Zeeland Wandelen: goedkoop, Zon-project niet haalbaar Ondernemers wijzen deel parkeervisie af Jaap Stam m 1 8 I Woensdag 18 februari 2009 PZC Uitbreiding autovrije zone Oostburg slecht voor omzet winkeliers. door Frank van Cooten oostburg - Er is geen directe aan leiding van de Burchtstraat en Markt in Oostburg een autovrije zone te maken. Volgens de Vereni ging Ondernemend Oostburg (VOO) is dat slecht voor de omzet van de winkeliers omdat de klant nu eenmaal met de auto dicht bij de winkels wil komen. De vereniging maakt dat kenbaar in een reactie op de parkeervisie van het Sluise college. De VOO wijst ook een uitbreiding van het aantal betaalde parkeerplaatsen in het centrum af omdat er geen par keerproblemen zijn. De vereniging beschouwt deze maatregel alleen als een middel van de gemeente om extra geld in het laatje te krij gen. De beheersbaarheid dient door andere maatregelen te wor den bereikt. Zo is de vereniging be reid ondernemers te verzoeken de auto's van personeelsleden buiten het centrum te laten parkeren. Een uitbreiding in tijd voor het be taald parkeren op de Markt en Ledelplein/Burg. Erasmusstraat in de wintermaanden wordt volgens de vereniging niet onderbouwd met concrete argumenten. Er is dus geen enkele reden te beden ken dit in te voeren. De vereniging verwacht ook dat de maatregel om gederfde inkomsten van betaald parkeren bij evenementen op de organisatoren te verhalen uit de vi sie wordt geschrapt. Ondernemers hoesten nu al jaarlijks zestien mil le op aan evenementenbijdrage. Geen nachtmarkten op Veerplein Breskens breskens - Het college van burge meester en wethouders van de ge meente Sluis geeft geen toestem ming voor vier nachtmarkten in juli en augustus op het voormalige Veerplein in Breskens. De verkeers veiligheid is in het geding en het Spuiplein is de aangewezen plaats voor dergelijke activiteiten, is de ar gumentatie van het college. De provincie probeert van het Veer plein een attractiepark te maken. Servicepunt belasting CNV ook in Zeeland goes - In Goes is gisteren het eer ste Zeeuwse regionale Servicepunt van de CNV Belastingservice geo pend. Lede,maar ook niet-leden, kunnen er op afspraak terecht voor vragen over de belastingaan gifte en het invullen van formulie ren op gebied van inkomen, zorg, wonen, gezondheid en vervoer. Het Servicepunt zit in het gebouw van Klaverblad Zeeland en is be reikbaar via telefoon 030-7511001. Helleborusdagen op Ferdinandushof overslag - Kwekerij Ferdinandus hof aan de Rode Sluisweg bij Over slag houdt iedere zaterdag en zon dag in februari en het eerste week end van maart helleborusdagen. Er zijn dan verschillende soorten kerstrozen te zien, met de nadruk op helleborus orientalis hybride in diverse kleuren. Ook zijn er zeldza me dubbelbloemige variëteiten te zien. Open: zaterdag 10.00-17.00 uur, zondag 12.00-17.00 uur. ZEEUWSE HEI Aan het begin van het schooljaar is het de gewoonte van een lerares op een middelbare school in Goes leerlingen een naamlijst in te laten vullen. Ter controle neemt de do cente bij aanvang van elke les alle namen door. Het viel haar op dat één leerling nooit aanwezig was, een scholier genaamd 'Jaap Stam'. Toch leverde Jaap Stam op een goe- 'Tijdens wandelingen kom je met veel verschillende mensen in contact. Je vraagt elkaar mee te lopen in andere tochten en wordt gegrepen door het wandelvirus' Bigband Play-in Sluiskil met afsluitend concert sluiskil - De KNFM afdeling Zee land houdt samen met de Zeeuw se Muziekschool zondag 15 maart een Bigband Play-in onder leiding van Johan de Witte. De play-in staat open voor leerlingen van de Muziekschool en leden van mu ziekverenigingen. Van 16.00 tot 17.00 uur wordt in het Meulengat in Sluiskil een openbaar concert gegeven van de ingestudeerde wer ken. De toegang is gratis. Sasse Fotokring laat werk van leden zien sas van cent - De Sasse Fotokring maakt zich op voor de 45e fototen toonstelling. In cultureel centrum De Speye in Sas van Gent presente ren de leden in twee zalen werk dat ze het afgelopen jaar hebben gemaakt. Er is ook een doorlopen de beamerprojectie. De expositie is te zien vrijdag 6 maart van 17.00 tot 20.00 uur, zaterdag 7 maart van 13.00 tot 18.00 uur en zondag 8 maart van 10.00 tot 18.00 uur. Burgemeester Hulst draagt de macht over hulst - Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst draagt vrijdag 20 - en zaterdag 21 februari symbo lisch het bestuur van de gemeente over aan de carnalvalsprinsen. Tij dens carnaval in Hulst zwaaien acht prinsen en een prinses de scepter. De prinsen en prinses van de kernen uit voormalig Hontenis- se krijgen hun sleutel vrijdag 20 fe bruari, de leutvorsten uit Hulst een dag later. Tip? redactie@pzc.nl de dag een werkstuk in. Maar in de klas bleef hij weg. De lerares was het zat en stapte naar de con rector, tenens veiligheidscoördina tor. Hij legde haar uit wie Jaap Stam echt is, een voetballer. Terug in de klas bekende een leerling zijn naam op de lijst gezet te hebben. De lerares was perplex: „En zijn werkstuk was nog wel zo goed." PvdA'er zoekt steun bij CDA'er Van Nistelrooij in hoop op draagvlak. door Conny van Gremberghe terneuzen - Het plan van Pv- dA-bestuurder Jan Schuurman Hess om de zeewering in Oost- Zeeuws-Vlaanderen te voorzien van zonnecollectoren lijkt geen haalbare kaart te zijn. Ondanks de positieve ontvangst van het initia tief in Zeeuws-Vlaanderen - ge meenten, waterschap en individue le boeren toonden zich enthou siast - kreeg het plan bij de provin cie, Delta en de NV Economische Impuls weinig bijval. Schuurman Hess is uitermate teleurgesteld in de houding van economie-gedepu teerde Maarten Wiersma. „Van hem zou je juist toch mogen ver wachten dat hij zich achter zo'n plan voor duurzame energie zou scharen, maar nee, hij wil zelfs de haalbaarheid niet laten onderzoe ken." Schuurman Hess plan voor een zonne-energiecentrum in Zeeuws- Vlaanderen kent vier varianten: zonnepanelen op enkele kilome ters zuidelijk gerichte dijken, col lectoren op de nog te bouwen kas sen in de Kanaalzone, collectoren op landbouwgrond en gebouwen van individuele boeren en -de meest ambitieuze variant - zonne- colectoren op de Plaat van Ossenis- se. De European Climate Invest ment Group van oud-staatssecreta ris Willem Vermeend zou wel brood zien in een van de varian ten als overheden voldoende subsi die beschikbaar zouden stellen. Schuurman Hess: „De interesse van Vermeend en zijn groep be- -staat nog steeds. Alhoewel de groep nu vooral in Duitsland bezig is met projecten." De PvdA'er heeft de voorbije weken steun ge zocht bij CDA-europarlementariër Lambert van Nistelrooij in de hoop via hem een breder draag vlak voor het plan in Brussel en Den Haag, maar vooral ook in Mid delburg te kunnen krijgen. Initiatiefnemer Schuurman Hess is teleurgesteld in houding van* economiegedeputeerde Wiersma die de haalbaarheid van het plan niet wil onderzoeken. Voor een stevige wandeling kunnen vader Aldert en zoon Ko Verhelst direct vanaf hun huizen op De Knol vertrekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60