€475 Ontdek... de vrijheid van een autovakantie! Frankrijk Languedoc Roussillon Italië Zuid-Tirol PZC Dinsdag 17 februari 2009 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Ziekenhuizen 4 Westelijk van het kanaal door Wal cheren wonen de meeste mensen (ïoo.ooo) en komen de meeste toe risten. Als we dan ook nog de Kop van Schouwen meenemen, komen we helemaal aan een aanzienlijk aantal. Vergelijken we dan de reis tijden: Vuurtoren Haamstede - zie kenhuis Vlissingen: 53 minuten, vuurtoren Haamstede - ziekenhuis Goes: 53 minuten. Ziekenhuis Zie- rikzee - ziekenhuis Goes: 30 minu ten. Ziekenhuis Zierikzee - zieken huis Dirksland: 38 minuten. Zie kenhuis Goes - ziekenhuis Bergen op Zoom: 30 minuten. Kattendijke - BoZ.: 33 minuten. Kattendijke - ziekenhuis Vlissingen: 31 minuten. Dit zijn tijden met de auto zonder sirene. Ambulances zullen in som mige gevallen iets sneller zijn, maar dan nog vraag ik me af, wat we aan een ziekenhuis in Goes hebben. Verkoop dat gebouw aan Emergis en aan de revalidatie en stop dat geld in een ziekenhuis west van het kanaal door Walche ren. Goes is dan binnen 30 minu ten aan te rijden naar Vlissingen, Bergen op Zoom en Terneuzen. J. de Groot Schuitvaartgracht 11Vlissingen Ziekenhuizen 5 Onlangs vroeg mijn Vlissingse kleindochter: 'Opa wat is een flap drol'. Ik gaf haar het volgende voorbeeld: Stel er is een belangrijk instituut in jouw woonplaats met een directeur die er op uit is dat te verkwanselen en te verplaatsen naar een verder weggelegen ge meente. Door intimidatie probeert hij inspraak en bezwaren de kop in te drukken. Als een grote groep mensen in protest optrekt naar het instituut heeft hij niet het lef de petitie in ontvangst te nemen. Argument: 'Wegens uitstedigheid', terwijl lang van tevoren bekend was dat de protestmars zou plaats vinden. Daarna mag de petitie door enige personen in een achter kamertje worden afgegeven en mag de pers niet aanwezig zijn en dat in deze tijd van openbaarheid en transparantie. Ruim een etmaal later wordt gereageerd met een zie lig e-mailtje. Een directeur/bestuurder met lef en groot salaris had in het front van de aanwezigen het bezwaar in ont vangst genomen en zich niet ver stopt achter laffe argumenten. Iemand die zich zo opstelt is een 'Flapdrol'. Nu begrijp ik het, zei zij. J. Lust Boulevard Bankert 88, Vlissingen Leefomgeving Het volledig van de bevolking ver vreemde provinciebestuur zet nog een tandje bij om de leefomgeving van de Zeeuwen nog verder te ver nietigen. Er is geen provincie te vinden die zo ver is met de realisa tie van de EHS (Ecologische Hoofdstructuur) als Zeeland. On ze bestuurders zijn daar trots op. Ik zeg: Zeeland is malle Pietje. In andere provincies en in de 2e Ka mer is juist discussie of dit miljar den kostende wangedrocht wel haalbaar is in een klein land als Ne derland maar Zeeland gaat in snel treinvaart door om landbouw grond om te zetten in stinkende modderpoelen en broedplaatsen voor ongedierte.Waarom in deze economisch barre tijden dat geld niet inzetten voor economische ontwikkeling in plaats van vernie tiging van verdiencapaciteit. In ambtelijk Nederland is het crisisge voel blijkbaar nog niet doorgedron gen gezien de bakken geld die nog steeds aan allerlei projecten wor den weggegooid die in lengte van dagen alleen kosten opleveren. Gert-Jan Minderhoud L. Evertsestraat 15, Oudelande Renovatie Als bewoner van de Dorpsstraat in Breskens wil ik mij aansluiten bij de klachten van de bewoners van de Oude Rijksweg (krant 13-02). De Oude Rijksweg en de Dorpsstraat zijn na de renovatie heel mooi geworden qua zicht maar er zijn een paar fouten ge maakt, namelijk de bestrating met klinkers. Nu heeft men veel meer last van geluidsoverlast en veel te weinig versmallingen. Oude Rijks weg en Dorpsstraat zijn net zo'n racebaan. Door mij zijn ook al di verse brieven verzonden naar ge meente. Sluis, namens bewoners van buurtvereniging Dorpsstraat. Ik krijg wel netjes antwoord van de gemeente Sluis maar er wordt niets aan gedaan. Ook in de Dorps straat zijn er al huizen met schade door de trillingen. Wat de uit spraak van fractielid Lucien van de Broeke van Helder Zeeuws betreft: Deze man weet helemaal niet wat hij zegt, met de uitspraak dat zijn dorpsgenoten niet moeten zeuren. A.J. Schipper Dorpsstraat 146, Breskens Koffieshop Verzet tegen kernenergie heb ik opgegeven: de Schelde moet scho ner dus thermisch verontreinigen de kerncentrales komen er hope lijk in heel Nederland niet meer. Zeeland gaat voor duurzaam! Van nu af aan richt ik mij op drugs. Nu de grensregio's smeken om af schaffing van het gedoogbeleid bouwt Vlissingen een megakoffies- hop. Nergens ter wereld wordt de onderwereld zó toegang verschaft tot de bovenwereld als hier: op drachtgever liet bouwer jarenlang in het ongewisse. Nu er vergun ning is verleend, zijn de standpun ten veranderd en dient heroverwe ging. De heer Aarden, fractievz/coffeeshopeigenaar van dit nieuw te bouwen pand, heeft meerdere petten op. Vlissingen ademt zwaar en hoe krijgen we Vlissingen weer trots? Hierbij een nieuwe slagzin: Eerst Vlissingen zien en dan leven! E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Kredietcrisis Balkenende en Bos theoretiseren nu al maanden over de aanpak van de kredietcrisis, die de huizen markt hard raakt. Ze kunnen nog wat leren van onze Belgische zui derburen die van aanpakken we ten. Dezer dagen is de btw op nieuwbouw huizen over de eerste 50.000 euro van 21% naar 6% ver laagd, een besparing ineens voor kopers van 7.500 euro. Moet de re gering ook doen. In combinatie met vrijstelling van overdrachtsbelasting (normaal 6%) over de eerste 125.000 euro zou dat de huizenmarkt weer lostrekken. Het is nog een zeer sociale maatre gel ook: de startende kopers in het lagere marktsegment hebben ver houdingsgewijs het meeste voor deel. Bij een koopprijs van 150.000 euro is de korting 5%. Het houdt de bouwvakkers van de straat en is heel simpel uit te voeren. Piet Blok RA Heer Janszdorp 15, Kamperland Kraai 4 Staat er opeens een foto in de krant van een handtamme kraai die mensen hun etenswaar afhan dig probeerde te maken. Volgende bericht geeft aan dat de kraai moest inslapen, omdat zijn invrij heidstelling een gevaarlijk situatie zou creëren. Natuurlijk schoot het meteen door mijn hoofd dat hier reacties op zouden komen die dit af zouden doen als zeer zielig. Daarom vraag ik me af: kunnen we niet een beetje nuchterder zijn met z'n allen? Een handtamme kraai in vrijheid kan om proble men vragen, zie dan ook het be richt in de krant, misschien is dit wel een goede les om tamme kraaien niet hun vrijheid te geven, nog beter is om kraaien gewoon kraai te laten zijn en ze helemaal niet tam te maken. Waar ik op doel is wees nuchter, dit is gewoon een kraai, maak er geen zielige toestand van. We kun nen ons beter druk maken over de slachtoffers die vallen in oorlogsge bieden, dan die drukte over een kraai! L. Goedbloed Dorpsstraat 15, Gapinge Kruistocht 2 Mijn vurige pijlen (zie Valentijns dag) zijn niet gericht op het chris tendom, maar op alles wat de mens belemmert of schaadt. Als dat onderdeel van enige religie of waanbeelden van sommige men sen zijn, vind ik dat er geschoten moet worden. Gelukkig zijn er nog mensen die onbelemmerd kunnen denken, an ders zou de wereld er nog steeds uit zien als een sloppenwijk in de derde wereld. Als na veel te lang een comapatiën te mag inslapen, of er stamcelon derzoek gedaan moet worden, mo gen we blij zijn dat er nog vrijden kers zijn. Die gaan door, zonder zich wat aan te trekken van de zo genaamde moraalridders, die niets schuwen om anderen hun denk beelden op te leggen. Je hebt geen goden nodig om een goed mens te zijn. Gelijkwaardigheid, veiligheid en moderniteit horen bij dit leven. Als men er enige religie bij wil heb ben, prima, maar vertrappel niet die eerstgenoemde dingen. Paul Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek Westkapelse Kreek Al sinds de tijd dat de kreek is ont staan heeft het oude gemeentebe stuur van Westkapelle ervoor ge zorgd dat dit gebied een rustge bied was (en moest blijven) een plaats waar gevist kon worden en waar men rustig op bankje kon zit ten genieten van de natuur. Later is de kreek doorverkocht aan Staatsbosbeheer die het zelfde standpunt huldigde. Een paar jaar geleden werd door een of andere halve zool een plan gelanceerd om een open verbin ding met de zee te maken zodat er een jachthaven gemaakt kon wor den (leuk voor de mensen met een hoop euro's'die later een ap partement konden kopen op de plaats van het oude Badmotel) ge lukkig heeft dit alles geen door gang gevonden, tot in februari 2009 de Vereniging Red Lobsters het idee krijgt om gehandicapten in de kreek te laten duiken. Ik heb niets tegen gehandicapten maar ik ben van mening dat er in Zeeland genoeg andere plaatsen met water zijn waar deze vereniging terecht kan. Laat de Kreek zoals hij is en was, en maak er geen recreatiepias of iets dergelijks van. W. Hengst Koudorpstraat 7, Westkapelle Seizen Camping Las Bousigues en La Salanque 3-kamerstacaravan Habana o.b.v. logies 22 dagen Per stacaravan vanaf €335 Hotel Unterwirt 2-pers.kamer o.b.v. halfpension Aankomst op do. en zo. 8 dagen Per persoon vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9