Geld voor aanpak verkeer Verbouwing is Cavelot beroert Cadzand z PZC Woensdag 18 februari 2009 21 Voorzieningen Dokweg, Singelweg, Buitenweg, Nieuwendijk, Eikenlaan. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In de gemeente Ter- neuzen kunnen toch een aantal maatregelen worden genomen om de verkeersveiligheid te verbete ren, waarvoor eerst geen geld was. Het gaat om een fietspad in de Ei kenlaan in Koewacht, de kruising Dokweg/Axelsestraat in Terneu- zen, de Singelweg, de Nieuwendijk en de Buitenweg/Nassaustraat in Axel en de calamiteitenroute voor Dow. Met deze projecten is een be drag van meer dan anderhalf mil joen euro gemoeid. Burgemeester en wethouders wil len de maatregelen deels bekosti gen uit het rekeningoverschot van vorig jaar en uit een reservepotje voor het Zwarte Gat. De Nieuw endijk in Axel wordt meegeno men in de Perspectievennota 2010-2013. Die weg wordt opnieuw ingericht naar aanleiding van klachten over te hard rijden en geluidsoverlast. De huidige bestrating maakt plaats voor een slingerende drie meter brede rijstrook met aan weerszij den fietsstroken. Op het trottoir worden parkeervakken aange bracht met boompjes ertussen. Ook de Singelweg wordt opnieuw ingericht vanwege klachten over te hard rijden en geluidsoverlast Op de kruising Dokweg/Axelse- straat zijn de afgelopen jaren veel ongevallen gebeurd. Zowel onder automobilisten als fietsers vallen slachtoffers. Er komt een verkeers regelinstallatie. Op de route Buitenweg/Nassau straat in Axel wordt te hard gere den. Het is de bedoeling om de route deels 30 kilometerzone te maken. Door gebruik te maken van een andere bestrating wordt een duidelijk verschil gemaakt met de rest van de route. De kruispun- f^j De gemeente Terneuzen heeft toch financiële dekking gevon den om een aantal verkeersveilig- heidsmaatregelen te kunnen rea liseren. ten worden gelijkwaardig. Omdat er ook bussen overheen moeten, zijn verkeersplateaus niet zo han dig. Er is gekozen voor het toepas sen van 'punaises', markeringen om de gelijkwaardigheid te verdui delijken. Tussen de parkeervakken komen bomen en er zijn drie ze brapaden ingetekend. Ter hoogte van de aansluiting met de nieuwe woonwijk Buitenweg krijgt de rij baan een vloeiender vorm, zodat de nogal scherpe bocht overzichte lijker wordt. In aansluiting op het fietspad dat de provincie heeft aangelegd tot aan de bebouwde kom van Koe wacht gaat de gemeente de fiets- structuur op de Eikenlaan binnen de bebouwde kom verbeteren. Ondernemers willen toestemming voor meer grootschaligheid. door René Hoonhorst CADZAND-DORP - IrfCadzand-Bad actieve ondernemers moeten kun nen uitbreiden als dat nodig is om hun nering rendabel te houden, vinden een aantal entrepreneurs in de badplaats. Ze poneerden hun wens tijdens het bezoek van burgemeester en wethouders aan het dorp. In het plan Cavelot verrijzen de komen de jaren 450 woningen. Dat zou den er aanvankelijk tweehonderd minder zijn, maar dan was het park volgens de ontwikkelaar eco nomisch niet haalbaar. Een plausi bele reden vond een onderneem ster. „Maar dan moeten zaken aan Boulevard de Wielingen, Duin plein en Duinhof ook die mogelijk heid krijgen als dat noodzakelijk is voor een rendabele exploitatie." Wethouder Maria le Roy -gaf haar weinig hoop. De plannen voor uit breiding van de bestaande winkel en horecacentra zijn al gemaakt en er zijn 'behoorlijke volumes' voor bedrijven beschikbaar, liet zij we ten. Inwoners van Cadzand-Dorp waren vooral bevreesd dat mensen die naar het nieuwe bungalow park moeten een sluiproute door het dorp zoeken. Maar Le Roy be loofde dat aan- en afrijdend ver keer via de Ringdijk-Noord en de Lange Strinkweg wordt geleid. Vrees dat die wegen de verkeers druk niet aankunnen als auto's ook niet via de Kievietenlaan en een coupure in de Noorddijk de nieuwe bungalowwijk kunnen bin nenrijden, is overbodig. De mobili teit naar een wijkje met 450 wo ningen is niet zo groot dat dat pro blemen oplevert, verzekerden des kundigen het dagelijks gemeente bestuur. De verzekering dat de Griekse zui len verdwijnen bij het opknappen van de boulevard luchtte een twee de-woningbezitster zeer op. e meeste comfortabele bedden zijn verstelbaar. Maar... er is er maar één zonder naad. Verkrotting stadhuisje dreigt als verzet tegen verbouwing voortduurt. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Net als de Heemkun dige Kring en GroenLinksraadslid Peter Clijsen is Ann Stuy, de uit baatster van Fotostudio Wim Sin- ke in Terneuzen, voorstander van het behoud van oude gebouwen. „Want ja", zegt ze, „in Terneuzen is in de loop der jaren al veel ka pot gemaakt." Dat nu juist de Ter- neuzense oudheidkundigen zich druk maken om het pand waarin zij haar nering drijft, doet haar toch wat pijn. „Ze zouden in dit ge val moeten weten waarover ze pra ten, want er zitten immers altijd meerdere kanten aan een zaak." De zaak van het oude Terneuzen- se stadhuisje is in wezen simpel. In 1982, toen het pand aan het ver krotten was, dienden Wim Sinke en zijn zakencompagnon Stuy zich bij de gemeente aan om in het pand een fotostudio en -win kel te beginnen. De gemeente was opgelucht dat het pand een be stemming kreeg en nog blijer toen het gebouw werd opgeknapt. Toen Sinke ettelijke jaren geleden uit de zaak stapte, ging de huur over op Stuy. Het pand bleef ech ter bezit van de gemeente, die - ook in verband met de onder houdskosten - bleef zoeken naar een koper. Die diende zich gerui me tijd geleden aan in de vorm van Vastgoedmakelaar Emmes uit Zwaagdijk. Deze wilde het pand wel overnemen onder voorwaar den dat hij er een moderne winkel van mocht maken. Aan het uiter lijk zou hij weinig veranderen, al leen de karakteristieke boogramen zouden verlaagd worden, zodat ze door klanten gebruikt kunnen worden als ingang. Emmes zou verder vooral inpan dig veel investeringen doen. En dat is nodig ook. Stuy zou de oudheidkundigen best wel eens een rondleiding willen geven door het pand dat in zijn huidige vorm dateert van 1862. Stucwerk springt van de muren af, de houten vloe ren zijn vermolmd, ramen lekken en de toren snakt naar een restau ratie. „Alleen het restaureren van de toren, zo heeft de gemeente be cijferd, zou vijftigduizend euro kos ten", zegt Stuy. „Als je dan weet dat Terneuzen slechts twee ton te spenderen heeft aan oude gebou wen, dan zou je eigenlijk blij moe ten zijn met het feit dat een ont wikkelaar van dit pand een winkel met klasse wil maken. De verbou wing is het enige alternatief', be nadrukt Stuy die haar laatste jaren ais ondernemer graag in het oude stadhuis wil volmaken. Een kandidaat-koper wil het oude Terneuzense stadhuis voor tonnen verbouwen zonder dat het karakter van het pand wordt aangetast. www.jenserieden.com Verkrijgbaar bij de volgende bedspeciaaizaken: Jensen Experience Store: Den Bosch T 073-6134530 Jensen Experience Shop in Shops: Axel Pot Interieur T 0115-562010 Eindhoven Schellen Slaapcomfort T 040-2441344 Tilburg Ditvoorst T 013-5422122 Wasraym -fZeelandia De Nieuwendijk in Axel is één van de doorgaande wegen waarvoor B en W van Terneuzen alsnog geld hebben gevonden. foto Peter Nicoiai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63