W PZC Woensdag 18 februari 2009 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.ni (max. 150 woorden) Wereldvredesvlam Als dagelijkse bezoeker van de We reldvredesvlam in Cadzand was ik blij verrast met een prachtige foto in de krant en teleurgesteld over de in mijn ogen negatieve aan dacht. Wat het onderschrift name lijk niet vermeldt is dat de Wereld vredesvlam in Cadzand nooit hele maal uit is, ondanks een zeer zeld zame technische storing in het mo nument. De vlam brandt bij ons voortdurend in een zogenaamde 9 dagen kaars en in een mijnwerkers lamp. Deze mijnwerkerslamp gaat in een scholenproject van school tot school. Vele scholen in West Zeeuws-Vlaanderen zijn inmid dels bezocht en op dit moment staat de mijnwerkerslamp in een lagere school in Knokke. Ook dit jaar organiseren we weer een paas- concert in de kerk van Cadzand. Willem Vermandere zal de kerk vullen met zijn stem. Zoals ieder jaar organiseren we op 9 mei een vredeswandeling. Dit jaar brandt de eeuwige Wereldvredesvlam 5 jaar als symbool voor het onuit- doofbare verlangen naar vrede in ieder mens! P. van Kessel Nieuwleusenerstraat 9, Cadzand Havenbedrijf 'Rotterdam wil kwart van havens', kopt de krant op 14 februari. Ein delijk iemand die het ware gezicht van het Havenbedrijf Rotterdam durft te beschrijven. 25 procent aandeel in, en vetorecht over Zee land Seaports (ZSP) heeft niets te maken met controle over het be drijf ZSP maar alles met acties van en tegen de Belgische havens. He ren bestuurders van ZSP, leg eens de kaart van Europa op de grond en bezie van sta-hoogte het ver loop van waterwegen, autowegen en spoorwegen. En zie dan dat Rotterdam echt niet alles kan be strijken, net zo min als Gent-Ant- werpen, maar gezamenlijk veel, veel meer. Macro-visie noemt men dat; ik schreef er al over. M. C.vanLoon Voorstad 38, .Goes Faillissement Van alle ziekenhuizen in Neder land staat het ziekenhuis in Goes er financieel het slechtst voor. En dreigt een acuut faillissement dit jaar. Volgens Hans Simons is het ziekenhuis financieel kwetsbaar, maar niks failliet gaan. Voorzover bekend heeft het ziekenhuis in Vlissingen vele jaren achter elkaar financieel goed gedraaid. Over 2007 is er echter een tekort van 2 miljoen, waarvan het grootste deel is toe te schrijven aan gezamenlij ke projecten met Goes (zoals finan cieel beheer, personeelsdienst et ce tera) als voorbereiding op een fu sie. In Goes is er over 2007 een te kort van 3,8 miljoen. En ook in 2006 was er al een flink tekort: 2 miljoen. Letterlijk staat er in het jaarverslag van Goes over 2007: 'Het jaar 2007 is een desastreus jaar geweest. De fusie met zieken huis Walcheren is integraal onder deel van de te nemen stappen om de bedrijfsvoering te verbeteren en de vermogenspositie te verster ken'. Wie dit citaat leest kan moei lijk aan de indruk ontsnappen dat de voorgenomen fusie vanuit het ziekenhuis in Goes tevens bedoeld is om de grote verliezen te beper ken. Verder komt het ziekenhuis in Goes ook nog voor in de top-10 van de slechtste ziekenhuizen in Nederland (weekblad Elsevier). Wie weet kijken de heren Simons en Zomers nog eens goed in de spiegel. W. Ovaa Steenloperstraat 8, Middelburg Ziekenhuizen 5 Na de opmerkingen van de heren Zomer en Simons bleef ik verbijs terd achter. Ik kon mijn oren niet geloven wat door beide heren werd gedebiteerd. Na het te heb ben verwerkt moest ik conclude ren dat er een aanslag werd ge pleegd op de intelligentie van nor maal denkende mensen. Ter plek ke werd getracht ten minste een ar beidsplaats voor een psychiater te creëren. Als afscheidscadeau. Bij herhaling werd door Zomer ge steld dat zowat too procent van de Zeeuwse bevolking achter de fusie zou staan Het applaus op de bijeenkomst met het personeel waarop zijn te rugtreden werd aangekondigd, werd door hem - al zei hij dat niet met zoveel woorden - uitgelegd als dank voor bewezen diensten. Dit duidt op stuitende arrogantie of wel dat je het contact met de wer kelijkheid volledig hebt verloren. Zomer zou moeten overwegen snel een bijscholingscursus te gaan volgen voor communicatie-advi seur. Simons manifesteerde zich als een man zonder enig eerge voel. Ach, toch maar een goed be taald 4-jarig contractje, hou expira tiedatum lekker tot het laatst ge heim voor die provinciaaltjes, daar na zie ik welZeeland mag zich gelukkig prijzen met het vertrek van deze prutsende intriganten. Jan j. Rijnders Badhuisstr. 179, Vlissingen Ziekenhuizen 6 Stoel voor stoel en afdeling voor af deling, de heer Rob Zomer zegt dat er al sinds 2006 een fusie aan het plaatsvinden is, hoezo dan? wanneer is daar toestemming voor verleend en door wie? Tot over maat van ramp, en iedereen is daar onwetend over, verdwijnt april/mei ook alvast de afdeling pe diatrie (kindergeneeskunde) uit ziekenhuis Walcheren voor 't ge mak maar naar Goes. Achteloos wordt voorbijgegaan aan het veel dichter bevolkte Walcheren, dat in de zomermaanden zo'n tweehon derdduizend toeristen ontvangt en daarvoor (hoezee!!) één extra ambulance krijgt aangereikt, die te gelijkertijd als het kan ook nog zwangere vrouwen op tijd moet la ten arriveren in Goes. Intussen blijft Vlissingen straks achter met alleen een stralingsbunker, want het ZRTI kan eenvoudig niet be staan zonder dat het gekoppeld is aan een hospitaal. Bet Busink Marga Klompélaan 14, Vlissingen Ziekenhuizen 7 Nooit schreef ik een ingezonden brief Onbegrip en boosheid kun nen me niet tegenhouden dat nu wel te doen. Aanvankelijk voelde ik opluchting bij het nieuws, dat de directeuren van de ziekenhui zen in Goes en Vlissingen opstap pen. Ik kreeg weer hoop, dat de toekomst van Ziekenhuis Walche ren er wat beter zou gaan uitzien. Heeft mijn meelopen met de 3500 mensen om te demonstreren voor een volwaardig ziekenhuis op Wal cheren dan toch geholpen en wa ren alle andere acties om op ons ei land een echt ziekenhuis te hou den dan toch niet tevergeefs? De raden van toezicht van de zieken huizen maken me duidelijk, dat ik op een verkeerd been gezet ben. Sterker, de fusie moet nog voortva render aangepakt worden. Onbe grip heb ik, omdat mij de reden van het wegsturen van de directeu ren door niemand wordt uitge legd. Boos ben ik, dat meneer Zo mer stelt, dat iedereen voor de fu sie is, en dat de raad van toezicht van Ziekenhuis Walcheren gelet op alle geluiden niet de kans neemt om zich te bezinnen op een nieuw plan. L. Paulus Pinakel 48, Middelburg Coffeeshop 2 Eindelijk gaat er dan toch wat ge beuren op het Bellamypark in Vlis singen. Het gapende gat dat het Bellamypark het aanzien gaf van een bouwput, mag nadat de ande re bouwput 'de Fonteyne' is volge- duwd met leegstaande winkels nu ook gedicht worden. In 2004 be loofde de raad dat het Bel lamypark en omliggend gebied bin nen korte tijd een bruisend horeca- plein zou worden. Kleine onderne mers hebben hierop geïnvesteerd, en inmiddels heeft er ook een groot aantal dik op verloren. Een binnenstad die leeg staat, een loop van de winkelstraten naar het ho- recagebied die zo goed als afgeslo ten is door andere bouwputten of braakliggende panden, en een ge concentreerd horecaplein zonder gasten. Natuurlijk hadden ondernemers ook graag gezien dat de coffeeshop er eerder had gestaan. Het aantal toeristen dat deze 'winkel' trekt brengt in ieder geval volk. Jammer alleen dat al menig kleine onderne mer noodgedwongen het bijltje neer heeft moeten gooien omdat ze GEEN financiële bijdrage van de gemeente mocht ontvangen. Nog een verbouwing en een aan tal ondernemers verder, dan is het Bellamypark eindelijk wat ons in 2004 beloofd is. Nu maar hopen dat tegen die tijd niet ook de helft leegstaat. Rik Lingier 't Zottekot (tico's) Prinsenstraat 27, Vlissingen Hypotheekrenteaftrek Het is toch onbegrijpelijk dat de overheid villa's blijft subsidiëren. Het wil maar niet in Den Haag doordringen, dat het noodzakelijk is een bovengrens van de hypo theeksom in te bouwen. Luxe komt dan terecht voor eigen reke ning. Voor de reguliere woningen kan dan de aftrek in stand blijven en de overheid krijgt meer finan ciële ruimte! De kapitaalkrachti gen bepalen immers het beleid bij de gevestigde partijen zoals CDA, PvdA en WD. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Baby Ivo 'Baby Ivo doneert geboortecadeau tjes', las ik in de krant van 14 fe bruari. Grappig omdat toen ik bijna 32 jaar geleden geboren werd mijn ouders iets dergelijks gedaan hebben. In mijn geboorte-aankon diging (een kringlooppa- pier-A4tje) viel te lezen dat ik in een wereld geboren was waar het mij aan niks zou ontbreken. Dit in tegenstelling tot veel kindjes in de derde wereld die het veel minder hadden dan ik. Onderaan de brief stond het girore keningnummer van Terre des Hommes met het verzoek daar geld naar over te maken. Hoewel deze actie niet door ieder een werd gewaardeerd of begre pen ben ik nog steeds supertrots dat mijn ouders dat zo gedaan heb ben. Het is best bizar (en eigenlijk een beetje pijnlijk) dat je tegen woordig voor zoiets in de krant komt. Simone van Ruler Menno ter Braaklaan 269, Delft WK Schaatsen Sven Kramer is een jonge sport man waar we erg trots op mogen zijn. Het verbaast mij dat hij altijd zo netjes antwoord geeft op de vaak zeer vervelende vragen van verslag gevers. Wordt hij tweede met nauwelijke een seconde verschil, dan wordt dat meteen breed uitgemeten ter wijl hij de dag ervoor met groot ge mak een nieuw wereldrecord had neergezet. Groot respect voor deze sporter die het absoluut niet verdient om arrogant en onvolwassen te wor den genoemd. A. van de Berge Arnelaan 31, Middelburg Profiteer van extra voordeel met uw zorgpas boven op de tot 20% korting van Specsavers. De vergoeding van uw zorgverzekeraar samen met de korting van Specsavers kan maar liefst oplopen tot 350 euro! Specsavers werkt samen met vrijwel alle zorg verzekeraars. Kiest u bij Specsavers voor een bril of contactlenzen dan levert dat met uw zorgpas altijd veel voordeel op. Zelfs als u geen recht heeft op een vergoeding krijgt u bij Specsavers tot 20% korting*! Wij zoeken graag voor u uit wat de vergoeding van uw zorgverzekeraar is. Specsavers kan deze vergoeding trouwens in veel gevallen rechtstreeks bij uw verzekeraar claimen. U hoeft dat bedrag dan niet voor te schieten. Dit geldt ook voor hoortoestellen. Door onze goede samenwerking kunnen wij deze aanbieden vanaf 0 euro! Vraag in de winkel naar de mogelijkheden binnen uw polis. Of ga naar www.specsavers.nl om uw voordeel te berekenen. Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 642 260 www. specsaversr k Deze korting geldt niet in combinatie met andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11