Gemeenten eisen een goede bevallingszorg Plan zonnepanelen op zeewering niet haalbaar Hond zwaar mishandeld RUDI MOENS Carnavalsfeest Verdwaalde bultrugbus w PZC Woensdag 18 februari 2009 21 Walcheren verlangt in een brief garanties van het ziekenhuis in Goes. door Theo Giele VLISSINGEN - De directie van de Oosterscheldeziekenhuizen in Goes moet duidelijk maken welke maatregelen en actie zij onder neemt om een goede zorg rondom bevallingen te garanderen. Dit schrijft burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen mede na- mes de colleges van B en W van Veere en Middelburg. De drie Wal- cherse gemeenten vragen aan de directie te garanderen dat geen on omkeerbare maatregelen genomen worden zolang er nog geen defini tief besluit is over de ziekenhuis zorg boven de Westerschelde. Aanleiding voor het schrijven van de brief is de 'snelwegbevalling'. Begin januari kwam op de A58 een kind ter wereld. De Vlissingse moeder had niet op tijd het zieken huis in Goes kunnen bereiken en kon niet meer in haar eigen stad te recht vanwege de concentratie van de gynaecologie en kindergenees kunde in Goes. „De berichten hebben bij ons de zorg gewekt dat uw besluit tot con centratie van de bevallingszorg in Goes overhaast tot stand is geko men en in onvoldoende mate is vertaald naar procedures en waar- De snelwegbevalling vorige maand op de A58 is voor de drie gemeenten aanleiding om de zie kenhuisdirectie op te roepen tot maatregelen. IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG 'SPECIAL GO -KART DAY' KARTEN EN ETEN: KEUZEMENU: 2x12 minuten karten spare-ribs/saté/ 2 CONSUMPTIES halve kip T 0118-617475 borgen voor de inwoners van Zee land en specifiek Walcheren", zo schrijft burgemeester Dijkstra. De Walcherse gemeenten vragen de ziekenhuisdirectie om maatrege len: „Als u daarbij vasthoudt aan het huidige concept van concentra tie van bevallingenzorg in Goes, zouden wij in elk geval antwoord willen hebben op: de procedures aangaande bevallingensmeldingen, parate ambulancezorg en capaci teit, routeafspraken en -advies in verband met verkeersstremmin gen in Goes." De gemeenten vra gen dus om maatregelen en actie. „Het kan niet zo zijn dat kwalita tief minder geboden wordt aan de inwoners van Walcheren." pagina 25: 'met vertrek directies is nog niets opgelost' PvdA'er zoekt steun bij CDA'er Van Nistelrooij in hoop op draagvlak. door Conny van Gremberghe terneuzen - Het plan dat PvdA-be- stuurder Jan Schuurman Hess uit Kats heeft uitgewerkt om de zee wering in Oost- Zeeuws-Vlaande- ren te voorzien van zonnecollecto ren, lijkt geen haalbare kaart te zijn. Het initiatiefis in Zeeuws-Vlaande- ren weliswaar positief ontvangen - gemeenten, waterschap en indivi duele boeren toonden zich enthou siast - maar het kreeg bij het pro vinciebestuur, energiebedrijf Delta en de NV Economische Impuls Zeeland weinig bijval. Schuurman Hess is uitermate te leurgesteld in de houding van eco nomie-gedeputeerde Maarten Wiersma. „Van hem zou je juist toch mogen verwachten dat hij zich achter zo'n plan voor duurza me energie zou scharen, maar nee, hij wil zelfs de haalbaarheid niet la ten onderzoeken." Het plan van Schuurman Hess voor een zonne-energiecentrum in Zeeuws- Vlaanderen kent vier varianten: zonnepanelen op enke le kilometers zuidelijk gerichte dij ken, collectoren op de nog te bou wen kassen in de Kanaalzone, col lectoren op landbouwgrond en ge bouwen van individuele boeren en - de meest ambitieuze variant - zonnecollectoren op de Plaat van Ossenisse. De European Climate Investment Group van oud-staatssecretaris Willem Vermeend zou wel brood zien in een van de varianten als overheden voldoende subsidie be schikbaar zouden stellen. „De inte resse van Vermeend en zijn groep bestaat nog steeds. Alhoewel de groep nu vooral in Duitsland bezig is met projecten", verklaart Schuurman Hess. De PvdA'er heeft de voorbije we ken steun gezocht bij CDA-euro- parlementariër Lambert van Nistel rooij. Schuurman Hess hoopt via Van Nistelrooij een breder draag vlak te krijgen voor het plan. In Brussel en Den Haag, maar vooral ook in Middelburg te kunnen krij gen. Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118 - 479422 rmoens@zeelandnet.nl vlissingen - In de zorgcentra Weyevliet en Scheldehof in Vlissin gen wordt donderdag 19 februari alvast carnaval gevierd. Deelne mers kunnen zich laten opmaken en ze kunnen hun rollator laten versieren. Het feest duurt van 14.30 tot 16.30 uur en toegang is gratis. borssele - De Dierenambulance Bevelanden heeft zaterdag een ern stig mishandelde dode hond aange troffen op het kalootstrand bij de kerncentrale in Borssele. Dat heeft ze gisteren bekend gemaakt. Het dier, vermoedelijk een Ameri kaanse Stafford, is gevonden na een melding. Meteen was duidelijk dat de hond geen natuurlijke dood was gestorven. Uit onderzoek door een dierenarts blijkt dat met een pikhouweel of een soortgelijk voorwerp op de schedel van de hond is geslagen. Verder waren er verwondingen aan de hals, borst en schouder. Vermoedelijk had het beestje een chip met de gege- Hennepkwekerijen opgerold Sm Goes GOES - In een woning aan de Opril Westwal in de Goese binnenstad zijn maandag twee hennepkweke rij ontdekt. Op de zolderruimte van de woning werden twee kwe kerijen gevonden, die volop in be drijf waren. Er waren in totaal 222 planten aanwezig. Door medewer kers van de gemeente zijn alle aan getroffen goederen en hennepplan ten vernietigd. De 34-jarige bewo ner is ter plekke aangehouden. Gemeente wil proef gratis bus verlengen zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat proberen de proef met gratis openbaar vervoer voor 65-plussers op het eiland te verlengen. Daarvoor gaat ze praten met de provincie, zegt wethouder Ad Verseput. Ouderen kunnen sinds vorige zomer gratis met de bus. De proef loopt t juli af De provincie betaalt er deels aan mee om te kijken of dat succes heeft en op grotere schaal is in te voeren. comfortabele bedden zijn verstelbaar. Maar... er is er maar één zonder naad. vens van de eigenaar erop. „Maar we hebben een fikse wond gevon den, dus vermoedelijk is de chip eruit gesneden", zegt Anita Vloei- mans van de dierenambulance. De organisatie heeft aangifte ge daan bij de politie. Die onderzoekt de zaak. Wie iets weet, kan bellen met de dierenambulance op tele foonnummer 06-23466221. Vloeimans: „Dit soort dingen ma ken we gelukkig zelden mee. On langs hebben we wel nog een zwaar verwaarloosde hond moe ten laten inslapen." O Op www.pzc.nl staan enkele fo to's van de mishandelde hond S9 era www.jenseneden.com "CpVLTVT -1—Where secrets are toot I Verkrijgbaar bij de volgende bedspeciaalzaken: Jensen Experience Store: Den Bosch T 073-6134530 Jensen Experience Shop in Shops: Axel Pot Interieur T 0115-562010 Eindhoven Schellen Slaapcomfort T 040-2441344 Tilburg Ditvoorst T 013-5422122 ZIERIKZEE - Een bus met een bult. Het gaat om een van de twaalf aardgasbussen, waarmee Connexxion momen teel door Midden-Zeeland rijdt. De bus, gistermiddag bij het Zierikzeese busstation, hoort eigenlijk op Wal cheren of de Bevelanden te rijden. Uiteindelijk gaan er 41 aardgasbussen rijden in alle Zeeuwse regio's. Er is nu alleen nog een vulstation in Middelburg. Maar later kunnen de bussen ook gas tanken in Terneuzen en We- meldinge. De provincie Zeeland betaalde vijf miljoen aan Connexxion voor het rijden met aardags dat een stuk beter voor het milieu is dan dieselolie. De Zeeuw se Milieu Federatie is er blij mee, maar had het nóg be ter gevonden als de bussen op biogas reden. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23