'Chavez kan nog verliezen' Busreizen EUROPA Lancering voor 'liefhebbende vader' bosbrand zat bij brandweer KRAS.NL Kinderen in buggy waaien zee in VcrdclclltC 6 dgn BOURGOGNE CHAMPAGNE s dgn LEIPZIG, DRESDEN SAKSEN io dgn VENETIE, FLORENCE ROME 83Si ft waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PZC Dinsdag 17 februari 2009 7 Oppositie Venezuela blijft hoop houden na nederlaag referendum. CARACAS - Het Venezolaanse volk mag in een referendum beslist heb ben dat president Hugo Chavez zich vanaf nu onbeperkt herkies baar kan stellen voor de functie van staatshoofd, de oppositie hoopt dat eind 2012 toch een ein de komt aan zijn regeerperiode. 54 procent van de kiezers stemden zondag in met een grondwetswijzi ging die de weg vrijmaakt voor Chavez. Hoewel de uitslag een klap in het gezicht was van de te genstanders, was de zege voor Chavez volgens Omar Barboza van de oppositiegroepering Een Nieu we Tijd niet overtuigend. Hij stelt dat Chavez de verkiezingen van 2012 dan ook kan verliezen. De huidige termijn van Chavez, die in 1999 aan de macht kwam, eindigt Wi President Hugo Chavez mag zich onbeperkt herkiesbaar stellen. Dat is de uitslag van een referen dum. De oppositie hoopt dat hij in 2012 de verkiezingen verliest. LONDEN - Een tweejarig meisje is gisteren overleden nadat ze in een weggewaaide buggy in zee was ge vallen. Haar broertje van acht maanden, dat ook in het tweeper soons wandelwagentje zat, over leefde het drama aan de Zuid-En gelse kust. De vader en een vrien din waren met de wandelwagen onderweg op een zeewering bij de kliffen van Folkestone in Kent toen een windvlaag de buggy in zee deed belanden. De volwasse nen sprongen de kinderen achter na en konden ze bevrijden. Het meisje, dat bewusteloos was, stierf nadat ze per helikopter was overge vlogen naar een ziekenhuis in Lon den. Het broertje ligt in stabiele toestand in het hospitaal. Noord-Korea viert 67e verjaardag van leider Kim Jong II. PYONGYANG - De 67e verjaardag van de communistische leider Kim long II is gisteren in Noord-Korea uitgebreid gevierd. De Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang werd vol gezet met dui zenden rode 'Kimjongilia's'. Het publiek zette deze speciaal voor 'de door de hemel geschapen lei der' gekweekte bloemensoort gre tig op de foto. Op het Kim Jong Il-plein dansten stelletjes in de vrieskou een zorgvuldig gechoreo grafeerde dans en bij een enorm bronzen Kim Jong Il-standbeeld dat over Pyongyang uitkijkt wer den bloemen gelegd. Het was Kims eerste verjaardag sinds hij vorig jaar voor lange tijd uit de openbaarheid verdween, ver moedelijk na te zijn getroffen door een beroerte. Noord-Korea beloofde, bij wijze van verjaardagsgeschenk aan de 'grote politicus' en 'liefhebbende vader', zeer binnenkort een belang rijke lancering te doen, zonder te zeggen wat er precies gelanceerd zou worden. Vermoedelijk gaat het om een proef met de modern ste langeafstandsraket die het land bezit en die zelfs tot in de VS zou kunnen reiken. Activisten lieten aan de grens in Zuid-Korea ballonnen met pam fletten op. Om de Noord-Korea- nen ertoe te bewegen die te lezen, bevatten sommige flyers contant geld. „Op deze manier kunnen on ze mede-Koreanen eten kopen", zei een van de actievoerders. Een aanhanger van president Hugo Chavez reageert emotioneel op de overwinning in het referendum. Chavez mag zich nu onbeperkt herkiesbaar stellen waardoor hij in theorie president voor het leven kan zijn. foto EPA in januari 20t3. Volgens de oude grondwet had hij zich dan niet her kiesbaar kunnen stellen. De president zelf reageerde opgeto gen op de uitslag. „Waarheid en waardigheid hebben gezegevierd", zei Chavez in een toespraak vanaf het balkon van het presidentiële paleis. Zijn aanhangers reden claxonnerend door de straten van de hoofdstad Caracas. De eerste fe licitatie kwam volgens Chavez van Fidel Castro. Eind 2007 stemden de Venezola- nen nog met nipte meerderheid te gen een grondwetswijziging. Australische rechter geeft naam van brandstichter vrij. MELBOURNE - Een man die wordt verdacht van het aansteken van een bosbrand in Australië was vroeger lid van de vrijwillige brandweer. Dat maakte de politie gisteren bekend. Het gaat om de 39-jarige Brendan Sokaluk, van wie een rechter eer der op de dag de identiteit had vrij gegeven tegen de uitdrukkelijke wens van zijn advocate in. Sokaluk zit vast omdat hij in zijn woon plaats Churchill ten noorden van Melbourne vermoedelijk een bos brand heeft veroorzaakt die aan ze ker 2t mensen het leven kostte. Zijn verdediger vreest voor zijn le ven nu zijn naam is bekendge maakt. Sokaluk zit .in beschermde hechtenis. Volgens de rechter die gisteren de naam vrijgaf, is de iden titeit van Sokaluk in zijn gemeen schap al langer bekend en is er geen reden meer tot geheimhou ding. De man kan 25 jaar celstraf krij gen. Het dodental door de bos branden in Australië is inmiddels tot 189 gestegen. Kijk op KRAS.NL of vraag onze gratis brochure aan! Kies deze zomer voor één van de scherp geprijsde busreizen van KRAS.NL! Wij nemen u mee naar de mooiste plekjes van Europa, waar leuke excursies op het programma staan. Al onze prijzen zijn inclusief reis per Comfort Class bus (met meer beenruimte), ontbijt en veelal ook diner. Lees snel verder voor een greep uit ons veelzijdige programma of kijk op onze website www.kras.nl Vertrekdata: 22/6, 6/7 en 14/9 Nieuwe busreis Frankrijk! Op het programma staan leuke excursies door het ongerepte na tuurschoon naar monumentale kastelen, ves tingstadjes en oude kloosters. Dit alles vanuit Hotel Aux Lys de Chablis, gelegen in het wijn dorpje Chablis. Incl. ontbijt en diner. 8 dgn TIROL Vertrekdata: zaterdag van 16/5 t/m 5/9 Eén van onze absolute toppers! Vanuit Hotel Gasthof Linde in Wörgl bezoeken we de Swarovski 'Kristalwelten', gaan we naar Innsbruck en Rattenberg, wandelen we langs de Achensee en nemen we een kijkje in een Schnapsstokerij. Incl. ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/35502 Vertrekdata: zaterdag van 25/4 t/m 17/10 Ideale combinatie van cultuur en natuur! U verblijft in het 4-sterren Pentahotel Chem nitz. Bezoekjes aan de indrukwekkende cul tuur-steden Leipzig, Dresden en Karlovy Vary worden afgewisseld met natuurtochten door het Ertsgebergte. Incl. ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/35507 IO dgn KROATIË Vertrekdata: vrijdag van 24/4 t/m 18/9 Gezellige havenstadjes en een uitbundige na tuur... de Kroatische Bloemenrivièra is een ideale vakantiebestemming! We zien o.a. het historische Pula, het deftige Opatija, de eilan den Krk en Cres en de populaire badplaats Crikvenica. Incl. ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/35525 Vertrekdata: vrijdag van 24/4 t/m 16/10 Ontdek nu supervoordelig de mooiste steden van Italië! Deze reis kent een ongekend aantal hoogtepunten, met o.a. de unieke waterstad Venetië, kunststad Florence, Assisi, de Eeu wige Stad Rome en Pisa met de beroemde scheve toren. Incl. ontbijt. Zie www.kras.nl/35508 i2 dgn ROEMENIË Vertrekdata: 25/5, 8/6, 20/7, 10-24/8 en 7/9 Deze complete rondreis laat u kennismaken met Roemenië. Het programma omvat excur sies naar o.a. Sibiu, Boekarest, Sighisoara en Targu Mures. Op de terugreis nemen we in het Oostenrijkse Melk nog een kijkje bij de barok- abdij. Incl. ontbijt en diner. Zfe www.kras.nl/35528 Vertrekdata: maandag van 27/4 t/m 5/10 Deze eilandentour laat u de vele gezichten zien van drie ware juweeltjes! We bezoeken het trotse Corsica, traditierijk Sardinië en het Elba van Napoleon. Een reis vol afwisseling met natuur, cultuur en een interessante ge schiedenis! Incl. ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/35520 vanaf Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen. Excl. reserveringskosten a 17,50 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7