PZC 31 Het lijstje van Martin Jol is compleet Bouaouzan wordt weer weggestuurd door Been Allerlaagste prijsgarantie... 32 en 33 33 Rondreis Rome - Sorrento Vlissingen haalt in bekertoernooi uit naar Wernhout: 8-0 EK-ganger Van Dam is stapje dichter bij topdriebanders Woensdag 18 februari 2009 Tip? sport@pzc.nl Trainer van HSV maakt zich op voor Uefa Cupduel met NEC. door Danny van den Broek hamburg - In de schaduw van de HSH Nordbank Arena, de thuisha ven van HSV, leidt Martin Jol (53) de training met de handen op de rug. De Nederlander oogt ontspan nen. Legt met brede armgebaren uit aan zijn spelers hoe de volgen de oefening in elkaar steekt en daar gaan de handen weer in de ruststand. Terwijl aan de overkant van het veld landgenoot Ricardo Moniz luidkeels en met korte sprintjes een deel van de selectie onder werpt aan oefeningen die ooit be dacht zijn door Wiel Coerver, wan delt lol tussen de spelers door. Ook in Hamburg draagt hij een petje. De klep hangt diep over zijn ogen, maar de coach ontgaat niets. Na de wekelijkse persconferentie zit Jol er rustig bij. Hoewel hij als trainer debuteert in de Bundesliga, heeft de man uit Scheveningen alle vragen in perfect Duits beant woord. „De familie Jol heeft een binding met Duitsland", verklaart hij even later. „Mijn broer was le raar Duits. Hij is getrouwd geweest met een Duitse. Mijn zusje woont in Duitsland. En ik deed dezelfde studie als mijn broer. MO Duits. Maar omdat ik op mijn 21e naar Bayern München ging, heb ik die studie niet afgemaakt." Slechts één seizoen (1978-1979) duurde zijn avontuur als profvoet baller in Duitsland, maar dertig jaar later is hij terug. Nu als coach. Niet om iets recht te zetten, wel om een lijstje compleet te maken. „Als voetballer heb ik in Neder land, Duitsland en Engeland ge speeld. Dat lukt me nu ook als trai ner. Dat heeft nog niemand in Ne derland bereikt." Tottenham Hotspur, HSV. Je zou bijna vergeten dat hij de meeste ja ren als trainer sleet bij het nietige RKC. Jol was net ontslagen bij Ro- da IC, toen hij in 1998 een contract tekende in Waalwijk. „Dat was in de Duitse competitie, nu als trainer van Hamburger SV. foto Broer van de Boom Martin Jol is er trots op terug te zijn niet de planning", bekent Jol, „maar de mensen van RKC waren vasthoudend. En ze deden alles om me het naar de zin te maken. Binnen een dag hadden ze een En gelse cottage voor me geregeld en zolang de auto van de club er nog niet was, mocht ik de Jaguar van de voorzitter hebben." Zes jaar bleef lol bij RKC. „Er was al snel een bepaalde chemie tussen de spelersgroep en mij. Bijna elk seizoen deden we mee om Euro pees voetbal." In zijn laatste jaar sprak Jol met NEC. „Henk van Delft, de voorzit ter is bij me geweest. Ik heb naar HSV-trainer Martin Jol: 'NEG wordt voor ons nog lastig genoeg' hun voorstellen geluisterd. Uit be leefdheid. Want eerlijk gezegd had ik andere pijlen op mijn boog." Dat bleek. Jol werd assistent-trai ner bij Tottenham Hotspur, maar toen de Fransman Jacques Santini al na dertien wedstrijden vertrok, nam de Nederlander het stokje over. „Toen ik begon, stonden we zestiende. In mijn tweede jaar wer den we vijfde met 65 punten. In het derde jaar weer vijfde. Zonder Edgar Davids! In het bestuur zaten veel zakenmensen. 'Als je vijfde wordt, is vierde ook mogelijk', von den ze. Ze wilden per se de Cham pions League halen. Vergaten even dat Manchester United, Chelsea, Arsenal en Liverpool op de eerste vier plekken stonden." Op 25 oktober 2007 viel het doek voor de Nederlander. „We hadden drie keer verloren, vijf keer gelijk gespeeld en een keer gewonnen. Na mijn vertrek keerde Tottenham nooit meer terug in het linkerrij tje." Jol vertrok voor een lange vakantie naar Brazilië. „PSV wilde me heb ben. Moest ik wel direct beginnen. Maar ik had drieëneenhalf jaar elke drie dagen een wedstrijd gehad. Het was even genoeg. Na Brazilië zijn we ook nog gaan skiën. Voor het eerst in tien jaar!" En nu is hij dan begonnen bij HSV. „Net als RKC heeft de club er alles aan gedaan om het mij naar de zin te maken", zegt Jol, die voor het geld zijn trainingspak niet meer had hoeven aan te trekken. De Scheveninger bezit veertien panden in Den Haag en heeft nog een huis in Spanje en in Londen. „Maar dit jaar blijven we met de kerst in Hamburg. Dat is net zo ge zellig als Londen." Een paar weken geleden was hij nog in Nijmegen bij de wedstrijd tussen NEC en ADO Den Haag. „Ze zijn heel goed in de omschake ling. En dan die akker. Wat een veld! Maar zij zijn het gewend. NEC wordt voor ons nog lastig ge noeg", voorspelt Jol, die de komen de tegenstander in het Uefa Cup toernooi vorig jaar trof op de lucht haven in Boekarest. „Speelden we allebei tegen een Roemeense club. Ik moest eerst goed kijken. Wat moet de nationale ploeg van Cura sao nou hier, dacht ik eerst. Kwam door die naam op de trainingspak ken en de donkere jongens die ik zag. Maar toen liep ik Mario tegen het lijf Ik heb vroeger nog tegen hem gespeeld. Vond hem toen al een leuk ventje." Direct houdt hij twee handen be zwerend omhoog. „Dat was toen, hè. Ik vind Mario nog steeds een leuke gozer, maar hij is ook een vol wassen trainer. Eentje die dicht bij zichzelf is gebleven. Hij heeft wel wat van mij weg. Ik vind hem niet nagemaakt." nijmegen - NEC-trainer Mario Been heeft Rachid Bouaouzan gis teren weggestuurd van de training. Volgens de toekomstige coach van Feyenoord maakte de aanvaller een ongemotiveerde indruk. Been noemde de slechte inzet van de voormalige Spartaan onaccepta bel, een dag voor de thuiswed strijd tegen Hamburger SV in de derde ronde van de Uefa Cup. Het is de tweede keer dit seizoen dat Bouaouzan door Been uit zijn selectie is verwijderd. Eerder ge beurde dat in de voorbereiding op de Europese wedstrijd tegen Dina- mo Boekarest uit Roemenië. „Niemand is groter dan het team", verklaarde Been zijn aanvaring met de spits. Bouaouzan werd zon dag in de thuiswedstrijd tegen SC Heerenveen al voor rust naar de kant gehaald. De vleugelspeler liet zich na het duel niet meer in zien in de kleedkamer van de Nijmege- naren. Daar kreeg hij een boete voor. Volgens Been was gisteren al snel duidelijk dat Bouaouzan geïrri teerd was. „Tijdens de wedstrijdbe spreking heeft hij niet één seconde naar het bord gekeken", vertelde de coach. „En op de training maak te hij ook een zeer ongemotiveer de indruk. We hebben helaas weer te maken met een talentvolle spe ler die zijn eigen ego belangrijker vindt dan het elftal." complete 8-daagse rondreis Vertrek april t/m okt. Inclusief, vliegreis, taxen, transfers, rondreis per bus, Ned.sprekende reisieiding en 7 nachten in toeristenklasse hotels incl. ontbijt én diner. Zie stipreizen.nl/lti Zie stlprei: boek online of bel 020 - 66 22 222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79