hier moet je echt ervaring voor hebben. Het was de eerste keer dat ik met meerdere schaatsers tegelijk in de baan reed." De olympisch kampioen - hij greep goud op de 1.500 meter en de ploegenachtervolging in Turijn - sprintte naar de tweede plek. Huisman had de rug van de lange Italiaan opgezocht in het laatste rondje. De marathonrijder uit An- dijk, de Nederlands kampioen op natuurijs, wachtte rustig af en ver sloeg de Italiaan in de eindspurt. Terneuzense oud-bokser reageert na oproep in de krant. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Rinus Verwijs staat het nog helder voor de geest. In de jaren zestig was de Terneuzenaar verbonden aan de boksvereniging DOS in Vlissingen. Hij bokste in het Vlissingse Con certgebouw een wedstrijd in de -lichtgewicht C-klasse. En niet on verdienstelijk. Verwijs won zijn partij en kreeg tevens de stijlprijs uitgereikt. Rinus Verwijs is één van de boks- liefhebbers die hebben gereageerd op de oproep in deze krant om herinneringen aan bokswedstrij den in het Concertgebouw, nu Ar senaaltheater, in te sturen. Volgende maand, op 15 maart, worden de finales van de districts kampioenschappen op diezelfde plek gehouden. Daarmee wordt een traditie in ere hersteld, want in de jaren vijftig en zestig was Jonker stapt per direct op en richt zich op functie van directeur. tilburg - Andries Jonker stapt per direct terug als trainer/coach van Willem II. De 46-jarige oefenmees- ter maakt in het belang van de dub plaats voor zijn assistent-trai ner Alfons Groenendijk, zoals hij het zelf verwoordt. Groenendijk krijgt een contract tot aan het einde van dit seizoen. Daarna kijken beide partijen ver der. Jonker combineerde sinds no vember 2007, na het ontslag van trainer Dennis van Wijk, de func tie van technisch directeur met die van trainer/coach. Na een goede seizoensstart in 2008 volgde een mindere periode. Willem II is na de winterstop de slechtst presterende ploeg uit de eredivisie met slechts een punt uit zes wedstrijden. De combinatie- functie voldoet niet meer, vindt de club. Met Groenendijk, die in 2007 zijn diploma coach betaald voetbal be haalde, heeft Willem II een trainer aangesteld die zich alleen met de selectie hoeft bezig te houden. Jonker concentreert zich volledig op zijn baan als technisch di recteur. Hij gaat zich onder meer bezighouden met de begroting voor volgend jaar en de totstandko ming van een nieuw trainingscom plex. De 44-jarige Groenendijk kwam dit seizoen over van Ajax, waar hij ook assistent-trainer was. Met de komst van Marco van Basten werd zijn contract niet meer verlengd. De geboren Leidenaar begon als hoofdtrainer van zaterdaghoofd klasser Katwijk en was ook assis tent-trainer bij Sparta. Als speler was Groenendijk onder meer ac tief voor FC Den Haag, Ajax, Sparta en FC Utrecht. Kloetinge wint met 3-0 door drie goals van topschutter. door Frits Bakker MIDDELBURG - T\vee keer schoot hij raak vanaf de strafschopstip, één keer draaide hij weg van zijn tegen stander en gaf hij de keeper voor de derde keer het nakijken. Mari- nus Baas was gisteravond de top schutter voor Kloetinge in de be kerwedstrijd tegen Hoeven. De Zeeuwen wonnen met 3-0, in een wedstrijd die op het veld van Internos werd gespeeld, omdat Hoeven geen verlichting heeft. Het was een veredeld A-elftal dat de overwinning behaalde, met veel spelers die net wel of net geen twintig zijn. Ook met Björn Quartel, Wouter de Craene, Laurens de Maat, Timo Jansen en Rob Schalkoort had Kloetinge het meeste overwicht en was de ploeg een maatje te groot voor de tegenstander, die aan kop gaat in de vierde klasse. Kloetinge spande zich niet boven matig in. De 1-0 uit een strafschop van Marinus Baas viel zo halverwe ge de eerste helft. De spits herhaal de dat staaltje een kwartier na rust en in de slotfase viel de derde tref fer. Tholense Boys kwam met een ver dienstelijke score terug van de uit wedstrijd tegen ASWH. Alexander de long maakte voor de hoofdklas ser de enige goal van de wedstrijd in de 47e minuut (1-0). De thuisclub domineerde wel, mis te veel kansen (Arjan Human en Dennis Knuppe) en liep zich nog al eens vast op de muur die de Thoolse ploeg had opgetrokken. Jeroen Nieuwkoop zorgde na drie minuten bijna voor een verras send snelle goal. Hij mikte net naast de kruising van ASWH. Jan Willem Hopmans kreeg tien minu ten voor tijd ook een aardige moge lijkheid. boksen in het Concertgebouw ui termate populair. Rinus Verwijs hield een kilo ge rookte paling over aan het winnen van de stijlprijs. Deze was beschik baar gesteld door een plaatselijke vishandelaar. „Ik geloof die van het Bel- lamypark", meent hij. „Na de wed strijden werd er flink gegeten van de paling door mijn kompanen. Resultaat: ik kwam thuis met een zielig restje paling. Dit tot teleur stelling van mijn vader die een groot liefhebber was." De sportredactie van de PZC is in samenwerking met de boksbond aan de vooravond van de districts kampioenschappen op zoek naar andere herinneringen, anekdotes en foto's van de bokswedstrijden in het Arsenaal. U kunt uw reacties sturen naar sport@pzc.nl of naar de sportredac tie van de PZC, Park Veldzigt 35, 4336 DR Middelburg. U kunt ook telefonisch contact opnemen met de sportredactie, 0118-434041 (da gelijks na 14.00 uur). Vlissingen-voetballer Dangelo Martien (links) is één van de zeven doelpuntenmakers in het bekerduel met Wern- hout. foto Lex de Meester Hiensch oefent tegen nieuwe ploeg terneuzen - Zaterdag-eersteklas- ser Kloetinge heeft een oefenduel gepland met Terneuzen. De wed strijd tegen de nieuwe ploeg van trainer Diederik Hiensch - hij is volgend seizoen werkzaam bij de Zeeuws-Vlaamse zondagclub - be gint zaterdagmiddag om 14.30 uur in Terneuzen. Diederik Hiensch volgt in Ter neuzen de stoppende Ardian Lekaj op. Vier prijswinnaars in gezin Van Anrooy waalwijk - Na deelname aan de veldduatlon van Waalwijk kan de prijzenkast van de familie Van An rooy uit Kapelle aangevuld wor den met drie maal goud en één maal zilver. Moeder Mariëtta won bij de vrouwen, de dochters Shirin en Lindy pakten het goud in hun jeugdcategorie en zoon Franklin was goed voor zilver. Robin Botman uit Middelburg werd tweede bij de H18. Tolhoek ook sterk in veldduatlon in België HEUSDEN-ZOLDER - Na zijn sterke optreden in de veldduatlon van Et- ten Leur heeft ex-profwielrenner Patrick Tolhoek uit Yerseke de smaak op deze discipline te pak ken. In het Belgische Heusden-Zol- der passeerde hij als tweede over all (als eerste master) de meet. Zijn tijd na 3 kilometer lopen en 24 kilometer fietsen was 1.10.51. los den Hollander uit Goes finish te bij de masters als twaalfde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80