Dierenasiel hoopt nog dit jaar uit te breiden Kleinere douceurtjes van Stichting Renesse We Can Do It!: van flowerpower naar Verkoop van mortuaria moet ttt 11 1 toekomstig gebruik vergroten WCrClClVrOIlW^Cn illt QC Nieuwerkerkse initiatiefgroep zet piketpaaltjes voor toekomstvisie 18 Woensdag 18 februari 2009 PZC S door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland wil af van de au la's op de begraafplaatsen in Nieu- werkerk en Burgh-Haamstede. Arensman Uitvaartverzorging uit Ouddorp is een belangrijke gega digde om de nieuwe eigenaar te worden, maar volgens directeur Arensman is de koop nog niet ge sloten. De gemeente ziet het beheren en onderhouden van mortuaria niet meer als een gemeentelijke taak. Bovendien worden de aula's, zegt wethouder Roel van der Wekken, in de huidige vorm niet al te inten sief gebruikt. De gemeente stelt aan de nieuwe eigenaar dan ook de eis dat de in richting van de gebouwtjes beter wordt afgestemd op de wensen van gebruikers, zodat er in de toe komst vaker gebruik van wordt ge maakt. Arensman wil nog niets zeggen over mogelijke aanpassingen zo lang hij geen eigenaar van de au la's is. De twee gebouwtjes zijn de enige mortuaria op het eiland die op be graafplaatsen staan. Het dierenasiel in Zierikzee is al jaren aan de krappe kant. foto Dirk-Jan Cjeltema Stichting Renesse draagt 10.000 euro bij aan verbouwing. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Het dierenasiel in Zie rikzee heeft over een maand of vijf alle vergunningen voor uitbrei ding binnen. Daarna kan worden begonnen met de bouw van het nieuwe gedeelte. Dat verwacht voorzitter Theo Ketting. Het asiel aan de Zandweg kampt al jaren met ruimtegebrek. Het be stuur presenteerde een jaar of twee geleden een uitbreidingsplan voor zo'n ito vierkante meter. Daarmee wordt het onderkomen vijftig procent groter dan nu. Ge pland zijn onder meer een nieuwe ingang, magazijn, kantine en een aantal quarantaineruimten. Toestemming vanuit de gemeente liep vertraging op doordat het asiel niet aan de eisen voor een milieu vergunning voldeed. Ook met het waterschap, eigenaar van de grond, moest flink worden onder handeld. „We zijn er nu zo goed als uit", zegt Ketting. „Er zijn al leen nog wat kleine dingen te rege len, zoals de aanleg van een groen- singel." Ketting verwacht dat er zo'n 150.000 euro nodig is voor de uit breiding. De Stichting Renesse maakte gisteren bekend een hand je te helpen door 10.000 euro be schikbaar te stellen, mits het asiel de rest van de financiering rond- krijgt. Verder maakt het asiel dankbaar gebruik van een legaat dat ze vorig jaar kreeg en is ze aangewezen als goed doel tijdens het jaarlijkse menevenement in Oosterland van de Rotary Schouwen-Duiveland. Opgeteld bij de eigen middelen van het asiel is het gat in de begro ting daarmee volgens Ketting voor een groot deel gedicht. NIEUWERKERK - Nieuwerkerk kijkt vooruit. Onder dat motto werkt de dorpsraad Nieuwerkerk aan een toekomstvisie voor het dorp. In het kader daarvan komt donder dag 19 februari een groep van tien inwoners van Nieuwerkerk bij el kaar. De initiatiefgroep gaat don derdag piketpaaltjes slaan voor de toekomstvisie. Rond ieder onder werp dat aan bod komt, gaat de ini- door Esme Soesman ZIERIKZEE - De viering van de Inter nationale Vrouwendag op zaterdag 7 maart in Zierikzee staat in het te ken van flowerpower en vrouwen- power. Met de kreet We can do it! wordt ingespeeld op de kracht van vrouwen. Achterhaald zo'n vrou wendag? Zeker niet, geeft voorzit ter Lucie Talmon van de Stichting Zeeuwse Wereldvrouwen aan. „De strijd voor vrouwenrechten is nog lang niet gestreden. Natuurlijk is er een hoop gebeurd. Maar er zijn nog zoveel thema's over. Geweid tegen vrouwen, vrouwenbesnijde nis, gelijke betaling", somt ze op. „En", vult secretaris [essica Stein aan: „De wereld houdt bij de grens niet op." In dat licht heel toepasse lijk wordt in Zierikzee tijdens de Internationale Vrouwendag 2009 aandacht geschonken aan Millen- niumdoel 5: het terugdringen van moedersterfte. Iedere minuut sterft er ergens ter wereld een vrouw tijdens haar zwangerschap of bevalling. Negenennegentig pro cent van die vrouwen woont in een ontwikkelingsland. De onder linge solidariteit tussen vrouwen sterkt, merken Stein en Talmon op. „Ik heb in de loop der jaren" zo veel krachtgezien bij vrouwen. Daar ben ik erg van onder de in druk", blikt Stein op haar jarenlan ge betrokkenheid bij zowel het 8 Maartteam als bij de Wereldvrou wen (nu gefuseerd tot stichting tiatiefgroep op zoek naar Nieuwer- kerkers om in een later stadium sa men te brainstormen. Het gaat om een besloten bijeenkomst en niet zoals eerder abusievelijk vermeld een openbaar toegankelijke verga dering. Dorpsraadvoorzitter ]an van den Berge. „Nieuwerkerk krijgt zeker nog gelegenheid haar woordje te doen, maar deze week valt alleen het startschot. Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 12-02-2009 blijkt, dat t.v.v. Stichting L'Escaut Woonservice, gevestigd te Vlissingen, aan BIDPERKAS SARAN geboren 06- 11-1963, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 07-04-2008. Bij dit exploot, waarvan B. Saran een afschrift kan krij gen op één van onderstaande adres sen. is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes RENESSE - De Stichting Renesse heeft naast enkele grotere subsi dies aan onder meer het Dierena siel Schouwen-Duiveland enkele kleinere douceurtjes uitgedeeld aan organisaties op het eiland. Zo kan de Stichting Westerschou- wen Kultureel rekenen op een bij drage van 750,- voor aanschaf van een breedbeeldtelevisie voor gebruik in De Burghse Schoole. Badmintonvereniging Schou wen-Duiveland krijgt 622,- voor een jeugdbadmintontournooi op zaterdag 14 maart in Sportcentrum Westerschouwen. Verder kan de Stichting Festiviteiten Bruinisse 3000,- tegemoet zien voor de orga nisatie van de sloepenrace tijdens de Visserijdagen in juli. Ook On dernemersvereniging ZZ Neptu- nus in Zierikzee krijgt een bijdra ge voor het ringrijden tijdens de Paardenmarkt. Lucie Talmon (links) en Jessica Stein van de Stichting Zeeuwse Wereldvrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42