prachtige eindcijfers Robbie de Moor wil zelf weer in de goal staan Van Dam is stapje dichter bij toppers ndernemer |||mstel Gold Race jbnder Rebellin n Di Luca Z pzc Woensdag 18 februari 2009 33 naar 1-10 en was de titel binnen. Doelpunten Tènce/Zaman: Davy Ker- stens (3x). InternetPlan/Tempo-Team: Ali Eryürük (4x), Michaël Peters (3x), Jarmo Giling (2x), Veli Eryürük (2x) en Daryl Rawidjan. Amstelhoekje/Bakker-Wentzler Pauwels 12-0 (4-0): Het duurde even voordat er gescoord werd. Maar toen de thuisploeg eenmaal op stoom was, regende het goals. Vooral via goed samenspel maakte de thuisploeg een aantal fraaie doelpunten. Doelpunten Amstelhoekje/Bakker: Bart Rijckaert (7x), Robin Cornelissen (3x), Danny Aarnoutse en Niek de Me ijer. Stuntmarkt-Bogaert/Pro Sport 2-16 (0-7): De uitslag gaf een iet wat vertekend beeld. Het was met name de goed acterende doelman Vincent Martens die Stuntmarkt van een aantal treffers afhield. Toen Bogaert/Pro Sport eenmaal op voorsprong kwam counterde het naar een monsterscore. Doel man Martens nam ook nog even de laatste treffer voor zijn reke ning. Doelpunten Stuntmarkt: Christoph de Clippeleir en Bastiaan Anné. Bo gaert/Pro Sport: Davy van Puijvelde (6x), Jan de Visser (4x), Thomas de Deckere (4x), Peter de Bot en Vincent Martens. Max Korting/Pro Sport-De Tuk ker 4-9 (0-5): De Tukker heerste in de eerste helft op alle fronten en liep uit naar een ogenschijnlijk beslissende voorsprong. In de tweede helft speelde het echter te tam en kon Max Korting/Pro Sport zowaar nog terug in de wed strijd komen. Pas bij de stand 4-6 schakelde De Tukker een versnel ling hoger en scoorde het in het laatste kwartier nog drie keer. Doelpunten Max Korting/Pro Sport: Wim Steijns (2x) en Michel Nieuwelink (2x). De Tukker: Jordy Seghers (2x), Jurgen Naeye (2x), Gert-Jan Vael (2x), Bas Boerman, Bas van Waes en Tom de Smet. BBB gg|§ i M i 1 foto Camile Schelstraete Keeper voelt zich thuis in Hoek, maar gaat op zoek naar nieuwe club. door Frits Bakker hoek - De onverwachte invalbeurt deed hem zichtbaar goed. Robbie de Moor stond zaterdag eindelijk weer eens in de goal bij Hoek, om dat Joan van Belzen een week ziek was geweest. Höe lang het geleden was in een competitiewedstrijd? „Mijn wedstrijdschoenen zaten on der de schimmei, zo lang al." Robbie de Moor is de tweede man bij Hoek, achter de bijna ongenaak bare Joan van Belzen. Daar heeft hij vrede mee, omdat hij overtuigd is van de klasse van de eerste keeper. Maar hij is ook wel zo am bitieus dat het niet te lang meer moet duren dat hij zelf niet meer in de goal staat. „Ik vind Hoek een prima club, heb het ook goed naar mijn zin, maar ik wil zelf weer spelen. Het is ook voor een keeper niet goed om zo lang aan de kant te staan." Met scherp blijven, hard trainen en leven voor zijn sport heeft Rob bie de Moor geen moeite. „Ik zorg altijd dat ik er sta als het nodig is, Doors' Westhr stricht - De oud-winnaars ïilo Di Luca (LPR Brakes) en 'ide Rebellin (Serramenti PVC GeWu'giovanni) komen op zondag april niet aan de start van de op -nastel'Gold Race. De ploegen van .eide Italiaanse renners kregen GOgeen wildcard voor de wielerklas- fpsieker. 'i' De Zwitserse ploeg Cervélo Test- team, van ploegleider Jean-Paul van Poppel, en de Belgische forma tie Landbouwkrediet-Colnago kre gen de laatste twee wildcards. Eerder hadden Skil Shimano, Va- cansoleil en Topsport Vlaanderen al startrecht gekregen. De achttien teams uit de ProTour zijn automa tisch toegelaten. uit TENNIS Memphis. Vrouwen. Tweede ronde: Krajicek (Ned) - Barrois (Dui) 6-3 3-6 7-6 (0). Marseille. Mannen. Eerste ronde: Bolelli (Ita) - Bloomfield (GBr) 7-6 (5) 7-6 (1), Seppi (Ita) - Janowicz (Pol) 7-6 (5) 3-6 7-6 (3), Benneteau (Fra) - Santoro (Fra) 4-6 6-4 6-2. Dubai. Vrouwen. Tweede ronde: Kanepi (Est/16) - Mirza (Ina) 7-5 6-2, Hantuchova (Slw) - Morita (Jap) - 7-6 (1) 6-2, Serena Williams (VSt/1) - Errani (Ita) 4-6 6-2 6-0. Hoek. TenJB Braakman Open. HE5: B. Ysebae- rt-A. Riemens 7-6. DD3: M. Fraanje/R. Fraan- je-L. Tazelaar/B. de Waele 8-6. DD6: N. van der Hooft/P. Vantricht-A. Meerman/M. Meer man 6-5, L. Eijke/M. van der Schelling-C. Lauwers/A. de Pundert 7-3. DD7: A. van Leeuwen/C. Mertens-Y. Bakker/I. Vantricht 8-6. GD5: L. Roeland/N. Samijn-I. Agten/A. Pie- ters 5-4. GD7: M. Bastiaansen/W. Schelstrae- te-M. Kooyman/C. Overbeeke 10-5, S. de Smet/D. Dobbelaar-R. Matthijs/H. van den He mel 9-8. WIELRENNEN Cordoba. Ruta del Sol. Tweede etappe, Vegas del Genil Cordoba: dat mijn conditie goed is. Dat was zaterdag ook zo, toen ik te horen kreeg dat ik tegen Ajax moest kee pen. De trainer kan altijd op me re kenen, dat weet hij. En ik zal het jaar goed afmaken, maar daarna wil ik naar een club waar ik wel kan spelen." Hij heeft inmiddels een gesprek ge had bij Hoek waarin de situatie is bekeken. „Zij snappen ook dat er voor mij niet veel kansen meer ko men bij Hoek en dat ik naar een nieuwe club op zoek ga." De 23-jarige Belg uit Vlierzele, die zijn carrière begon bij Eendracht Aalst, kan niemand iets verwijten. „Joan had vorig jaar zo'n sterk sei zoen dat er veel clubs belangstel ling voor hem hadden." En Hoek draait dit jaar onder Ga by Demanet zo goed dat er ook weinig reden is om te wisselen in het elftal. „We maken een prachtig seizoen door tot nu toe", stelde hij zaterdag na het 2-2-gelijkspel tegen Ajax vast. Robbie de Moor is ais keeper bij Hoek op het tweede plan geraakt. Hij is reserve achter Joan van Belzen en gaat op zoek naar een nieuwe club. Sasse biljarter (18) is niet helemaal tevreden over optreden op EK. door Peter Snelders KREFELD - Op het EK driebanden in het Duitse Krefeld strandde Jens van Dam in de kwartfinale te gen Glenn Hofman. Verliezen van de latere kampioen is. geen schan de, maar toch baalde de Sassenaar van de nederlaag. „Omdat ik weet dat ik beter kan", zegt Van Dam. „Maar in de partij tegen Hofman lukte het gewoon niet." Hij kijkt daardoor niet helemaal te vreden terug op het EK. In de pou lewedstrijden speelde hij naar be horen, maar in het duel om een plaats bij de laatste vier kwam hij niet in zijn ritme. Van Dam: „Mis schien was het stress. Vooral de eerste set was slecht, die verloor ik kansloos. Daarna won ik de twee de set, maar in de derde speelde ik weer ver onder mijn niveau." In de weken voor het EK was er lange tijd twijfel geweest. Toen lens van Dam onlangs tweede werd op het NK slaakte hij een zucht van verlichting. Van mensen 'Als je in de kwartfinale staat wil je meer. Ook al heet je tegenstander Glenn Hofman' van de biljartbond kreeg hij te ho ren dat die tweede plaats recht gaf op deelname aan het EK. Dat werd later teruggedraaid, omdat nota bene een Egyptische biljarter - in een Europse titelstrijd - de voorkeur kreeg. Doordat de Egyp tenaar zich later moest afmelden, kwam Van Dam alsnog in beeld. „Het was een flinke tik toen ze me vertelden dat ik niet mocht. Ik had de moed al opgegeven, maar een dag of vijf voordat het begon kreeg ik te horen dat ik toch mee mocht." Opgetogen door die gunstige wen ding reisde hij met het Nederlands team af naar Krefeld. Uitgerekend Jens van Dam op zijn achttiende verjaardag maakte Van Dam zijn driebanden- debuut op Europees niveau. Hij gaf die mijlpaal een feestelijk tintje door zijn openingspartij tegen de Fransman Léo Dubernet als win naar af te sluiten. Een dag later ver loor hij nipt (14-15 in de derde set) van Tolhagai Kiraz uit Turkije. Toch stelde Jens van Dam zijn plaats in de kwartfinales nog veilig door met 2-0 van Markus Schuster uit Oostenrijk te winnen. In die twee sets was hij goed op dreef en liet de Zeeuws-Vlaming een moyenne van bijna één noteren. Als nummer twee in de poule stroomde hij door naar de kwartfi nales. „Vooraf was dat mijrudoel", blikt hij terug. „Maar als je dan eenmaal in de kwartfinale staat wil je meer. Ook al heet je tegen stander Glenn Hofman. Ik geef toe: normaal gezien is hij op dit moment te sterk voor mij. En ik speelde ook nog eens ver onder mijn kunnen. Toch heb ik niet de indruk dat de kloof tussen mij en de absolute top bij de jeugd groter is geworden. Voor mezelf heb ik het gevoel dat ik zelfs weer een beetje dichterbij ben gekomen. Ik studeer nu in Breda en kan daar door niet zoveel trainen als de top pers. Toch ga ik met stappen voor uit." 1. Steegmans (Bel) 164,2 km in 3.55.15, 2. Na- politano (Ita), 3. Stroetinga (Ned), 4. Bozic (Slv), 5. Roelandts (Bel), 6. Veelers (Ned)' 14. Posthuma, 19. Langeveld, 23. Tankink, 25. Löwik, 28. De Kort, 35. Tjallingii, 44. Curvers, 47. Mouris, 72. Knaven, 75. Goesinnen, 80. Dekker. Algemeen klassement: 1. Posthuma 8.35.32, 2. Tondo (Spa) 0.02, 3. Roelandts 0.04, 4, Ve- lits (Slw) 0.05, 5. Lastras (Spa) 0.07, 6. Pozzato (Ita) 0.08' 7. Mouris, 9. Tankink 0.13, 11. Kna ven, 15. Tjallingii 0.16, 29. De Kort 0.23, 31. Langeveld 0.25, 32. Goesinnen, 38. Veelers 0.30, 54. Löwik 0.41, 56. Curvers 0.43, 73, Dekker 1.25, 89. Stroetinga 16.08. Santa Cruz. Ronde van Californië. Tweede etappe, Sausalito - Santa Cruz: 1Pe terson (VSt) 186 km in 5.06.20, 2. Leipheimer (VSt), 3. Rogers (Aus) 0.21, 4. Horner (VSt), 5. Sevilla (Spa), 6. Seeldraeyers (Bel), 8. Gesink, 13. Armstrong (VSt), 30. Mollema 1.52, 45. Weening, 70. Engels 11.05, 106. Clement 17.10. Algemeen klassement: 1Leipheimer 9.23.02, 2. Rogers 0.24, 3. Zabriskie (VSt) 0.28, 4. Armstrong 0.30, 5. Horner 0.34, 6. Bra- jkovic (SLv) 0.38, 10. Gesink 0.39, 18. Molle ma 2.14, 37. Weening 6.13, 81. Engels 24.04, 95. Clement 29.58. Adverteren? Segmentteam "de Ondernemer" Tel. (076) 53122 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69