Sport Drenthe zoekt mentaal begeleider 36 en 37 35 37 Noodweer in Ronde van Californië IJsebaert begeleidt hard lopers naar marathon Zeeuws-Vlaanderen Dinsdag 17 februari 2009 Duivenmelker Herman Calon is niet snel tevreden Tip? sport@pzc.nl Fluitconcerten van thuispubliek worden aanvaller te veel. door Henk van den Boom madrid - Royston Drenthe gaat op zoek naar een mentaal begeleider. De 2i-jarige linkerspits van Real Madrid zei gisteravond in het pro gramma Holland Sport dat hij hulp zoekt bij mensen 'die daar voor hebben doorgeleerd.' Drenthe wil steun omdat het Ma- drileense publiek hem uitjouwt als hij een foute actie maakt. De ge boren Rotterdammer heeft last van faalangst en vroeg zijn coach Juande Ramos om hem de afgelo pen weken niet op te stellen. De flitsende aanvaller die in korte tijd in Nederland uitgroeide tot een fe nomeen is geen schaduw meer van de ontwapenende voetballer die hij ooit was. Hij twijfelt als hij een actie maakt en wordt uitge jouwd als een actie niet goed uit pakt. „Als je bang bent om een fout te maken, maak je juist fou ten", zegt hij. in het programma van Wilfried de Jong. Daarom wil hij nu dat een mental coach hem opnieuw op de rails zet. Drenthe heeft de laatste drie wed strijden van zijn club niet meer ge speeld. „Op eigen verzoek", zo ont hulde trainer Juande Ramos. „De speler heeft me verzocht om hem niet op te stellen. Hij kan de span ning niet meer aan. Hij is nog jong en heeft de steun nodig van de mensen die met hem werken." De linksbuiten speelde op 25 ja nuari zijn laatste wedstrijd in het Bernabeu stadion tegen Deport- Royston Drenthe speelt de laat- ste weken op eigen verzoek niet bij Real Madrid. De aanvaller zou te veel stress hebben omdat hij steeds wordt uitgefloten. ivo. Iedere keer als hij de bal kreeg werd hij uitgejouwd door het pu bliek. Met betraande ogen verliet hij het veld. Drenthe werd in augustus 2007 door technisch directeur Mijatovic voor 14 miljoen euro van Feye- noord gekocht. Bij Real Madrid speelde hij in totaal in 33 wedstrij den, maar scoorde slechts twee keer. Vanaf het begin is de aan koop van Drenthe door de media en de fans bekritiseerd. Juande Ra mos zegt in hem te geloven. „Hij heeft veel potentie. Ik doe al het mogelijke om hem te helpen." Drenthe wijt zijn falen aan de vij andelijke houding van het Madri- leense publiek. „Als we thuis spe len heb ik steeds het gevoel alsof ik in het stadion van een tegen stander ben. Daar kan ik niet te gen. Ik heb genegenheid nodig om in het Bernabeu te triomferen. Ik ben er zeker van dat ze dan een be tere Drenthe zullen zien." Andere Nederlander bij de Madri- leense club, Klaas Jan Huntelaar, maakte zondag met een eerste doelpunt tegen Sporting een einde aan de geruchten als zou hij Ma drid willen verlaten. Op zijn websi te zegt de spits van Madrid te zijn en bij Madrid te blijven. SAN FRANCISCO - In het anders zo zonnige Ca lifornië regent het al dagen pijpenstelen. Voor naamste slachtoffers zijn de wielrenners die deelnemen aan de Ronde van Californië. Zondag greep de Spanjaard Mancebo de lei ding. Hij reed bijna vanaf de start alleen aan kop en trotseerde de stromende regen. Hij profiteer de van het afstappen van Fabian Cancellara, die de proloog had gewonnen. De Zwitser had griep. Niet zo verwonderlijk... Ook gisteren was het noodweer. Bij de passage van de Golden Gate Bridge bij San Francisco (foto) hadden alle ren ners een dikke regenjas aan. foto Kent Porter/AP FC Utrecht gaat door met Du Chatinier utrecht - Ton du Chatinier is ook komend seizoen hoofdtrainer van FC Utrecht. Hij is sinds het vertrek van hoofdcoach Willem van Hane- gem werkzaam als interim-trainer van Utrecht. Du Chatinier beschikt niet over de vereiste papieren. Hij hoopt bin nenkort de hoogste trainerslicen tie te bemachtigen. FC Utrecht had tot 14 februari dispensatie om met Du Chatinier te werken. De club hoopt nu op toestemming van de KNVB om dit seizoen met hem te mogen afmaken. Jaar stadionverbod voor schaatsfans heerenveen - De schaatsbond KNSB heeft drie mannen een sta dionverbod opgelegd van mini maal een jaar. Beide supporters be traden afgelopen weekeinde tij dens wereldbekerwedstrijden in Heerenveen de ijsbaan. Na afloop van de wedstrijden klommen zaterdag twee mannen over de omheining en renden een stuk over het ijs. Zondag volgde een tweede incident. Na de tien ki lometer van Sven Kramer nam een man in een berenpak bezit ■van het ijs. Kerkhove mist hoofdtoernooi portimao - Tennisster Lesley Kerk hove is er niet in geslaagd het hoofdtoernooi van Portimao te ha len. In de Portugese kustplaats strand de de zeventienjarige Zierikzeese in de derde ronde van de kwalifica ties. Ze verloor gisteren met 6-1 6-3 van de Franqaise Irina Ra- mialison. Vorige week slaagde Kerkhove er ook niet in het hoofdschema van het ITF-toernooi in Albufeira te bereiken ook daarin overleefde ze de kwalificaties niet. Schaatsploeg TVM en Nijenhuis uit elkaar heerenveen - Schaatser Beom Nijenhuis moet na dit seizoen ver trekken bij TVM. Het contract van de 24-jarige sprinter wordt niet verlengd. Nijenhuis is bezig aan zijn zevende seizoen bij TVM. De in Canada geboren schaatser won vier keer brons bij de NK sprint. Bij het WK was de vijfde plaats zijn hoogste klassering, in 2007. Verder boekte Nijenhuis als rijder van TVM vier wereldbeker zeges. Dit seizoen bleven presta ties uit. Waar Nijenhuis komend seizoen schaatst is niet bekend. Eindelijk weer winst Michaëlla Krajicek memphis - Tennisster Michaëlla Krajicek heeft voor het eerst sinds tijden weer een zege behaald op de WTA Tour. De Nederlandse versloeg in de eer ste ronde van het toernooi in Memphis de als zevende geplaats te Alla Koedriavtseva. Krajicek tik te de Russin met 6-1 en 6-4 van de baan. Voor Krajicek was het haar eerste zege op de WTA Tour sinds juni vorig jaar in Rosmalen. In de twee de ronde is de Duitse Kristina Bar- rois haar tegenstandster.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77