gezellig, gezond en sportief v Westerschelde geeft jubileumtocht sfeer De sprong 'Raad moet macht met schenkt aan t i n itti kinderboerderij inleveren bij B en W' PZC Woensdag 18 februari 2009 19 'Wedstrijdsporten of hardlopen is niet goed voor mijn knie. Maar van wandelen blijven spieren en gewrichten lekker soepel' 'Het samen uitzetten van tochten zorgt voor kameraadschap. En het geeft veel voldoening als mensen genieten van een leuke wandeldag' Bestuurslid Ko Verhelst van de Zeeuwse Wandelsport Bond stelt dat wandelen gezond, gezellig én goed koop is. Niet alleen voor oudjes, maar voor iedereen. door René Hoonhorst Nu hij dertig is, komt Ko Verhelst iets vaker leef tijdgenoten tegen tij dens stevige wandel tochten. Het afgelopen decennium was hij meestal één van de jongste wandelaars in tochten van de Zeeuwse Wandelsport Bond (ZWB)en andere organisaties. „Er gaan wel eens wat kinderen met hun ouders mee. Maar de meesten haken na de basisschool af. Vanaf vijftien, zestien jaar zie je ze helemaal niet meer", weet Ko. Dat was nou net de leeftijd dat hij zelf begon met lopen. Niet omdat hij opeens het wandellicht had ge zien, maar omdat de dokter hem aanraadde in beweging te blijven na een knie-operatie. „Een wed strijdsport of hardlopen, zou niet goed zijn voor mijn knie liet de arts me weten. Maar wandelen be last de gewrichten niet, terwijl de knie wel soepel in beweging blijft." Ko begon dus min of meer thera peutisch met wat avondvierdaag sen in de directe omgeving van De Knol, het buurtschap tussen Ter- neuzen en Hoek waar hij woont. Al snel begon hij er lol in te krijgen. Niet alleen in het lopen zelf, maar vooral in de contacten met andere wandelaars. „Je komt vaak dezelf de liefhebbers tegen en maakt hier en daar een praatje. Mensen nodi gen je uit om eens in Axel of Phi lippine mee te kuieren en van het een komt het ander. Voor je het weet, loop je in binnen- en buiten land allerlei leuke tochten." Het wandelaarsvirus kreeg Ko snel in de greep. Als 21-jarige stapte hij al in het bestuur van de Zeeuwse Wandelsport Bond. Hij houdt de ledenadministratie bij en zet als lid van de technische commissie zomer- en winterwandelingen uit. Sommige andere kinderen worden door hun ouders enthousiast ge maakt voor de wandelsport. Ko droeg het virus echter over op zijn vader Aldert. Die is nu niet alleen verknocht aan het lopen van toch ten, maar beheert ook het secreta riaat van de ZWB. De ledenadministratie moet ge- Het uitzicht over de Westerschelde en de bereikbaarheid maken Breskens ideale uitvalsbasis woon gebeuren, maar aan het uit zetten van aantrekkelijke tochten voor beginners en geoefende lo pers beleeft Ko lol. „Samen met een clubje van vijf of zes man een tocht uitzetten, is hartstikke leuk. En het geeft natuurlijk veel voldoe ning als tweehonderd wandelaars een leuke dag hebben." Het uitzet ten van tochten heet in wande laarsjargon uitpijlen. „Met pijlen geven we de route aan die mensen moeten lopen. Op de pijlen is ook te zien voor welke afstanden ze moeten worden gevolgd", legt Ver helst uit. Hij is druk bezig met de voorberei dingen voor de jubileumwandel tocht voor het 75-jarig bestaan van de Nederlandse Wandelsport Bond. De laatste wandeltocht van het winterseizoen is zaterdag 28 fe bruari en gewijd aan die verjaar dag. Ko verwacht zo'n vijfhonderd wandelaars, de helft uit Zeeland en de andere helft uit Vlaanderen en de rest van Neder land, aan de start. Die kunnen tij dens een groot deel van de wandeling gemeten van het uitzicht over de Wester schelde en na afloop op vertoon van hun inschrijfkaart gratis het visserijmuseum binnenstappen. Een cadeautje van de jarige NWB. Ook tijdens de huidige recessie is wandelen een sport, waar bijna ie dereen aan kan deelnemen, stelt Ko Verhelst. „Een dure outfit is niet nodig en ook de contributie en inschrijfgelden zijn uitermate schappelijk." foto Peter Nicolai De Zeeuwse Wandelsport Bond (ZWB) viert het 75-jarig bestaan van de overkoepelende Nederland se Wandelsport Bond met een ju bileumtocht vanuit Breskens. Voorgaande grotere tochten van de ZWB waren vaak op Schou- wen-Duiveland of Walcheren. Het gouden jubileum van de Zeeuwse bond wordt over twee jaar gevierd met een aantal wandelingen rond om het Kruiningse veerplein. Het was dan ook logisch dat de jubi leumtocht, tegelijk de laatste win- tertocht, in Zeeuws-Vlaanderen zou plaatsvinden, vindt Ko Ver helst van de technische commis sie. De keus viel op Breskens, om dat die plaats voor veel mensen van buiten het makkelijkst per openbaar vervoer is te bereiken. „Voor andere plaatsen in de regio moet je vaak op het busstation van Terneuzen nog eens overstap pen. Mensen uit heel Nederland kunnen nu met de trein naar Vlis- singen en komen met het voetveer direct in Breskens aan." Verhelst verwacht zo'n vijfhon derd deelnemers. Die kunnen za terdag 28 februari tussen 8.00 en 14.00 uur vertrekken vanuit ge bouw De Uitkomst om vijf, tien, vijftien, twintig of dertig kilome ter te wandelen. Alle routes lopen eerst naar Nummer Een en gaan vervolgens voor een groot deel over de dijken langs de Wester schelde. „Zeker voor degenen die niet uit Zeeland komen - de helft van de deelnemers, schat ik - is het fantastisch om te genieten van het weidse uitzicht over de Wester schelde", weet Verhelst. Het speldje van de ZWB en de jubileumsticker van de NWB liggen al klaar voor de deelnemers aan de jubileumtocht. foto Peter Nicolai Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 12-02-2009 blijkt, dat t.v.v. Stichting L'Escaut Woonservice, gevestigd te Vlissingen, aan BIDPERKAS SARAN geboren 06- 11-1963, zonder bekende woon-of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 07-04-2008. Bij dit exploot, waarvan B. Saran een afschrift kan krij gen op één van onderstaande adres sen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes terneuzen - De kinderboerderij in Terneuzen heeft de opbrengst van de kerstmarkt van Praktijkschool De Sprong gekregen. Het gaat om een bedrag van 1.260 euro. Vanuit de sectoren hout, techniek, groen en koken waren de leerlingen aan de slag gegaan om van alles te ma ken wat op de kerstmarkt ver kocht kon worden. In het kader van de maatschappelijke stage heb ben leerlingen in de voorbereidng, tijdens en ook na de kerstmarkt ge holpen. Zo konden ze zien dat het niet alleen maken en verkopen van spullen is, maar dat ook voor af alles geregeld moet worden en dat achteraf de spullen moeten worden opgeruimd. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Terneuzense ge meenteraad moet zijn bevoegdhe den in het kader van de Wet ruim telijke ordening niet meer aan het college van burgemeester en wet houders delegeren. Daarvoor pleit Cees Freeke (LCF). Het raadslid wijst zijn colle ga-raadsleden er in een schrijven op dat formele beslissingsbevoegd heden een belangrijke machtsbron vormen voor raadsleden om in vloed te kunnen uitoefenen. Aan leiding voor zijn reactie is het ver zoek van B en W om de aan de raad toegekende bevoegdheden op nieuw aan het college af te staan. In 2003 deed de raad dat ook al eens. Dat was in een volgens Freeke 'zwak' moment'. „Met als gevolg dat de gemeenteraad niet op eigen kracht meer de door B en W beoogde wijziging in het be stemmingsplan met betrekking tot de skihal kon tegenhouden. We hebben dus al een keer tolgeld be taald." Freeke vindt dat de raad zich nu niet opnieuw zijn macht moet la ten afnemen. Argumenten, van B en W als het 'bevorderen van de doelmatigheid, streven naar opti male dienstverlening, heldere be sluitvorming op het juiste niveau, een goede uitvoering van wettelij ke taken' zijn volgens Freeke 'drog redenen'. Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 12-02- 2009 blijkt, dat t.v.v. Nasrin Haidar, wonende te Sint Maartensdijk aan SARKAWT AHMAD KARIM zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echt scheiding van 03-02-2009 met aan zegging dat uiterlijk 13-05-2009 een verweerschrift kan worden ingediend door een advocaat bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde Sarkawt Ahmad Karim kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61