Doek valt nu echt voor Budelpack Geen geld gehandicapten je mag er maar heel even in Inloopavond over het nieuwe Haestinge Weer arrestatie voor overval op pizzakoerier Gemeenten eisen goede bevallingszorg Veel bands willen spelen op Scheldepop B pzc Woensdag 18 februari 2009 23 Bergse holding failliet, curator verkoopt dochterondernemingen. bergen op zoom - Het doek is ge vallen voor de Budelpack-groep in Bergen op Zoom, internationaal producent van verzorgings- en rei nigingsmiddelen, De rechtbank in Breda heeft gisteren het faillisse ment verleend aan de overkoepe lende holding. Het hoofdkantoor in Bergen op Zoom is gesloten. Het bedrijf wordt opgeknipt en zo mogelijk in delen verkocht, aldus curator Mart Franken. Het bank roet betekent het ontslag voor de 21 personeelsleden op het hoofd kantoor en drie werknemers van een technische dochteronderne ming in Bergen op Zoom. Franken heeft geprobeerd een koper te vin den voor de gehele Budel pack-groep, zodat het internationa le bedrijf zou kunnen doorstarten. „Maar dat is niet gelukt. Door de kredietcrisis financieren banken overnames niet meer. We moeten het dus hebben van bedrijven die het geld op de plank hebben lig gen." De curator is druk in onder handeling met een gegadigde voor de verkoop van de Budelpack-vesti- ging in Roosendaal. Bij deze produ cent van wasverzachters werken 75 mensen. Vorige week slaagde Franken er al in de fabriek van Budelpack bij Frankfurt te verkopen. Voor de ver koop van twee dochterbedrijven in Marseille en Portugal is hij 'in verregaande onderhandeling met een kandidaat'. Twee andere Budel- pack-vestigingen in Frankrijk en Duitsland en een fabriek in Enge land verkeren inmiddels in sur séance van betaling. „Ze draaien door en worden misschien ook verkocht", schetst Franken de peni bele situatie. Al met al houdt de ooit vermaarde Budelpack-groep (veertienhonderd werknemers) op te bestaan. De (kandidaat)kopers van de bedrijfsonderdelen zijn vol gens Franken 'concurrenten en in één geval het lokale management aangevuld met een investeerder'. rav De Budelpack-groep houdt op te bestaan. Het bedrijf is failliet en de curator probeert de (interna tionale) dochterondernemingen te verkopen. Budelpack kwam in de problemen na de overname in 2007 van de grote Britse cosmeticaproducent COSi. Deze 'aanwinst' bleek zwaar verliesgevend te zijn, evenals twee Spaanse dochterbedrijven. Ze gin gen failliet. De totale schuldenlast van de Budelpack-groep bedraagt ruim twintig miljoen euro. In Poortvliet zit ook nog een ver pakkingsbedrijf, dat onder de naam Budelpack opereert. Deze onderneming heeft echter hele maal niets meer te maken met de Budelpack-groep, die nu in de pro blemen zit. SCHERPENISSE - Over vijf weken is het zover, dan en een informatiepunt aan de kant^van de Gat- Staatsbosbeheer. „Want de Scherpenissepolder is zijn de recreatieve voorzieningen ir\ de Scherpe- weg en de Westkerkseweg. In de zomer gaat een van de vogels. De mens heeft daar wel iets, maar nissepolder op Tholen klaar. Een uitkijkpunt bij korte wandelroute open bij Schelphoek. „Je mag niet veel te zoeken. Vanaf de dijk heb je het bes- Schelphoek, een vogelkijkhut aan de Platteweg er maar even in", zegt boswachter Dirk Fluijt van te uitzicht." foto Thom van Amsterdam sint-maartensdijk - De gemeente Tholen houdt morgen een inloop avond over de nieuwbouw van sport- en gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk. Tussen 19.30 en 21.00 uur kan ie dereen binnenlopen in het huidi ge Haestinge om schetsen van de nieuwbouw te bekijken. Behalve de gemeente zijn ook de architect en de aannemer aanwezig om vra gen te beantwoorden. Het is de be doeling dat de bouw van het ge meenschapscentrum later dit jaar begint. Cordeel Nederland BV uit Zwijndrecht gaat het bouwen. terneuzen - De politie heeft: een tweede verdachte aangehouden voor de overval op een pizzakoe rier op vrijdagavond 12 december in Axel. Het gaat om een 21-jarige vrouw uit Terneuzen, die wordt verdacht van medeplichtigheid. Toen de piz zakoerier op de Kanaalkade een be stelling wilde afleveren werd hij besprongen door twee personen met bivakmutsen. Vorige week werd een 20-jarige Terneuzenaar opgepakt op verden king van betrokkenheid bij de overval. vlissingen - De directie van de Oosterscheldeziekenhuizen in Goes moet duidelijk maken welke maatregelen en actie zij onder neemt om een goede zorg rondom bevallingen te garanderen. Dit schrijft burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen mede na mens de colleges van B en W van Veere en Middelburg. De drie Wal- cherse gemeenten vragen aan de 1 directie te garanderen dat geen on omkeerbare maatregelen genomen worden zolang er nog geen defini tief besluit is over de ziekenhuis zorg boven de Westerschelde. Aanleiding voor de brief is een be valling op de snelweg van een Wal- cherse, begin januari. Er is geen budget om gebouwen en site beter toegankelijk te maken. door Rob Paardekam tholen - Niet alle openbare gebou wen in de gemeente Tholen zijn goed toegankelijk voor gehandicap ten. Toch lijkt het college niet van plan daar op korte termijn veran dering in te brengen. De Christen- Unie, die schriftelijke vragen over de kwestie had gesteld, vindt dat jammer. De partij overweegt bin nenkort met een voorstel te ko men om wél geld uit te trekken. Burgemeester en wethouders ge ven toe dat de toegankelijkheid voor gehandicapten beter kan in twee van de grootste gemeen schapscentra in de gemeente. Het gaat om Meulvliet in Tholen en De Wellevaete in Sint-Annaland. Beide gebouwen beschikken niet over automatisch te openen deu ren. Het zou een hoop geld kosten om ze te laten installeren. Daarom zijn er geen plannen om dat te doen, zo laat het college weten. Fractievoorzitter Bram van de San- de van de Christenunie laat in een reactie weten het toch wel erg be langrijk te vinden dat beide gebou wen beter toegankelijk worden. Het is volgens hem niet uitgesta ld De CU wil graag dat de gemeen- te enkele gebouwen en de websi te beter toegankelijk maakt voor gehandicapten. Volgens het colle ge is daar geen geld voor. ten dat zijn partij binnenkort met een voorstel aan de raad komt om daar toch wat geld voor uit te trek ken. „Maar voor het zover is, moet ik dat nog eens bespreken in de fractie", zegt hij. „Ook wil ik van het gehandicaptenplatform in on ze gemeente horen hoe ze over de ze kwestie denken." Het college laat weten dat er ook geen budget is om de website be ter toegankelijk te maken voor vi sueel gehandicapten. Het is moge lijk om alle teksten op de site uit te laten spreken door een zogehe ten voicecomputer. „Wij hebben de prijs opgevraagd", schrijft het college. „Dit kost tweeduizend eu ro per jaar. Binnen het huidige budget is er gewoon geen ruimte om dit soort zaken op te pakken." terneuzen - Ruim honderdtwin- tig bands uit heel Nederland wil len spelen op het festival Schelde pop in Terneuzen. De organisatie heeft daaruit zestien talentvolle bands en artiesten geselecteerd die tijdens twee voorrondes strijden om een podiumplaats. Er blijven er acht over. De eerste voorronde is op zaterdag 28 februari in Snowbase in Terneu zen. Een zevenkoppige jury met elk een verschillende achtergrond in de Zeeuwse muziekwereld be oordeelt de bands en selecteert er vier. Tijdens de voorrondes wor den toegangskaarten voor Schelde pop op 11 en 12 juli verkocht tegen gereduceerd tarief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77