EST LUKE O EN NG TOP 1 TOYS Aquaduct in Goes haalbaar ToplToys Speelwinkel 18 februari 14.00 uur 1 1 SpeedwmkeH. nuwuKfiJi één in spee&goed Weer arrestatie voor overval op pizzakoerier Roompot mag jachthaven nu toch uitbreiden Je mag er maar heel even in W PZC Woensdag 18 februari 2009 23 Geerepassage 3-5, Middelburg Kom naar de winkel... ...en laat jezelf ...en ga op de heel mooi foto met schminken. Bert Ernie. ...en ontvang t/m zaterdag 21 februari 15% korting op al uw aankopen. ...en maak kans op een waardecheque van Center Pares t.w.v. 400,-. ...en profiteer tot 4 maart van spectaculaire openingsaanbiedingen. ...en steun het Ronald McDonald Kinderfonds met uw aankopen. Gemeente moet alleen nog tien miljoen euro zien te vinden. door Frank Balkenende GOES - De vervanging van de Goe- se Ringbrug door een aquaduct is technisch en verkeerstechnisch haalbaar. Nieuwe aansluitingen voor auto en fiets zijn goed moge lijk, zowel voor noord-zuid- als oost-west-verbindingen. Dat blijkt uit een haalbaarheidsonderzoek naar het aquaduct. De hamvraag wordt later dit jaar beantwoord: waar haalt Goes de benodigde tien miljoen euro van daan? Het gaat om een groot pro ject waarvoor de gemeente geen geld opzij heeft gezet. Weliswaar is er 3,5 miljoen euro beschikbaar uit de exploitatie van het woningbouwproject Goese Schans (2000 woningen op het ha venindustrieterrein). Dat geld was apart gezet om de Ringbrug te ver beteren. Verder kunnen op en rond het aquaduct woningen en winkels verrijzen. Hoeveel dat kan opleveren, moet nog worden door gerekend. Ondanks die plussen blijft er voor de gemeente een netto-investering van tien miljoen euro over, terwijl er nog andere dure projecten op stapel staan: spoorzone, aanslui ting A58, zuidelijke invalsweg, ver betering Nansenplein en verkeers plein Ringbaan-West/ Troelstra- laan. De raad krijgt volgende maand een lijst van majeure projecten voorgelegd, inclusief financiële ge volgen. Daarna moeten er keuzes worden gemaakt. De raad is, net als het college, een voorstander van een aquaduct, omdat de Ring brug te veel files in de spits veroor zaakt. Bovendien wordt het druk ker op de Ringbaan-West door de ontwikkeling van de wijken Man nee en de Goese Schans. De Ringbrug vervangen door een hogere en bredere brug biedt vol gens college en raad te weinig soe laas en kost bijna net zoveel als een aquaduct. In de laatste variant gaat het verkeer onder het scheep vaartverkeer door, waarbij aan het eind van de hellingbanen (ter hoogte van Sportpunt Zeeland en bij het Molenplein) nieuwe, ova len verkeerspleinen zijn bedacht. Nergens is nog een verkeerslicht te bekennen. Volgens wethouder Rinus Diele- man stroomt het verkeer in deze opzet goed door. Bovendien blijft autoverkeer van Goese Meer én Westhavendijk naar de binnen stad mogelijk. Voor fietsers en voetgangers komt een route over het eiland waar nu de Praxis zit. Ze steken het kanaal over via een nieuwe fietsbrug. Bouwkundig en verkeerstech nisch is een aquaduct op de plek van de Ringbrug in Goes moge lijk. De vraag is: waar haalt Goes tien miljoen euro vandaan? TERNEUZEN - De politie heeft een tweede verdachte aangehouden voor de overval op een pizzakoe rier op vrijdagavond 12 december in Axel. Het gaat om een 21-jarige vrouw uit Terneuzen, die wordt verdacht van medeplichtigheid. Toen de pizzakoerier op de Kanaal kade een bestelling wilde afleve ren werd hij besprongen door twee personen met bivakmutsen. Vorige week werd een 20-jarige Terneuzenaar opgepakt op verden king van betrokkenheid bij de overval. WISSENKERKE - Recreatiebedrijf Roompot Marina mag van het ge meentebestuur van Noord-Beve land de jachthaven in de Sophiaha- ven bij Wissenkerke uitbreiden met 81 ligplaatsen. Het gemeente bestuur heeft geen bezwaar tegen het verleggen van een aantal stei gers, zodat er meer ruimte voor jachten ontstaat. De provincie Zee land moet ook nog een oordeel over het plan geven. In het Omge vingsplan van de provincie staat dat er bijna drieduizend ligplaat sen in Zeeland bij kunnen komen. ...en doe mee met de kleur- wedstrijd. SCHERPENISSE - Over vijf weken is het zover, dan zijn de recreatieve voorzieningen in de Scherpe- nissepolder op Tholen klaar. Een uitkijkpunt bij Schelphoek, een vogelkijkhut aan de Platteweg en een informatiepunt aan de kant van de Gat- weg en de Westkerkseweg. In de zomer gaat een korte wandelroute open bij Schelphoek. „Je mag er maar even in", zegt boswachter Dirk Fluijt van Staatsbosbeheer. „Want de Scherpenissepolder is van de vogels. De mens heeft daar wel iets, maar niet veel te zoeken. Vanaf de dijk heb je het bes te uitzicht." foto Thom van Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25