Zeeland PZC Sluis benoemt woonambassadeur ZEEUWS-VLAANDEREN 18 17 23 Basaltblokken liggen in de wacht bij Ossenisse Weer aanhouding overval Axel Ruim 120 bands VOOr ScheldepOp Wandelen: gezellig, goedkoop en sportief Zeeuws-Vlaamse groep El Dude presenteert eerste cd in Terneuzen Woensdag 18 februari 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Kandidaat-kopers door deskundige voorgelicht over mogelijkheden. door René Hoonhorst sluis - Sluis krijgt vóór Pasen een woonambassadeur. De functiona ris helpt (nieuwe) inwoners die overwegen een bestaand huis te kopen een besluit te nemen. Hij adviseert mensen over - al dan niet noodzakelijke - woningverbe teringen en geeft aan welke proce dures doorlopen moeten worden. De woonambassadeur geeft kandi daat-kopers (zowel uit de eigen ge meente als van elders) inzicht in de staat van het door hen gewens te huis en spiegelt hen voor welke mogelijkheden er zijn om het tot een droomhuis te maken. Wethou der Carien Bolijn: „Mensen schrik ken vaak terug voor het onbeken de. Een woonambassadeur kan kandidaat-verhuizers over de streep trekken door samen met hen het huis door te lopen op ver borgen gebreken. Door mensen goede bouwadviezen te geven en kostenramingen te maken, hopen we geïnteresseerden over de streep te trekken. Anderzijds kunnen we ook mensen behoeden voor een fi nancieel debacle door ze goed voor te lichten." De woonambassa deur geeft advies voor huizen tot zo'n 160.000 euro. Mensen die een woning in het duurdere segment zoeken, kunnen volgens het colle ge zelf wel een adviseur betalen. „De woonambassadeur is voor De leefbaarheid van dorpen en stadjes is gebaat bij het opknap pen van leegstaande, oude hui zen. Begeleiding moet kandidaat- kopers over de streep trekken. starters en anderen die een koper, bestaand huis willen kopen. De leefbaarheid in een dorp is er bij gebaat dat oude panden wor den opgeknapt", betoogt Bolijn. Vorig najaar was het college nog van plan een onafhankelijke bouw kundige als woonconsulent aan te stellen. Nu kiest Sluis toch voor een op het stadhuis werkzame 'am bassadeur'. De aan te stellen amb tenaar is deskundig genoeg voor het geven van bouwkundige advie zen én kan kandidaat-kopers gelijk wijzen op subsidies uit het fonds woningverbetering en op de moge lijkheid een goedkope lening van de gemeente te krijgen, legt Bolijn uit. De aanstelling van de ambassa deur heeft langer op zich laten wachten dan de bedoeling was vanwege de reorganisatie van het ambtelijk apparaat. Om de oude woningvoorraad in de gemeente te verbeteren, denkt het college nog steeds aan invoe ring van een herstructurerings fonds. De raad ging daar vorig jaar niet mee akkoord, maar in een nieuwe nota komen B en W bin nen enkele maanden toch weer met een voorstel. ossenisse - Op de Zeedijk bij Ossenisse lig gen loodzware basaltblokken te wachten op transport. De blokken worden binnenkort ge bruikt om de dijken in diverse polders in de omgeving te versterken in het kader van het project Zeeweringen. De werkzaamheden beginnen pas in april en moeten in oktober gereed zijn. Met het oog op de veiligheid mag het openbreken van dij ken namelijk alleen buiten het stormseizoen gebeuren. Voor die tijd vinden wel al voorbe reidingen plaats, zoals ook te zien op deze fo- Ilfl to. Om schade aan de wegbermen door de zware vrachtwagens te voorkomen, worden delen van de Zeedijk momenteel ook ver breed. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten terneuzen - De politie heeft een tweede verdachte aangehouden voor de overval op een pizzakoe rier op vrijdagavond 12 december in Axel. Toen die op de Kanaalka de een bestelling wilde afleveren werd hij besprongen door twee personen met bivakmutsen. De pizzabezorger kreeg een klap en er ontstond een worsteling, waarbij over en weer klappen vielen. Even later gingen de overvallers er zon der geld vandoor. De pizzakoerier liep een gescheurde lip, een pijnlij ke knie en een kneuzing aan zijn jukbeen op. Vorige week werd een 20-jarige Terneuzenaar opgepakt op verden king van betrokkenheid bij de overval. Gisterochtend hield de po litie in de Archimedesstraat in Ter neuzen een 21-jarige Terneuzense vrouw aan. Zij wordt verdacht van medeplichtigheid aan de overval op de pizzakoerier. door Eugène Verstraeten terneuzen - Ruim 120 bands uit heel Nederland willen komen spe len op het festival Scheldepop in Terneuzen. De organisatie heeft daaruit zestien talentvolle bands en artiesten geselecteerd die tij dens twee voorrondes strijden om een podiumplaats tijdens Schelde pop. Uiteindelijk blijven er acht bands over. De eerste voorronde is op zaterdag 28 februari in Snowbase in Terneu zen. Een zevenkoppige jury met elk een verschillende achtergrond in de Zeeuwse muziekwereld be oordeelt de bands en selecteert er vier. Elke band krijgt een half uur de tijd om zijn kwaliteiten te laten zien en horen. De presentatie is in handen van popquizwinnaar Leen Oele. Zaterdag 28 januari spelen de bands Soullab (Weert), Ocean's Edge (Oud Vossemeer), Elly Kell- ner (Terneuzen), Johnny Stardust (Oosterhout), Kangaroo Dynasty (Delft), Rumblefist (Terneuzen), Side Walk Stone (Bruinisse) en Tuxedo Bandido (Vlissingen). Na afloop is er een afterparty met dj Wired. De zaal is open vanaf 17.30 uur en de toegang is gratis. Tijdens de voorrondes worden toegangs kaarten voor Scheldepop op 11 en 12 juli verkocht tegen gereduceerd tarief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59