'Met vertrek directies is nog niets opgelost' Klachten verkeer nemen toe Makkelijk van je dure internet- contract af! Digitaal trefpunt voor bedrijf en student A95 Met de Directe Overstaphulp Het Net hetnet.nl 0900-1990 Avond over pacemakers PZC Woensdag 18 februari 2009 25 middelburg - Zeeuwen melden steeds meer verkeersonveilige si tuaties. Al drie jaar aan een stuk komen er bij het Meldpunt Ver keersonveilige situaties meer klach ten binnen. In 2008 waren dat er in totaal 428. Vooral het derde kwartaal sprong er uit. Enkele situaties die er uitspringen zijn de Abbekindersezandweg bij Kloetinge, 30-kilometer zones in Middelburg, de oversteek 's-Gra- ven- polderseweg/Beukenstraat in Goes, oversteek richting Rossini- pad te Goes, de oostelijke aanslui ting van de Deltaweg-Oost-West- weg op Noord-Beveland, de Bim- melsweg, deel van de fietsroute van Heinkenszand naar Goes en de Kattendijksedijk. Verder springen de snelheden in de Kromwegesingel in Oost-Sou burg er uit. Hier gaat de politie snelheidscontroles houden, naar aanleiding van de metingen. Critici ziekenhuisplan zijn niet optimistisch over de toekomst. door Nadia Berkeider VLISSINGEN - Met alleen het weg sturen van de twee directeuren zijn de problemen bij de zieken huizen boven de Westerschelde niet opgelost. Er moet meer gebeu ren, zeggen de mensen die de afge lopen tijd kritiek hebben gehad op het functioneren van de zieken huisbesturen. „De Raden van Toezicht denken nog steeds dat er niets aan de hand is", zegt Rob van der Zwaag, burgemeester van Veere. „Ze zit ten op een roze wolk en weten niet wat er aan de hand is. Ze we ten niet wat er onderin de organi satie speelt en van enige zelfreflec tie is geen sprake." „Ik ben bijna verbijsterd", zegt Jaap van der Doef, voorzitter van de stichting voor behoud van een volwaardig ziekenhuis op Walche ren. „Ik heb met geen woord ho ren reppen over de vertrouwens breuk die is ontstaan met het per soneel, ik heb niets gehoord over de financiële situatie en ik heb niets gehoord over het verzet op Walcheren. Dat soort arrogantie vind ik onbegrijpelijk. Ik denk dat er met het vertrek van de directies niets is opgelost. Het probleem is de manier waarop de fusie wordt gerealiseerd." Ook de vakbonden hameren erop dat er meer moet gebeuren: de or ganisatie moet - met name in Vlis- singen - beter worden aangestuurd en er moet beter worden gecom municeerd. „De toezichthouders kunnen mooi praten, maar hun woorden zijn gespeend van enige ITI De problemen bij de ziekenhui- zen boven de Westerschelde zijn niet opgelost met het vertrek van Zomer en Simons, denken de critici van de fusieplannen. realiteit en iedereen weet dat", zegt Peer Meesters (NU91). „Als toezichthouders de zaak zo laten ontsporen, moeten ze ook zelf op stappen. We hebben acht maan den geleden al het vertrouwen op gezegd in de directies en het is al leen maar slechter gegaan." Wat wel nodig is? „Herstel van ver trouwen", vindt Wouter van Zand- brink (PvdA, Provinciale Staten). „Er moet pas op de plaats gemaakt worden. Daarna moet er geluisterd worden. De afgelopen periode is er te veel gebeurd, er is op een technische manier naar de fusie ge keken, er is te weinig rekening ge houden met patiënten en perso neel." Dat vindt Van der Zwaag ook: „Met de fusie is men aan de verkeerde kant gaan trekken: van boven naar beneden. De zieken huizen moeten bij zichzelf te rade gaan: sta open voor kritiek. Wat doen wij verkeerd wat anderen wél goed doen. Kijk naar Terneu- zen. Daar kan het toch ook?" Het Net zegt je Sntersset vanaf i huidige contract op Je zit geen dag p/mnd zonder internet Maandcontract Overstaphulp is afhankelijk van uw provider en de looptijd van uw huidige contract door Claudia Sondervan VLISSINGEN - 'Zeeuws Licht' is de naam van een nieuwe website die studenten van hoger en middel baar beroepsonderwijs en universi teiten koppelt aan het Zeeuwse be drijfsleven. De website is een ontmoetings plaats voor bedrijven en studen ten die iets aan elkaar kunnen heb ben bij projecten, stageplaatsen of (bij)banen. Het is een initiatief van de online-marketingorganisa- tie Connecting Zeeland en de in dustriële uitzendorganisatie Segin. De studenten worden geworven via community-websites als Hyves en Youtube en door scholen te be zoeken. Bedrijven kunnen zoeken in een bestand van 750 studenten die hun cv achterlieten op onder meer sites als zeelandcareer.hyves. Bedrijven die zich voor een jaar een profiel hebben gekocht op Zeeuws Licht zijn onder meer Del ta, Zalco, ZorgSaam Zeeuws-Vlaan- deren, gemeente Terneuzen, Dow, bouwbedrijf De Hoop en ROC Westerschelde. Q www.zeeuwslicht.info middelburg - K. Janssens, cardio loog in het ziekenhuis Zorgsaam in Terneuzen geeft op 24 februari een lezing over de laatste ontwik keling op het gebied van pacema kers en aanverwante zaken. Hij doet dat in de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Bezoekers krijgen gelegenheid om vragen te stellen. Er is een ringlei ding aanwezig. De lezing wordt ge houden op initiatief van de Hart en Vaatgroep, een voortzetting van de vereniging Hartezorg. De le zing begint om t9.30 uur. Vooraf aanmelden is noodzakelijk. Dat kan via jahudi@zeelandnet.nl Naar aanleiding van meldingen wordt er gecontroleerd aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49