Probleemj eugd via Ondernemer PZC Trainers De krant 5 weken voor 15 euro! Kaarten tegen ontpolderen naar Kamer Vrouw beroofd van portemonnee 2 Woensdag 18 februari 2009 PZC ERNSTJAN ROZENDAAL De klik was weg. In zijn reactie op het vertrek van de zie kenhuisdirecteuren Hans Simons en Rob Zomer ge bruikte directeur Ad van de Kreeke van patiëntenorga nisatie Het Klaverblad pure voetbaltaal. Om het doel te berei ken - een ziekenhuis dat in de Nederlandse eredivisie kan mee draaien - moesten de trainers weg. Ik ben benieuwd of de ver gelijking met het voetbalveld de komende tijd nog verder wordt doorgetrokken. Zolang het ziekenhuis maar niet, zoals Feyenoord, een adviseur aanstelt met de naam Beenhakker. Het zou wel raadzaam zijn dat een opvolger van Zomer, net als Don Leo, onbezoldigd is. Want ik heb eens zitten rekenen. Ingestorte economie of niet, met zijn wachtgeld hoeft Zomer de komende jaren niet op de klein tjes te letten. Als hij wil, krijgt hij bij elk bezoek aan Albert Heijn zoveel voetbalplaatjes mee dat hij in no time alle wegge stuurde voetbaltrainers in zijn plakboek heeft. Hét grote probleem van Simons en Zomer was natuurlijk de communicatie. Ze straalden uit wat Louis van Gaal ooit zei: „Ben ik nu zo slim of zijn jullie zo dom?" Voorbeeld van ver keerde voetbaltaal. Het zou mij niet verbazen als Simons en Zomer nog net op tijd van tactiek zijn veranderd. Dat een pr-adviseur ze vorige week heeft aangeraden hun boodschap met wat meer humor te brengen. Eens een voorbeeld te nemen aan Willem van Ha- negem, die ooit grapte dat de arts van Feyenoord heel goed de dood kon constateren maar dan moesten hoofd en romp wel gescheiden zijn en dertig meter uit elkaar liggen. Misschien hebben ze iedereen in de maling genomen. Horen we straks dat Zomer Simons opvolgt in Goes en Simons Zomer in Vlis- singen. Want wanneer zouden ze opstappen? Juist: 1 april! Wie weet was de hele heisa een typisch staaltje voetbalhumor. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Met zijn wachtgeld hoeft Zomer niet op de kleintjes te letten COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/iezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14): ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Woonplaats Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening ioonsgegwens in het cotofonTsj? u rw De Kortgeense Vliethoeve moet een internaat worden voor probleemjeugd. Dicht bij hu'rs krijgen de kinderen een betere kans in het gareel terug te keren. door Marcel Modde Het college van burge meester en wethouders van Noord-Beveland is in eerste aanleg te ver bouwereerd om een reactie te ge ven. Slechts een kwartier voor de persconferentie dinsdag in het pro vinciehuis, zijn de gemeentebe stuurders globaal op de hoogte ge steld van de plannen met het voor malige internaat in Kortgene. Het scenario past in de 'stroomver snelling' waarin het plan voor De Vliethoeve volgens gedeputeerde George van Heukelom plotseling verzeild is geraakt, na het bemoedi gende bericht van minister Rou- voet van Jeugd en Gezin. „Hij wil financieel zelfs helpen met de ver bouwing van het complex." De planopzet volgt de roep van de Tweede Kamer jongeren met 'slechts' gedragsproblemen te scheiden van leeftijdsgenoten met een strafrechtelijke veroordeling. Nu zitten ze nog in dezelfde inrich ting, her en der verspreid over het land. Het aas dat Van Heukelom en directeur Hein Abbing van de Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) vier jaar geleden uitgooiden om de 'opvang nieuwe stijl' bin nen te halen, bleef onaangeroerd. Recente gesprekken met de justitië le jeugdinrichting Den Engh in Den Dolder en Ossendrecht over samenwerking, bracht Zeeland weer in beeld van Den Haag. Ook de Brabantse jeugdzorgorganisatie Tender en Emergis zijn bij de op zet betrokken. Van Heukelom: „Ons plan hoeft niet meer gebak ken te worden. Het is al een heel eind rond. En de minister vindt ook dat er zo snel mogelijk iets op dat gebied moet komen, dus van daar dat het opeens heel hard gaat 'Ons plan hoeft niet meer gebakken te worden. Het is al een heel eind rond' allemaal. Het enige probleem is dat de gemeente op voorhand graag eerst meet infomatie had wil len hebben en er met de raad en bevolking over had willen praten. Het is even niet anders. Ik heb de wethouder gezegd dat ze mij maar de schuld moeten geven als ze vin den dat het te snel gaat. Ik kan dit niet voorbij laten gaan!" De bedoeling is De Vliethoeve nog dit jaar geschikt te maken voor de opvang van veertig kinderen van twaalf tot achttien jaar. Het gaat om jeugd die door opgroei- en op- voedproblemen uit huis is ge plaatst en een intensieve begelei ding nodig heeft. Dat gebeurt gro tendeels in een gesloten omge ving. Het gesloten karakter bete kent niet dat de jongeren De Vliet hoeve niet afkomen, legt AZZ-di- recteur Abbing uit. Het slaat meer op het strenge regime binnen en buiten de muren. Werken ze mee aan hun behandeling en houden ze zich aan de regels, dan verhui zen de jongeren naar de meer open vleugel van het complex. De volgende stap is de terug keer in de 'normale maat schappij'. Met name in verband met die laatste fase is het belangrijk dat de kinderen zo dicht mogelijk bij hun vertrouwde omgeving blijven. In de huidige si tuatie verblijven tussen de zeven tig tot honderd Zeeuwse kinderen elders in het land. „Geen boefjes, geen jongens en meiden die een straf verdienen", benadrukt Ab bing nog maar eens. Wanneer ze nü uit de gecombineerde instelling worden ontslagen, staan ze op straat, vervreemd van hun oor spronkelijk omgeving. Omdat ze ondertussen wél lief en leed heb ben gedeeld met veroordeelde leef tijdsgenoten, is het gevaar voor ver der ontsporen groot. En de gemeente Noord-Beveland? Die voelt zich 'overvallen', zegt se cretaris Dies Sinke, en gaat donder dag eerst met de gedeputeerde en Tender rond de tafel. Met die infor matie wordt de raad gevraagd een standpunt in te nemen. De Vliethoeve - Van oorsprong een boerderij aan de Gatgendijk in Kortgene. In 1988 begon Paul van den Broek in de hoeve een particu lier internaat voor 35 jongeren. De huisvesting was bedoeld voor kinderen van Shell-werk- nemers die in het buitenland verbleven. De tieners gingen naar school in Goes, Zierikzee, Middelburg of Vlissingen. In 2004 viel het doek door be zuinigingen bij Sheil en werd De Vliethoeve verkocht. - Van 2006 tot september 2008 gebruikte de Stichting Agogi sche Zorgcentra Zeeland het complex als extra capaciteit om de groeiende wachtlijst in de jeudzorg weg te werken. Na dien kwam het complex leeg. DEN HAAG - De stichting 'De Leven de Delta' en het actiecomité 'Red onze Polders' overhandigen don derdag n.ooo kaarten met handte keningen tegen ontpoldering aan de voorzitter van de vaste Kamer commissie voor Verkeer en Water staat. Dat gebeurt om 9.30 uur in de Sta- tenpassage van het Tweede Kamer gebouw. Veel mensen hebben de kaarten getekend tijdens de blikse mactie van de stichting en het co mité enkele weken geleden. Na het aanbieden volgt de Zeeuw se delegatie een hoorzitting van de Kamercommissie over de ontpol- deringsplannen. Die begint om 10.00 uur. SINT-JANSTEEN - Een 79-jarige aangesproken door een man die vrouw uit de gemeente Hulst is gis- de weg wilde weten. Hij hield haar termorgen van haar portemonnee een landkaart voor. Toen de man beroofd. De vrouw liep rond half wegliep, merkte ze direct dat haar elf in de Hoofdstraat toen ze werd portemonnee was gerold.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2