in zaak 1 in zaak Marlies sterft voor camera Extreem lawinegevaar Alpen door sneeuwval VS hebben nieuwe fraudezaak Kansrijke tijden? Dé tijd om aan beleggen te denken. Fortis Bank Nederland Beheerd Fonds- beleggen PZC Woensdag 18 februari 2009 7 boos over stijgende prijzen. De inter nationale luchthaven werd gisteren uit veiligheidsoverwegingen geslo ten. Een algemene staking verlamt van de Kouwe (24) doelbewust. Hij wachtte haar op vlak bij haar appartement, trok haar van de fiets en sloeg haar met het hoofd tegen het wegdek. Hij sleurde haar op zijn scooter en reed midden in de nacht naar een afgelegen plek. Daar verkrachtte hij haar en wurg de hij de studente met blote han den. Haar lichaam stak hij in brand. De stoffelijke resten waren zo verbrand dat het Nederlands Fo rensisch Instituut geen definitieve doodsoorzaak heeft kunnen vast stellen. het uit te zenden. Goody deed mee aan het programma in India om haar reputatie te verbeteren, nadat ze in 2007 racistische opmer kingen had gemaakt tegen de Bollywood-actrice Shilpa Shetty. Jade Goody is echter voor veel Brit ten een symbool voor succes. Zij liet zien dat ook kansarme Britten rijk en beroemd kunnen worden. Goody komt uit het zuiden van Londen en heeft een nare jeugd ge had. Haar beide ouders waren aan drugs verslaafd en haar vader over leed op 42-jarige leeftijd aan een overdosis. Voor haar kinderen wil ze een betere toekomst. Daarom wil Goody voor haar dood zo veel mogelijk geld verdienen door in de publiciteit te treden. Dat wordt niet door iedereen ge waardeerd. Jade Goody krijgt te veel aandacht, vinden sommigen. Er bestaat zelfs een website waar bezoekers de precieze datum van haar dood kunnen voorspellen. De winnaar krijgt een iPhone. sinds 20 januari het openbare leven. Veel werknemers kwamen niet meer opdagen. foto Matthieu de Martignac/EPA De ochtendzitting van de gerucht makende zaak verloopt emotio-- neel. Haar ouders staan oog in oog met de man die heeft bekend hun dochter te hebben gedood. Zij zit ten op vijf meter van de in kaki ge vangeniskleding gestoken 27-jarige verdachte. Moeder Lily Wadmers buigt zich af en toe naar voren als om de woorden van de verdachte beter in zich op te nemen, ze huilt wan neer de man vertelt hoe hij zijn handen om de keel van haar doch ter legde en haar wurgde. washington - De Amerikaanse toezichthouder op de financiële markten (SEC) is op een nieuwe omvangrijke fraudezaak gestuit. Na Bernie Madoff heeft ook een Texaanse investeerder beleggers mogelijk voor miljarden heeft op gelicht. De SEC deed gisteren een inval bij het hoofdkwartier van Ro bert Stanford in de Texaanse stad Houston. De toezichthouder richt zich op een investeringsfonds van acht miljard dollar. Stanford zou valse beloften hebben gedaan en historische rendementen hebben gefabriceerd. In december werd bekend dat Ber nie Madoff beleggers mogelijk voor vijftig miljard dollar heeft op gelicht. Bij deze zogenoemde Pon- zi-fraude betaalde Madoff bestaan de beleggers uit met de inleg van nieuwe beleggers. Britse advocaat van Berlusconi veroordeeld rome - De advocaat van de Itali aanse premier Silvio Berlusconi, de Brit David Mills, is gisteren ver oordeeld tot een celstraf van 4,5 jaar wegens corruptie. In 1997 nam hij 600.000 dollar aan steekpennin gen van Berlusconi aan als zwijg geld. Mills werd ervan beschuldigd geld te hebben ontvangen in ruil voor het plegen van meineed in corruptiezaken tegen Berlusconi in de jaren negentig. Dodental in Australië stijgt tot tweehonderd Melbourne - Het aantal doden als gevolg van de branden in het zui den van Australië is gisteren de tweehonderd gepasseerd. Door de branden zijn 1800 woningen ver woest, dorpen van de kaart ge veegd en 7500 mensen ontheemd. Eén vermoedelijke brandstichter is aangehouden. Hij wordt omwille van zijn persoonlijke veiligheid in preventieve hechtenis gehouden. Japanse minister van financiën stapt op tokyo - De lapanse minister van financiën Shoichi Nakagawa is gis teren toch opgestapt. Premier Taro Aso had hem maandag nog ge vraagd aan te blijven. Nakagawa gaf vorige week schijnbaar dron ken een persconferentie na een vergadering van de G-7 in Rome. Hij ontkende dat hij dronken was maar zei last te hebben van jetlag en medicijnen tegen verkoudheid. EU-Hof: proefvelden gengewassen openbaar luxemburg - De plaats van veld proeven met genetisch aangepaste gewassen mag niet geheim blijven. Het Europees Hof van Justitie heeft dat gisteren bepaald. De Franse en Nederlandse over heid hadden het hof gewaar schuwd dat een plaatsaanduiding ertoe kan leiden dat actievoerders de gewassen vernielen. Het Hof vindt dat de EU-richtlijn geen ruimte laat voor een uitzondering. innsbrück - De Oostenrijkse auto riteiten hebben gisteren voor groot lawinegevaar in de Alpen ge waarschuwd. Door hevige sneeuw val is de kans op lawines in de ook bij Nederlandse wintersporters po pulaire westelijke en noordelijke berggebieden aanzienlijk toegeno men. Meteorologen voorspelden giste ren tot een halve meter nieuwe sneeuw in een deel van de Alpen. Wintersporters wordt dringend aangeraden beveiligde skipistes niet te verlaten. Vooral boven de 1400 meter is het gevaar bijzonder groot. De afgelo pen dagen kwamen al zeker vijf skiërs door lawines in de Alpen om het leven. Het heersende lawinegevaar door zware sneeuwval in de Alpen is 'zeer ongebruikelijk', zegt Rolf Westerhof van het Snow Safety Center, kenniscentrum voor off piste skiën en snowboarden. Wes terhof raadt wintersporters aan al leen de pistes te betreden die open zijn en die geen waarschuwings borden hebben. Voor veel onder Nederlanders po pulaire skigebieden als Salzburger- land, het noordelijke deel van Ti- rol, Steiermark en de Beierse Al pen in Duitsland geldt 'lawinege vaar 4', oftewel de op één na hoog ste categorie. „Dat betekent dat de kans op lawines groot is", zegt Westerhof „Lawines hebben dan een vrij grote bereikbaarheid waar door ze spontaan op andere pistes terecht kunnen komen, ook op pis tes die op het eerste gezicht veilig en goed geprepareerd lijken." Gladheid door verse sneeuwval heeft in grote delen van Duitsland en Zwitserland tot honderden ver keersongelukken geleid. In Duits land vielen twee doden en tiental len gewonden. In Zwitserland raakten enkele mensen gewond en was er verder vooral blikschade. Jade Goody foto GPD De economie is drastisch veranderd. Vindt u dit ook kansrijke tijden? Dan is dit dé tijd om aan beieggen te denken. Ervaar het gemak van Beheerd Fondsbeleggen en profiteer van koersontwikkelingen. Beleggingsspecialisten beheren actief uw portefeuille- en u ontvangt elk kwartaal een rapportage. Wilt u meer informatie en een passend persoonlijk advies? Ga naar fortisbank.nl of bel 0900 - 8179 (lokaal tarief). Fortis Bank (Nederland) N.V. is als beleggingsonderneming geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7